En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

Instagram hesabı nasıl silinir?

Bu yazımızda instagram hesabı silme tamamen nasıl silebileceğiniz’i anlatacağız.

Bilindiği üzere Instagram, bünyesinde milyonlarca kullanıcı barındıran en popüler fotoğraf ve video paylaşım servislerinin başında geliyor.

Nasıl Yapılır?

instagram hesabı silme
instagram hesabı silme

instagram, uygulama üzerinden Instagram hesap dondurma veya hesabı kalıcı olarak silmeye, sanırım izin vermiyor. Paylaşacağımız bağlantı adreslerini yani linki telefonunuzun web tarayıcısı üzerinden açarak telefondan hızlıca Instagram hesabını dondurma veya hesabı tamamen silme isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

• Mobil cihazınızdan web tarayıcısını başlatın.
http://instagram.com/accounts/remove/request/permanent (Instagram kalıcı olarak hesap silme linki) adresine gidin. Instagram sayfanıza giriş yapmayı unutmayınız.

Hesabınızı Instagram uygulamasının içinden silemeniz’e instagram izin vermez.

• Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girin.
• Hesap silme sayfasında Instagram’ı silme nedeninizi işaretleyin ve “Hesabı Kalıcı olarak Sil” seçeneğine basın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği, sadece menüden bir seçenek seçtiğiniz zaman görünür.

INSTAGRAM HESABI SİLMEK İÇİN TIKLAYIN

İçinde bulunduğunuz Instagram hesabı dışında farklı bir hesabı silmek istiyorsanız ve sayfanıza ikinci bir hesap ekliyse“Hesabını Sil” sayfasının sağ üst köşesindeki kullanıcı adına tıklayın ve Çıkış Yap’ı seçin. Silmek istediğiniz Instagram hesabıyla yeniden giriş yapın ve yukarıdaki talimatları sırasıylauygulayın.

Tüm bunları yaptıktan sonra hesabınız tamamen silinmiş olacak. Ancak unutmamanız gerekiyor ki, sildiğiniz kullanıcı adını, bir daha kesinlikle kullanmanız mümkün olmayacak.

En azından Instagram, kullanıcı politikasında herhangi bir değişiklik yapmadığı sürece, aynı kullanıcı adı ile kesinlikle yeni bir hesap açamayacaksınız. Bu hatırlatmanın dışında kalıcı olarak hesabınızı silmeden önce mutlaka fotoğraflarınızı yedeklemeniz gerektiğini hatırlatalım.

Ayrıca hesabınızı tamamen silmeden ya da kapatma işlemini gerçekleştirmeden önce, bir süreliğine geçici olarak kapatma veya bir diğer adıyla hesap dondurma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz ki biz her zaman öncelikle bunu tavsiye ederiz. Eğer bir süre sonra kararınızı değiştirip yeniden hesabınızı kullanma isteğiniz halinde tekrar hesabınıza giriş yapabilir ve hesabınızı tekrar aktif edebilirsiniz. Ama siz yeniden giriş yapana kadar kimse sizi göremez. Yeniden aktif hale getirmek için şifrenizi girdiğiniz an dondurma işlemi sonlanmış Instagram’a kaldığınız yerden devam etmiş olursunuz.

Unutmayın ki hesabınızı silmek yada dondurmak için şifreniz mutlaka gereklidir. Şifrenizi unutmanız halinde, hesabınızı sizin dışınızda kimse silemez. Instagram’a hesabımı silin şeklinde bir talepte bulunamazsınız. Hesabın size ait olduğunu doğrulamak için Instagram Yardım Merkezini ziyaret edebilir, yardım talebi oluşturarak durumunuzu arz edebilirsiniz. Yeniden oluşturulacak şifre ile silme yada dondurma işlemine devam edebilirsiniz.

Facebook Hesap Silme yazımıza bakmayı unutmayın.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!