En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

Yoast SEO 12.1: Snippet Önizleme Güncellemesi

Merhabalar, WordPress’in en iyi seo eklentisinin yeni sürümü Yoast SEO 12.1 dün çıktı! Bu güncelleme de Google’ın arama sonuçları sayfalarının tasarımlarıyla eşleşmesi için birkaç değişiklik yapıldı, bu güncelleme yeni tercihleri ​​içerir. Buna ek olarak, Schema uygulamamız için bir dizi yeni filtre eklendi. En sevdiğiniz SEO eklentisinin en son sürümünde yeni neler olduğunu görün.

Snippet önizlemesini güncelleme

Google, arama sonuçları sayfalarındaki farklı yinelemeleri her zaman test ediyor. Bazen bir test yapışır ve yeni varsayılan olarak sona erer. Yoast SEO 12.1’de, snippet önizlememizi en son değişikliklerden ikisine uyacak şekilde uyarlıyoruz: mobil aramada favicon görüntüsü ve masaüstü aramada yeni font boyutları.

Yoast SEO 11.5 veya sadece bir yok – biz sitenizde doğru favicon algılayamaz eklerken yararlandığı varsayılan favicon ekledi. Şimdi, WordPress’e eklediklerinizi seçip, tıpkı Google’ın yaptığı gibi, mobil snippet önizlemesinde gösteriyoruz. Artık sitenizin mobil arama sonuçlarında nasıl görüneceğini iyi bir şekilde anlıyorsunuz.

Mobil snippet önizlemesi artık favicon’unuzun sonuçlarda nasıl görüneceğini gösteriyor

İşte , hem arama sonuçlarında hem de mobil snippet önizlemesinde gösterilmesini sağlamak için WordPress sitenize favicon ekleme .

Sizin için sahip olduğumuz diğer yeni bilgi paketi, Google’ın masaüstü arama sonuçları için yeni font boyutlarıyla eşleşiyor. Google şimdi biraz daha büyük harfler kullanıyor ve masaüstü snippet önizlemesinin tam olarak doğru görünmesini sağlamak için bir takım elbise takip ettik. Git kontrol et.

Yeni Şema filtreleri

Bir sitenin Schema çıktısı üzerinde daha ayrıntılı bir kontrol sağlamak için birkaç yeni filtre ekledik. Julià Mestieri ilki önerdi. wpseo_schema_organization_social_profilesŞema çıktısındaki bir kuruluşun sosyal profillerini filtrelemek için bir filtre yaptı . Organizasyon şema nesnesindeki sosyal profilleri (sameAs niteliği) değiştirmek için bu filtreyi kullanabilirsiniz.

Andrew Gillingham , iki filtre daha önerdi. Onun wpseo_schema_company_nameve wpseo_schema_company_logo_idfiltreleri, şirket adını ve şirket logosunu, Yoast SEO ayarlarında ayarlanmadığında tema seçeneklerinden filtrelemeyi mümkün kılar. Bu şekilde, her ikisi de elle ayarlamak zorunda kalmadan şema çıktısı tarafından kullanılabilir.

Son fakat en az değil, wpseo_enable_structured_data_blocksYoast’ın yapılandırılmış veri bloğu editör bloklarını kapatmayı mümkün kılan bir filtre eklendi .

Diğer iyileştirmeler

WordPress Gutenberg projesi güzelce dolaşmaya devam ediyor, ama bazen işler değişiyor ya da kırılıyor. En son sürümlerden birinde, yapılandırılmış veri içerik bloklarımız bu sürümde düzeltdiğimiz küçük bir snafu’yu vurdu. Styling nasıl yapılır ve SSS blokları WordPress blokları editörü son sürümü ile artık uyumludur.

Son topluluk eklemelerimiz Brady Williams tarafından önerilen yeni bir yöntem ve David Herrera tarafından yapılan bir hata düzeltmesidir . Brady’nin get_robotsyöntemi, robot HTML’sini çıktı olmadan alırken, David, birincil terim seçicinin HTML varlıklarını düzgün görüntülemeyeceği bir hatayı düzeltti.

Yoast SEO 12.0 sürümünde belirtildiği gibi, etkin olarak eklentideki giriş doğrulama işlemlerini geliştirmeye çalışıyoruz. Bunu Yoast SEO 12.1’de sürdürdük ve ayarlar sayfasındaki doğrulamayı geliştirdik. Eklenti simgelerini daha tutarlı olması için de güncelledik.

Yoast SEO 12.1 için şimdi güncelle

Yoast SEO 12.1 için bu kadar! Snippet önizlememizi, mobil arama sonuçlarındaki parlak tercihler de dahil olmak üzere Google tarafından yapılan son değişikliklerle güncelledik. Yeni Schema filtreleri ekledik, birkaç hata düzelttik ve başka geliştirmeler yaptık. Yeni sürümü test edin ve ne zaman hazır olursanız olun güncelleyin!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!