Ara
Close this search box.

En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

12+

Yılların Dijital Deneyimi

636

Yayınlanan İçerik

Reklamsız Satış Arttırma

Reklamsız satış arttırma, facebook, twitter, instagram, google ve TV de ücretli reklam yapılmadan firmaların satışlarının arttırılma işlemidir.

1 yıldır süren çalışmamız olan İzmir’de Ferforje tasarım ev eşyaları tasarlayıp üreten Hakan Demirbaş için hakandemirbas.com.tr  adresi üzerinden reklamsız satış arttırma işlemimiz başarılı bir şekilde devam etmektedir. Bu geçen süre içerisinde firmanın web sitesinden satışları %450 arttı.

Firmanın pazarlama işlemleri açısından bir sonraki aşama olan Dönüşüm Oranı Optimizasyonu işlemine geçmiş bulunmaktayız.

Reklamsız satış arttırma, bir çok firmanın web sitesi var ama bu firmaların çoğunluğu web sitelerini aktif olarak kullanmıyor.

Firmalar web sitesi olsun yeter diye düşünüyor. Çok yanlış bir düşüncedir. Özelliklede bulunduğumuz bu çağda internetsiz firmalar büyük kazançlar ve yeni müşteri kitleleri elde etme ihtimalinden uzak kalıyorlar.

Satışınızı arttırmak için bir an önce harekete geçmeniz lazım. Rakiplerinizden önce davranmalısınız. Geçte kaldınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sizde reklamsız bir şekilde satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Peki nasıl reklamsız satışlarınızı arttırabilirsiniz?

1- ilk olarak bir web siteniz yoksa web sitenizi firmanızın adına veya işiniz ile alakalı bir web sitesi satın alın.

2- Google da iş yaptığınız sektör ile ilgili rakiplerinizi araştırın. Rakiplerinizi araştırırken, araştırdınız firmaları klasman olarak ayırınız. Örneğin;

A klasmanında (Kurumsal potansiyel müşterisi çok ve sosyal ağ hesaplarını çok iyi yöneten firmalar),

B klasmanında (Yeni kurumsallaşmış orta seviyede potansiyel müşteri kitlesi olan orta seviyede                   firmalar),

C klasmanında (Sizin dijital ortama yeni giriş yapmış firmalar) gibi incelemelerde bulunun.

3- Rakiplerinizi incelerken ürün sunumlarını ve ürün kalitelerini test edin.

4- Elde ettiğiniz verileri inceleyip eleyerek kullanabileceğiniz olan verileri değiştirerek kendinize uyarların ve kendi fikirlerinizi oluşturun.

5- Müşteriler sizi neden tercih etsin diye düşünün ve farklılıklar ortaya çıkarın.

6- Firmanızın kurumsal tasarım ve görsellerini oluşturun,

7- Firmanızın dijital platformalara kayıtlarını gerçekleştirin.

8- Ürünlerinizi web sitenize hikayeleştirilmiş bir şekilde içerik olarak ekleyin.(Artık web siteniz hazır bundan sonra rutin bir şekilde belirli bir aralıklarla firmanız hakkında haberler, ürünleriniz hakkında açıklamalı paylaşımlar, ürünlerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşımlar, potansiyel müşterilerinizi web sitenize çekmek için müşterilere hitap eden paylaşımlar … gibi.. işlemleri devamlı olarak yapmalısınız.)

Bütün bu işlemleri tek başınıza yapabilir veya tek başınıza uğraşmak istemiyor ve yüksek kazançlar elde etmek istiyorsanız kendi alanlarında uzman olan ekibimiz ile iletişime geçerek bu işlemleri daha detaylı bir şekilde Mavis Agency Dijital Pazarlama ve Reklam Ajansı avantajıyla sahip olabilir ve rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Bu yazı ile ilgili merak ettiğiniz birşey veya karşılaştığınız bir sorun olursa yazımın altına yorum olarak yazabilirseniz sizlere daha fazla yardımcı olabilirim.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!