En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

Web Sitenizi Hızlandırmak İçin En İyi 5 WordPress Önbellek Eklentisi (2019)

En iyi WordPress önbellek eklentileri mi arıyorsunuz? Önbelleğe alma , WordPress sitenizi hızlandırmanıza ve performansı artırmanıza yardımcı olur . Bu kılavuzda, siteniz için en iyi WordPress önbelleğe alma eklentilerini paylaşacağız.

Web sitenizi hızlandırmak için en iyi WordPress önbellek eklentileri

Önbellek Nedir?

Önbellek, istek üzerine hızlı erişim için geçici olarak depolanan bir veri topluluğudur. Bilgisayarlarda, bilgiler genellikle sabit diskte saklanır. İstendiğinde, bilgilerin sunulmadan önce bir bilgisayarın birkaç işlemi çalıştırması gerekir.

Önbelleğe alma, bu soruyu sıkça istenen bilgileri işleyerek ve ardından geçici bir depolama veya belleğe kaydederek çözer. Bu, bilgisayarların dosyaya hızlı bir şekilde erişmesini sağlar.

Aynı önbelleğe alma kavramı, performansı artırmak ve web sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlamak için WordPress web siteleri tarafından da kullanılabilir.

Görüyorsunuz, WordPress dinamik bir içerik yönetim sistemidir. Bu, bir kullanıcı web sitenizi her ziyaret ettiğinde, WordPress veritabanından bilgi toplar ve ardından web sayfası kullanıcının tarayıcısına gönderilmeden önce birkaç başka adım çalıştırır.

Bu, pek çok kullanıcı aynı anda ziyaret ettiğinde web sitenizin daha yavaş yüklenmesini sağlar.

Önbelleğe alma, WordPress sitenizin birçok adımı atlamasını sağlar. Her seferinde tüm sayfa oluşturma işleminden geçmek yerine, önbellek eklentiniz ilk yüklemeden sonra sayfanın bir kopyasını oluşturur ve ardından önbelleğe alınmış sürümü sonraki her kullanıcıya sunar.

Önbellekleme nasıl çalışır?

Önbelleğe Alma Neden Önemli?

Önbelleğe alma önemlidir, çünkü WordPress barındırma sunucularınızdaki yükü azaltır ve web sitenizin daha hızlı çalışmasını sağlar. WordPress hızınızı ve performansınızı geliştirmek için uygun önbellek ayarlarına ihtiyacınız var .

Daha hızlı bir web sitesi kullanıcı deneyimini geliştirir ve kullanıcıları daha fazla sayfa ziyaret etmeye teşvik eder. Bu aynı zamanda etkileşimi ve kullanıcıların web sitenizde geçirdiği zamanı artırmanıza yardımcı olur .

Daha hızlı bir web sitesi, web sitenize organik aramadan daha fazla trafik çekmenize yardımcı olur. Google, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olan daha hızlı web sitelerine önemli bir SEO avantajı sağlar.

Olduğu söyleniyor, web sitenizin hızını artırmak için kullanabileceğiniz en iyi WordPress önbelleğe alma eklentileri bir göz atalım.

1. WP Roketi

WP-Roket

WP Rocket , piyasadaki en iyi WordPress önbellek eklentisidir. Farklı önbellekleme seçenekleri için kullanılan teknik terimleri bilmiyorsanız, bu en kolay ve en yeni başlayanlar için önbellekleme eklentisidir.

Kullanıcıların tek tıklamayla web sitelerini anında önbelleğe almasını sağlar. Tarayıcı, önbelleği oluşturmak için WordPress sayfalarınızı otomatik olarak alır. Eklenti daha sonra, gzip sıkıştırma, sayfa önbellek ve önbellek ön yükleme gibi önerilen WordPress önbelleğe alma ayarlarını otomatik olarak açar.

WP Roket ayrıca performansı daha da artırmak için açabileceğiniz isteğe bağlı özellikler içerir. Bu, tembel yükleme görüntüleri , CDN desteği, DNS ön getirme, küçültme ve daha fazlasını içerir.

2. W3 Toplam Önbellek

W3 Toplam Önbellek

W3 Total Cache en popüler WordPress önbellekleme eklentilerinden biridir. Yeni başlayanlar için biraz korkutucu görünmesini sağlayabilecek bir dizi seçenekle birlikte kapsamlı bir WordPress önbellek eklentisidir.

