WordPress Sözlük

Küçük Resim Boyutları Nedir?

Küçük resim boyutları, tema tasarımcılarının ve geliştiricilerinin kullanıcılar tarafından yüklenen resimler için küçük resim boyutlarını tanımlamalarına olanak tanıyan yerleşik bir WordPress tema özelliğidir. Çoğu zaman kullanıcılar, küçük resim boyutlarının yalnızca küçük resimler veya öne çıkan görseller için geçerli olduğunu düşünür. Bu doğru değil. Küçük resim boyutları, WordPress’inize yüklediğiniz tüm resimler için geçerlidir. Küçük resim boyutu, ek resim boyutları olarak daha iyi tanımlanır.

Tasarımcılar ve geliştiriciler, WordPress Ayarları »Medya ekranında tanımlanan boyutlardan birini kullanmayı seçebilir veya kendi ek görüntü boyutlarını tanımlayabilir. Yeni bir boyut tanımlandıktan sonra, WordPress, resmi yüklediğinizde otomatik olarak her boyutun bir kopyasını oluşturur. Önceden yüklenen görüntüler için otomatik olarak yeni boyutlar oluşturmaz. Ancak, önceden yüklenen tüm görüntülerin yeni boyutlarını oluşturmak için kullanabileceğiniz Küçük Resimleri Yeniden Oluştur gibi eklentiler vardır.

Bu özelliğin bazı eleştirileri var. Eleştirmenler, sitenizde birden çok görüntü boyutu ve çok sayıda görüntü varsa, bu özelliğin çok fazla sabit disk alanı tüketebileceğini söylüyor. Maalesef bu eleştiri doğrudur. Çok fazla resminiz varsa, sitenizde bulunan resim boyutu miktarını sınırlamak veya daha fazla web barındırma alanı için ödeme yapmak istersiniz.

Furkan Sağlam

Furkan Sağlam, dijital pazarlama alanında firmalara Dijital Yönetici hizmeti sunuyorum. Özel olarak web sitelerine arayüz tasarımları arkaplan da yazılımsal ve SEO teknikleri kısaca dijital ihtiyaçlarında yardımcı oluyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.