En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

6 En İyi WordPress Randevu ve Rezervasyon Eklentileri

Müşterilerinizin doğrudan WordPress sitenizden bir randevu almasına izin vermek istiyor musunuz? Birçok işletmenin, müşterilerin çevrimiçi olarak kolayca randevu almasını sağlayan bir randevu rezervasyon formuna ihtiyacı vardır. Bu yazıda size en iyi WordPress randevu ve rezervasyon eklentilerini göstereceğiz.

Ne Tür Randevu ve Rezervasyon Formu Eklentisi Seçilmeli?

Randevu rezervasyon formunuzu iş gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde özelleştirmek isteyebilirsiniz. Ancak, WordPress rezervasyon formu eklentinizde aramanız gereken birkaç yaygın şey vardır.

Randevu rezervasyon formunuz, çalışma saatlerinize bölünmüş kullanılabilir zaman dilimleri için müşteri isteklerini kabul edebilmelidir .

Müşterilerinizin telefonlarından ve bilgisayarlarından randevu alabilmeleri için cep telefonlarında çalışması gerekir.

İyi bir randevu rezervasyon formu, randevuları WordPress veritabanınıza veya Google Takvim gibi bir takvim uygulamasına kaydeder. Ayrıca , rezervasyon kabul edildikten sonra müşterilere otomatik e-posta bildirimi göndermek isteyebilirsiniz .

Bununla birlikte, WordPress sitenizde kullanabileceğiniz en iyi randevu ve rezervasyon eklentilerine bir göz atalım.

1. StartBooking

StartBooking

StartBooking , WordPress için eksiksiz bir randevu ve rezervasyon formu eklentisidir. Kullanımı çok kolaydır ve hızlı bir şekilde randevu ve rezervasyon formları ayarlamanızı ve web sitenize eklemenizi sağlar.

Çalışma günlerinizi ve saatlerinizi, mevcut zaman alanlarınızı ekleyerek, birden fazla hizmet ve kullanıcı ekleyerek, müşterilerin personel seçmesine izin vererek ve daha fazlasını yaparak ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz.

Eklenti ayarlarında bir sayfa seçerek rezervasyon formunu web sitenizde görüntüleyebilirsiniz. Kısa kod kullanarak farklı hizmetler için farklı formlar da ekleyebilirsiniz.

Rezervasyonlarınızı görüntülemek ve yönetmek için eklentiler web sitesine giriş yapabilir ve tüm randevularınızı kontrol panelinizde görebilirsiniz. Ayrıca, tüm cihazlarda rezervasyonlarınızı görüntülemenizi sağlayan Google Takvim ile entegre olur.

2. BirchPress

BirchPress

BirchPress kapsamlı bir WordPress rezervasyon eklentisidir. WordPress sitenize profesyonel bir çevrimiçi rezervasyon yönetim sistemi eklemenizi sağlar. Kullanıcılarınız web sitenizden randevu alabilir ve PayPal hesaplarını veya kredi kartlarını kullanarak ödeme yapabilir.

BirchPress, rezervasyon takviminizi Google Takvim, iCal, Android, Outlook, vb. Gibi diğer takvimlerle senkronize eder. Sizi ve müşterilerinizi rezervasyon hakkında bilgilendirmek için özelleştirilebilir bir e-posta bildirim ve hatırlatma sistemine sahiptir.

3. Rezervasyon Takvimi

Rezervasyon Takvimi

Rezervasyon Takvimi piyasadaki en iyi ücretsiz WordPress rezervasyon eklentilerinden biridir. Basit, kullanımı kolay ve iyi belgelenmiştir. Hem siz hem de web sitesi ziyaretçileriniz için bir takvim görünümü ile birlikte gelir. Rezervasyon / randevu formunuzu herhangi bir WordPress yayınına veya sayfasına kolayca ekleyebilirsiniz.

Yeni başlayanlar için yeterince basit olsa da, çok güçlü ve eklentinin ayarlar sayfasından yapılandırılabilen bir dizi seçenek içeriyor. Spam, e-posta bildirimleri, jQuery efektleri ve daha fazlasını önlemek için yerleşik captcha ile birlikte gelir. Rezervasyon formunu kendi özel alanlarınızla bile özelleştirebilirsiniz.

4. WP Basit Rezervasyon Takvimi

WP Basit Rezervasyon Takvimi

WP Basit Rezervasyon Takvimi başka bir basit WordPress rezervasyon eklentisidir. Sadece bir takvim oluşturun ve kısa kodu kullanarak bir gönderiye veya sayfaya ekleyin. Yalnızca kullanıcıların tüm gün rezervasyon yapmasına izin verir. Bu, saatlik zaman aralığı olmadığı anlamına gelir.

Odalar, konaklama veya günlük teklifler için çok basit ve temel bir şey arıyorsanız, bu eklenti işi yapacak. Daha karmaşık öğeler için yukarıda bahsettiğimiz eklentilere bakın.

5. Kolay Randevular

Kolay Randevular

Kolay Randevular esnek ve ücretsiz bir WordPress randevu rezervasyon eklentisidir. Birden çok konum, hizmet ve çalışanı kolayca eklemenizi sağlar. Bundan sonra, takvimin ayrıntılı kontrolüyle esnek bağlantılar oluşturabilirsiniz. Ayrıca, özel form alanları ekleyerek rezervasyon formunu özelleştirmenizi sağlar.

Kısa kodu kullanarak herhangi bir sayfaya veya gönderiye kolayca randevu rezervasyon formu ekleyebilirsiniz. Ayrıca, istemcilere, çalışanlara ve web sitesi yöneticisine gönderilen bildirim e-posta eklentisini özelleştirebilirsiniz.

6. WPForms

WPForms

WPForms en iyi WordPress iletişim formu eklentisidir. Dakikalar içinde her türlü formu kolayca oluşturmanızı sağlayan yeni başlayan bir dostu sürükle bırak form oluşturucu ile birlikte gelir.

WPForms, Google Takvim ile Zapier aracılığıyla entegre edilebilir, ancak çalışma saatlerini ayarlamanıza izin vermez. Ancak, önceden WPForms yüklüyse, özel bir rezervasyon formu oluşturmak için bunu kolayca kullanabilirsiniz. Her bir randevuyu manuel olarak onaylamanız ve onaylamanız gerekir.

Bu makalenin en iyi WordPress randevusu ve rezervasyon eklentilerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. 

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!