En İyi 6 SEO Sıralaması İzleme Aracları (Karşılaştırma)

Bir SERP anahtar kelime izleme aracı, arama motoru optimizasyonu (SEO) stratejinizi doğru yola koymanıza yardımcı olabilir .

İşletmenizde neyin işe yaradığını görmek için farklı sayfalar için anahtar kelime sıralamalarını izleyebilirsiniz. Anahtar kelime sıralamanız yükseliyorsa ve organik trafiğiniz artıyorsa, SEO çabalarınızın işe yaradığı anlamına gelir.

Öte yandan, bu SERP izleme araçları, anahtar kelime sıralamanız düştüğünde sizi hemen bilgilendirecektir.

Bu, bir düzeltmeyi hızla uygulamanıza olanak tanır, böylece herhangi bir satış geliri kaybetmezsiniz.

Rütbe izleme araçlarını kullanmanın bir başka yararı da rakiplerinize göz kulak olabilmenizdir . Hangi arama terimlerinde sıralandıklarını görebilir ve web siteniz için yeni anahtar kelime fırsatları bulabilirsiniz.

Bununla birlikte, işinizi büyütmek için kullanabileceğiniz en iyi rütbe takip araçlarına bir göz atalım.

1. SEMrush

semrush rank tracker aracı

SEMrush , anahtar kelime sıralamanızı izlemek için en iyi sıralama izleme aracıdır. Tam bir SEO araç setidir ve birçok dijital pazarlama uzmanı tarafından tercih edilir.

SEMRush’ın konum izleme özelliği sayesinde sitenizin anahtar kelime sıralamalarının hareketini takip edebilir ve izleyebilirsiniz . Araç ayrıca öne çıkan snippet’ler, Google site bağlantıları veya bilgi paneli gibi SERP özelliklerinde hangi arama terimlerinin bulunduğunu da gösterir .

SEMrush, size ilk 3, 10, 20 ve 100’de kaç arama terimi olduğunu göstererek sıralamanızın genel bir görünümünü verir. Hatta zaman içindeki sıralama dağılımlarınızı bile görebilirsiniz.

yarı hızlı pozisyon izleme özelliği

SEMrush’ın bir diğer güçlü özelliği de rakibinizin anahtar kelimelerini takip edebilmenizdir. Rakiplerinizin en fazla 10 URL’sini ekleyebilir ve arama motoru performanslarını izleyebilirsiniz.

Ayrıca, anahtar kelime araştırması yapmak , geri bağlantı fırsatları bulmak, ayrıntılı bir rakip analizi yapmak, ücretli anahtar kelimeler bulmak, sosyal medya performansını izlemek ve daha fazlası için SEMrush’ı kullanabilirsiniz .

Fiyatlandırma: Ücretli planlar aylık 99,95 $ ‘dan başlar.

2. Ahrefs

ahref en iyi serp izleme aracı

Ahrefs , mükemmel bir sıralama izleme aracıdır. SEMRush’a benzer şekilde, aynı zamanda kapsamlı bir SEO ve dijital pazarlama platformudur.

Rank Tracker özelliği sayesinde, projeleri içe aktarmak için web sitenizi ekleyebilir veya Google Search Console hesabınızı Ahrefs ile bağlayabilirsiniz. Ardından, izlemek istediğiniz anahtar kelimeleri Ahrefs kontrol panelinize ekleyin.

Ahrefs size arama motoru sıralamalarınızın bir özetini gösterir. Görünürlük yüzdenizi, ortalama konumunuzu, trafiğinizi, SERP özelliklerinizi ve konumdaki değişiklikleri görebilirsiniz.

Her anahtar kelime için mevcut konumlarını, arama hacmini, aldıkları toplam trafiği, anahtar kelime zorluğunu ve anahtar kelimenin Kişiler de sorduğu gibi bir SERP özelliğinde olup olmadığını görebilirsiniz .

ahrefs rank tracker özelliği

Ahrefs Rank Tracker aracına 10 adede kadar rakip ekleyebilir ve bunları kendi web sitenizle karşılaştırabilirsiniz. Bununla birlikte, daha derinlemesine rakip analizi arıyorsanız, diğer özelliklerini kullanmanızı öneririz.

