Ara
Close this search box.

En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

12+

Yılların Dijital Deneyimi

638

Yayınlanan İçerik

Tasarımcılar ve Fotoğrafçılar için 7 En İyi WordPress Portföyü Eklentisi

WordPress’te bir portföy web sitesi oluşturmanın en kolay yolunu arayan bir tasarımcı veya fotoğrafçı mısınız?

Kolayca güzel portföy web siteleri oluşturmanıza izin veren birçok WordPress portföy eklentisi vardır.

Ancak, yeni portföy eklentisini bulmak yeni başlayanlar için zor olabilir. Çalışmalarınızı öne çıkaran, hızlı yükleyen ve mobil cihazlarda iyi görünen bir eklenti bulmanız gerekecek.

Bu makalede, tasarımcılar ve fotoğrafçılar için en iyi WordPress portföy eklentilerinden bazılarını seçtik.

WordPress Portföy Temaları ve WordPress Portföy Eklentileri Arasında Seçim Yapma

Birçok WordPress portföy teması , bir portföy web sitesi oluşturmak için yerleşik işlevlerle birlikte gelir.

Bu, birçok yeni başlayanın, temalar işi yapabildiğinde neden bir eklenti seçmek isteyeceğini merak ettirir?

WordPress’teki temaların yalnızca web sitenizin görsel görünümünü ele alması gerekir. Bu, içeriğinizin renklerini, stillerini, düzenlerini ve sunumunu içerir.

Diğer yandan eklentiler, WordPress sitenize kaydırıcı , iletişim formu ve daha fazlası gibi işlevsellik eklemenin uygun yoludur .

Portföy eklemek işlevsellik altına girer, bu yüzden bir eklenti kullanmanızı öneririz.

İşlevsellik için bir tema kullanmak, web sitenizi bu temayla bağlar. Temayı değiştirirseniz, portföy verilerinizi kaybedersiniz.

Öte yandan, bir portföy eklentisi kullanmaya karar verirseniz, istediğiniz herhangi bir tema ile kullanmakta özgürsünüz.

Bunu söyledikten sonra, en iyi WordPress portföy eklentilerinden bazılarına göz atalım.

1. WP Portföyü

WP Portföyü

WP Portfolio , fotoğrafçılar, serbest çalışanlar, geliştiriciler ve ajanslar için en iyi WordPress portföy eklentisidir. 40’tan fazla profesyonelce tasarlanmış portföy şablonundan anında portföy web siteleri oluşturmanıza olanak tanır.

Tüm zamanların en iyi WordPress temalarından biri olan Astra Theme’nin yaratıcıları tarafından yapılmıştır . WP Portföyü portföylere aynı kullanım kolaylığını getirir.

Birden fazla stil seçeneği, düzen ile birlikte gelir, her türlü medyayı destekler ve herhangi bir kod veya CSS yazmadan kolayca özelleştirilebilir.

En önemlisi, tüm portföy düzenleri mobil cihazlarda eşit derecede harika görünür ve dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi zarif çalışır.

2. Envira Galerisi

Envira Galerisi

Envira Gallery , premium bir WordPress galeri eklentisidir . Güzel resim galerileri ve albümler oluşturmanıza olanak tanır. Zaten binlerce kişi tarafından kullanılan Envira Gallery, fotoğrafçılar ve tasarımcılar için en iyi WordPress eklentisidir.

Envira Gallery ile portföy oluşturmak oldukça kolaydır. Sadece isteğe bağlı açıklama ve ayrıntılarla portföy öğelerinizi içeren galeriler oluşturun. Ayrıca galerileri Albümler halinde gruplandırabilir veya filtrelenebilir portföy oluşturabilirsiniz .

Eklenti, bir düğmeyi tıklayarak portföyünüzü WordPress sitenizde herhangi bir yere eklemenizi kolaylaştırır.

3. NextGEN Galerisi

Gelecek nesil

NextGEN Gallery , resim galerileri, albümler ve fotoğraf portföyleri oluşturmak için popüler bir WordPress eklentisidir. Hem yeni başlayanlar hem de uzman fotoğrafçılar tarafından sevilen NextGen, galeriler oluşturmak için sezgisel bir kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir.

Albümleri, filtrelenebilir portföyü, sütunları ve daha fazlasını destekleyen birden fazla stil ve düzen seçeneği içerir. Ayrıca portföy karuseli / kaydırıcısı, kompakt portföy albümleri ve liste veya zaman çizelgesi stili düzenleri de oluşturabilirsiniz.

4. Görsel Portföy

Görsel portföy

Visual Portfolio, güzel portföy galerileri oluşturmanıza izin veren zarif bir WordPress portföy eklentisidir.

Duvar, ızgara, yaslanmış, fayans ve atlıkarınca gibi çoklu düzen stilleri ile birlikte gelir. Eklenti, istediğiniz yere bir portföy eklemeyi daha da kolaylaştıran bir Gutenberg bloğu da içerir .

Kullanıcılarınız, güzel bir tarama deneyimi sunan filtreleri kullanarak portföy öğelerini de sıralayabilir.

5. GridKit Portföy Galerisi

GridKit portföy galerisi

GridKit Portföy Galerisi basit bir WordPress fotoğraf galerisi ve portföy eklentisidir. Projelerde portföy öğelerini yönetmenize ve bunları sıralanabilir hale getirmenize olanak tanır. Eski editör için kısa kod desteği ile yeni WordPress blok editörü desteği ile birlikte gelir .

Temel eklenti sınırlı düzen stilleri ve özellikleri ile çok. Daha fazla stil ve özelliğe erişmek için premium sürüme ihtiyacınız olacak.

6. Miyav Galerisi

Miyav Galerisi

Meow Galeri, tam Gutenberg blok editörü desteği ile ücretsiz bir WordPress galeri eklentisidir. Portföy öğelerinizi güzel resim galerilerinde düzenlemenizi sağlar.

Duvarcılık, ızgara, fayans ve haklı dahil olmak üzere birden fazla düzen için destek ile birlikte gelir. Görüntülemek istediğiniz sütun sayısını seçebilirsiniz. Ayrıca, ışık kutusu, sesli yorum, harici bağlantılar ve daha fazlası gibi ek işlevler için kullanılabilecek birkaç eklenti eklentisi ile birlikte gelir.

7. Genesis Portföyü Pro

Genesis portföy pro

Bir StudioPress teması veya Genesis tema çerçevesi için yapılmış herhangi bir tema kullanıyorsanız , Genesis Portfolio Pro eklentisini denemek istersiniz.

Özellikle Genesis çerçevesi için yapılmıştır ve portföy öğelerinizi oluşturmak için özel bir yazı türü sağlar. Ayrıca, bir ızgara düzeninde portföy öğesi olarak ayarladığınız özellikli görüntüyü görüntülemek için şablonlarla birlikte gelir.

Basit bir eklentidir ve diğer birkaç portföy eklentisinin birçok özelliğini içermez. Ancak, minimalist bir şey arıyorsanız, o zaman işi güzelce yapar.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğitimleri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!