Ara
Close this search box.

En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

12+

Yılların Dijital Deneyimi

638

Yayınlanan İçerik

WordPress’te Instagram’da Alışveriş Yapılabilir Görseller Nasıl Eklenir

WordPress sitenize alışveriş yapılabilir Instagram resimleri eklemek ister misiniz?

Instagram’da alışveriş yapılabilir görseller, insanların ürünlerinizi satın almak için kolayca tıklayabilecekleri bağlantılara sahiptir. Bu, ürünlerinizi sergilemek ve Instagram’dan daha fazla satış yapmak için güçlü bir yoldur.

Bu yazıda, WordPress’te Instagram’da alışverişe açık görsellerin nasıl kolayca ekleneceğini göstereceğiz.

Neden WordPress’e Shoppable Instagram Görselleri Eklemelisiniz?

Alışveriş yapılabilir Instagram beslemesi, her fotoğrafın sitenizdeki bir ürün veya hizmete bağlantı içerdiği bir dizi fotoğraftır. Müşteriler, bir ürünü çevrimiçi mağazanızdan satın almak için bir görselin başlığındaki bağlantıya tıklayabilirler.

Fotoğrafları görüntülemek için Instagram’ı kullanmak, Instagram’ın devasa kullanıcı tabanından yararlanmanıza olanak tanır. Aynı zamanda web sitesi ziyaretçilerinizin Instagram hesabınızı keşfetmesine de yardımcı olur.

WooCommerce’de ayrı ürün sayfalarına trafik gönderebilirsiniz. Ayrıca, Instagram takiplerinizi büyütürken aynı zamanda web sitenizdeki son gönderileri görüntülemek için beslemeyi kullanabilirsiniz.
Shoppable Feed Oluşturmak ve Sitenize Eklemek

Öncelikle Instagram hesabınızda kullanmak istediğiniz görselleri yüklemeniz gerekir.

Alışveriş yapılabilir hale getirmek istediğiniz her görsel için ilgili ürün (veya hizmet) sayfasının URL’sini Instagram’daki fotoğrafın başlığına eklemeniz gerekir.

İşte Instagram akışımızda başlıkta URL bulunan bir fotoğraf. Fotoğraf ve başlık sitemize yerleştirildiğinde, bu URL ürünün satış sayfasına bağlanacaktır: https://example.com/product/floral-dress/

A photo on Instagram with a product URL in the caption

Bunu kullanmak istediğiniz tüm resimler için yaptıktan sonra, alışveriş yapılabilir Instagram yayınınızı sitenize eklemenin zamanı geldi.
WordPress Sitenizi Instagram Hesabınıza Bağlama

Bu eğitim için Smash Balloon Instagram Feed Pro eklentisini kullanacağız. WordPress için en iyi Instagram eklentisidir ve WordPress web sitenize kolayca Instagram fotoğrafları eklemenizi sağlar.

Öncelikle Smash Balloon Instagram Feed Pro eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına dair adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirdikten sonra, lisans anahtarınızı girmek için WordPress yönetici alanınızdaki Instagram Beslemesi »Lisans sayfasını ziyaret etmeniz gerekir. Bu bilgiyi Smash Balloon web sitesinde hesabınızın altında bulabilirsiniz.

Adding your Instagram Feed license

Lisans anahtarınızı etkinleştirdikten sonra alttaki ‘Değişiklikleri Kaydet’ düğmesine tıklamayı unutmayın.

Şimdi WordPress’i Instagram hesabınıza bağlamanın zamanı geldi. Basitçe, ‘Yapılandır’ sekmesine geçin ve ‘Bir Instagram Hesabı Bağla’ düğmesine tıklayın.

Connecting your Instagram account

Daha sonra Kişisel veya İş Instagram profili kullanıp kullanmadığınızı seçmenizi isteyen bir açılır pencere göreceksiniz. Kendi hesabınızdaki fotoğrafları kullanacağınız için Kişisel Instagram hesabı kullanabilirsiniz.

Kişisel’i seçili bırakın ve devam etmek için ‘Bağlan’ düğmesine tıklayın.

Connect your personal Instagram account to your WordPress site

Bu sizi Smash Balloon’un Instagram hesabınıza erişmesine izin vermenizin isteneceği Instagram web sitesine götürecektir. Devam etmek için ‘Yetkilendir’ düğmesine tıklamanız yeterlidir.