Örneğin, Site Gezgini özelliğine bir URL girebilir ve geri bağlantıların sayısını , organik anahtar kelimeleri bulabilir ve içerik boşluklarını belirleyebilirsiniz.

Benzer şekilde, site denetimi yapmak için Ahrefs’i kullanabilir, içeriğiniz için arama terimlerini araştırmak için Anahtar Kelime Gezgini’ni kullanabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Ahrefs fiyatları aylık 99 $ ‘dan başlıyor.

3. MonsterInsights

monsterinsights en iyi analitik wordpress eklentisi

MonsterInsights , WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir . Google Analytics’i WordPress’te kolayca kurmanıza ve ihtiyacınız olan verileri doğrudan WordPress panonuzda görüntülemenize olanak tanır .

MonsterInsights, WordPress yönetici alanı içindeki anahtar kelime sıralamasını izlemenize yardımcı olur. Sitenizin en iyi 50 Google arama terimini ve bunlar için nerede sıraladığınızı görmek için Search Console raporunu görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca her bir anahtar kelime için tıklama sayısı, gösterim, tıklama oranı (TO) ve ortalama konumu gösterecektir. Bu, web sitenizi optimize etmenize ve sıralamanızı artırmanıza yardımcı olur. Örneğin, 11. veya 12. sırada yer alan içerikleri bulabilir, bu makaleleri ilk sayfaya getirmek için optimize edebilirsiniz.

monsterinsights arama konsolu raporu

Not: MonsterInsights’ta bu raporların kilidini açmak için Google Arama Konsolunu Google Analytics’e bağlamanız gerekecektir.

Fiyatlandırma: MonsterInsights Search Console raporu, yıllık 99,50 ABD doları olan Plus planında mevcuttur.

4. Mangools’tan SERPWatcher

Mangools tarafından SERPWatcher

SERPWatcher by Mangools , işletmeniz için SERP’yi kolayca izlemenizi sağlayan güçlü bir SEO araç setidir.

Ayrıca Mangool’u bazı pahalı SEO platformlarına iyi bir alternatif haline getiren SERPChecker, Link Miner, Keyword finder ve Site Profiler araçlarına erişebilirsiniz.

Kullanıcı dostu bir araçtır ve sadece birkaç dakika içinde başlayabilirsiniz. Web sitenizi ekleyin, izlemek istediğiniz konumu seçin, platformu (masaüstü veya mobil) seçin ve ardından anahtar kelimelerinizi girin.

SERPWatcher raporunda, web sitenizin SERP’lerde nasıl performans gösterdiğine dair ayrıntılı bir resim alırsınız. Size her bir anahtar kelimenin sıralamasını, konumlarındaki değişikliği, ortalama konumu, en iyi konumu, arama hacmini ve aylık tahmini ziyaretçileri gösterir.

serpwatcher serp izleme raporu

Ayrıca sitenizin performans endeksini, tahmini ziyaretleri, anahtar kelime dağılımını ve konum akışını da görüntüleyebilirsiniz.

SERPWatcher, e-posta uyarıları yoluyla günlük sıralama güncellemeleri almanıza olanak tanır. Bu, SERP’lerde meydana gelebilecek herhangi bir değişiklikten haberdar olmanıza ve hızlı hareket etmenize yardımcı olur.

Fiyatlandırma: SERPWatcher fiyatları aylık 29.90 dolardan başlıyor.

5. SE Ranking

se sıralama sıralaması izleme aracı

SE Sıralaması , işletmeniz için SERP’leri izlemek için başka bir harika araçtır. Kullanımı çok kolaydır ve SEO stratejinizi yolunda tutmanıza yardımcı olur.