WordPress önbelleğini düzgün bir şekilde ayarlamak için ihtiyacınız olacak tüm özellikleri içerir. Bu, sayfa önbelleğini, nesne önbelleğini, gzip sıkıştırmasını, sınırlı küçük doğrulama desteğini, CDN desteğini ve daha fazlasını içerir.

Yeni başlayanlar W3 Total Cache kullanmak biraz zor bulabilir.

3. WP Süper Önbellek

WP Süper Önbellek

WP Süper Önbellek başka popüler WordPress önbelleğe alma eklentisidir. Ücretsizdir ve en iyi WordPress hosting firmalarının birçoğu tarafından önerilmektedir .

WP Süper Önbellek eklentisi, web sitenizi hızlandırmak için ihtiyaç duyacağınız tüm önbelleğe alma özelliklerini içerir. Bu, gzip sıkıştırması, sayfa önbelleği, önbellek ön yüklemesi, CDN desteği, gelişmiş önbellek önyüklemesi ve daha fazlasını içerir.

Kolay kurulum için ayrı bir sekme içeren kapsamlı bir ayarlar bölümü içerir.

4. Sucuri Güvenlik Duvarı

Sucuri

Sucuri en iyi WordPress güvenlik duvarı ve güvenlik eklentisidir. Bir web sitesi güvenlik duvarı olarak Sucuri, web sitenizin içeriğini önbelleğe almak ve bir düğmeyi tıklatarak gzip sıkıştırmasını etkinleştirmek için yerleşik bir seçenek sunar.

Herhangi bir web sitesi için en iyi seçenektir çünkü Sucuri bir DNS seviyesi güvenlik duvarıdır. Bu, istekleri web sitenize ulaşmadan önce kullanıcılara önbelleğe alınmış içerik sunabilecekleri anlamına gelir. Bu, web sitenize inanılmaz bir performans artışı sağlar.

5. Barındırma Yerleşik Önbellek Eklentileri

Önbellekleme, barındırma sunucularındaki yükü en iyi şekilde yapmalarını sağlayan önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olur. Bu nedenle birçok yönetilen WordPress barındırma şirketinin artık kendi önbellekleme çözümlerini sundukları açıklandı.

Web siteniz aşağıdaki barındırma şirketlerinden birinde barındırılıyorsa, web siteleriniz için yerleşik önbellek eklentilerini kullanabilirsiniz.

SG SuperCacher

SiteGround , tüm barındırma planlarıyla yerleşik önbellekleme çözümü sunar. Hosting hesabınızın cPanel panosundan etkinleştirilebilir.

SiteGround SuperCacher

Etkinleştirildiğinde, SuperCacher ayarlarını doğrudan WordPress yönetici alanınızdan yönetmek için SG Doktoru eklentisini yükleyebilir ve etkinleştirebilirsiniz .

WP Motor Önbelleğe Alma

WP Motor en iyi yönetilen WordPress hosting firmalarından biridir. Barındırma planları yerleşik önbellekleme ve performans optimizasyonu ile birlikte gelir.

Ayarları yönetebilir ve önbelleği WordPress yönetici panosundan temizleyebilirsiniz . Basitçe WP Engine menüsünü tıklayın ve Genel ayarlar sekmesi altında WP Engine önbellek ayarlarını yönetebilirsiniz.

Daha gelişmiş önbellekleme seçenekleri için WP Engine Advanced Cache eklentisini yükleyebilir ve etkinleştirebilirsiniz . Eklenti, web siteniz için WP Motoru önbellek ayarlarını yönetmek için bazı ek kontroller sağlar.

Bluehost Önbelleğe Alma

Bluehost , dünyanın en büyük hosting firmalarından biridir ve resmen tavsiye edilen bir WordPress hosting sağlayıcısıdır. Barındırma planları, barındırma panonuzdan etkinleştirebileceğiniz yerleşik önbellekleme özelliğini içerir.

Hosting hesabınıza giriş yaptıktan sonra, ‘Sitelerim’ sayfasından sitenizi seçin ve ardından performans sekmesine tıklayın. Buradan önbelleği açıp kapatabilir ve diğer gelişmiş önbellekleme ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Bluehost önbelleğe alma

Umarız bu makale, web sitenizi hızlandırmak için WordPress önbellek eklentisini bulmanıza yardımcı olmuştur.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!