Authorize Instagram account

Şimdi sizden bağlanmanızı ve hesabınızı eklemenizi isteyen bir açılır pencerede Instagram kimliğinizi göreceğiniz web sitenize yönlendirileceksiniz.

Connect your Instagram account

Devam etmek için ‘Bu hesabı bağla’ düğmesine tıklamanız gerekiyor.

Bundan sonra, Instagram hesabınızın eklenti ayarları altında listelendiğini göreceksiniz.

Your personal Instagram account is now connected to your WordPress site

Instagram hesabınız artık WordPress sitenize bağlı ve son Instagram yüklemelerinizi web sitenizin herhangi bir yerinde kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Instagram Fotoğraflarını Başlıklardaki URL’lere Bağlayın

Instagram yayınınız neredeyse hazır. Ancak, eklentiye, yayınınızdaki Instagram gönderilerini başlıklara eklediğiniz URL’lere bağlamak istediğinizi bildirmeniz gerekir.

Bunu yapmak için, eklenti ayarlarının altındaki ‘Özelleştir’ sekmesine geçmeniz yeterlidir. Buradan, ‘Gönderiler’ bölümünü tıklamanız ve ‘Yazıları Başlıktaki URL’ye Bağla’ seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretlemeniz gerekir.

Link Instagram posts in your feed to URLs in caption

Ayarlarınızı kaydetmek için ‘Değişiklikleri Kaydet’ düğmesine tıklamayı unutmayın.

WordPress Sitenize Alışveriş Yapılabilir Instagram Beslemesi Eklemek

Smash Balloon Instagram Feed Pro, Instagram fotoğraflarınızı WordPress blogunuzun herhangi bir yerinde görüntülemeyi çok kolaylaştırır.

Instagram yayınınızı görüntülemek istediğiniz gönderiyi veya sayfayı düzenlemeniz yeterlidir. Gönderi düzenleme ekranında, yeni bir blok eklemek için () düğmesine tıklayın ve ardından içeriğinize ‘Instagram Besleme’ bloğu ekleyin.

Adding an Instagram feed block to your page

Eklenti daha sonra Instagram yayınınızı otomatik olarak yükleyecek ve düzenleyicide bir önizlemesini gösterecektir. Artık yayınınızı veya sayfanızı kaydedebilir ve çalışırken görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

The Instagram feed live on the website

Ürünlerden herhangi birini satın almak için, bir kullanıcı sadece görsele tıklayabilir ve onları görsel başlığına eklediğiniz URL’ye götürür.

Kenar Çubuğunda Alışveriş Yapılabilir Instagram Beslemesini Görüntüle

Eklenti, Instagram yayınınızı kenar çubuğunda kolayca görüntülemenizi sağlar.

Görünüm »Pencere Öğeleri sayfasına gidin ve kenar çubuğunuza ‘Instagram Beslemesi’ pencere öğesini ekleyin.

Sidebar widget

Widget ayarlarında kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın.

Instagram yayınınızı kenar çubuğunda görmek için artık WordPress web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram sidebar widget preview

Shoppable Instagram Feed

Smash Balloon’unuzu Özelleştirme Instagram Feed Pro, güzel düzenler ve özelleştirme seçenekleriyle birlikte gelir. Bu, stilleri kolayca özelleştirmenize ve kendi gereksinimlerinize göre ayarlamanıza olanak tanır.

Instagram Beslemesi »Özelleştir sayfasını ziyaret ederek düzeni değiştirebilirsiniz. Burada atlı karınca, duvarcılık, ızgara ve vurgulama gibi düzen seçeneklerini göreceksiniz

Customize your shoppable Instagram feed layout

Ek olarak, başlığı gösterebilir ve gizleyebilir, daha fazla düğme yükleyebilir, takip düğmesi ve diğer seçenekleri kullanabilirsiniz.

Show and hide items from your Instagram products feed

Ayarlarınızı kaydetmek için Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın.

Artık Instagram yayınınızı içeren gönderiyi veya sayfayı ziyaret edebilirsiniz ve uyguladığınız yeni ayarlarla otomatik olarak görüntülenecektir.

Shoppable Instagram feed carousel layout

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of Furkan Sağlam

Furkan Sağlam

Mavis Agency'de Dijital Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Marka yönetimi, e-ticaret çözümleri ve dijital pazarlama stratejileri konularında uzmandır. Blog yazılarında, güncel dijital trendler ve etkili pazarlama taktikleri üzerine değerli bilgiler sunmaktadır. Dijital dünyada markaların başarısına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!