Anahtar Kelime Sıralaması İzleyici özelliğini kullanarak, web sitenizin Google, Yahoo, Bing, Yandex ve YouTube’daki arama terimlerini izleyebilirsiniz . SE Sıralaması, anahtar kelimeleri coğrafi konumlara ve cihazlara göre izlemenize de olanak tanır.

Başlamak için, sitenizin URL’sini girerek, izlemek istediğiniz anahtar kelimeleri ekleyerek ve arama motorunu ve ülkeyi belirterek SE Sıralaması sihirbazını kullanabilirsiniz.

Hatta izleme için en fazla 5 rakip ekleyebilir ve aracı Google Analytics ve Google Search Console hesaplarınıza bağlayabilirsiniz.

Web sitenizi ve anahtar kelimelerinizi eklediğinizde, sıralamaları izlemek, geçmiş verileri görüntülemek, rakipleri izlemek ve çok daha fazlası için SE Ranking’in kontrol panelini kullanabilirsiniz.

se sıralama panosu

Arama terimlerinizi izlemeye ek olarak, trafiğinizi analiz etmek, SEO potansiyelini ölçmek, gerçek zamanlı olarak bir pazarlama planı oluşturmak, web sitesi denetimi yapmak, geri bağlantıları izlemek ve daha fazlası için SE Sıralamasını kullanabilirsiniz.

Fiyatlandırma : SE Sıralaması fiyatları, 250 anahtar kelimeyi izlemek için ayda 31 ABD dolarından başlar.

6. Serpstat

serpstat sıra takip aracı

Serpstat , listemizdeki son SERP izleme aracıdır ve hepsi bir arada bir SEO çözümüdür. Web sitenizi analiz etmek, anahtar kelime araştırması yapmak , geri bağlantıları bulmak ve anahtar kelimeleri izlemek için kullanabilirsiniz.

Araç, tüm ayarlarınızı kontrol edebileceğiniz ve farklı eylemler gerçekleştirebileceğiniz temiz bir kontrol paneli sunar. Arama terimi sıralamanızı izlemek için Rank Tracker seçeneğine gidin.

Bundan sonra yeni bir proje oluşturun, web sitesi detaylarınızı girin, arama motoru seçeneklerinizi seçin ve izlemek istediğiniz anahtar kelimeleri ekleyin.

Serpstat, arama terimlerinizin konum değişikliklerini görüntülemenize, bunları rakiplerinizle karşılaştırmanıza, anahtar kelimelerinizi gruplamanıza ve çok daha fazlasını kontrol panelinizden yapmanızı sağlar.

serpstat kontrol paneli

Listemizdeki diğer araçlarla karşılaştırıldığında SERPStat, daha fazla görsel rapor ve sezgisel bir kontrol paneli sunar. Daha ayrıntılı olarak inceleyebileceğiniz, raporlarınızın kuş bakışı görünümünü veren grafikler ve çizelgeler elde edersiniz.

Bununla birlikte, araç en başlangıç ​​dostu değildir ve arayüzüne alışmak ve seçeneklerinde gezinmek biraz zaman alabilir.

Fiyatlandırma: Serpstat fiyatları aylık 69 dolardan başlıyor.

En İyi SEO Sıralaması İzleme Aracı Hangisi (Uzman Seçimi)

SEMrush’un piyasadaki en iyi SEO sıralama takip aracı olduğuna inanıyoruz . Kullanımı kolay, birçok özellik sunan ve anahtar kelimeleri kolayca izleyen hepsi bir arada bir SEO araç setidir.

SEMRush, birçok pazarlama uzmanı tarafından güvenilmektedir ve bunu anahtar kelimeler, geri bağlantılar, rakiplerinizi analiz etmek, sosyal medya kampanyalarınızı izlemek, ücretli reklam kampanyalarını izlemek ve çok daha fazlası için kullanabilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

destek

destek

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!