WordPress’e Facebook Grup Beslemesi Nasıl Yerleştirilir

Facebook grubunuzdaki gönderileri WordPress web sitenize gömmek ister misiniz?

Facebook grubunuzu WordPress web sitenizde tanıtmak, Facebook grubunuza katılımı artırmak için harika bir yoldur. Aynı zamanda, karşılığında web sitenize daha fazla trafik çekmenize yardımcı olur.

Bu makalede, WordPress sitenize kolayca Facebook grup beslemesini nasıl ekleyeceğinizi göstereceğiz.

WordPress Sitenize Neden Facebook Grup İçeriği Eklemelisiniz?

Facebook reklamlarına bir dolar harcamadan Facebook’tan web sitenize trafik çekmek ister misiniz?

Facebook grupları bunu yapmanın kolay bir yoludur. Topluluklar oluşturmak için tasarlandılar ve çok az çabayla markanız ve işletmeniz etrafında son derece ilgili bir kitle oluşturabilirsiniz.

Ancak, yakın zamanda bir blog veya web sitesi başlattıysanız , kullanıcıları grubunuza katmak ve aynı zamanda onları meşgul etmek için çok çalışmanız gerekecektir.

Bunu başarmanın kolay bir yolu, Facebook grup gönderilerinizi WordPress sitenizde paylaşmaktır.

Bu, web sitenizin ziyaretçilerine grubunuzu kontrol etme şansı verir. Katıldıklarında, işletmenizi tanıtma ve son derece motive olmuş ziyaretçileri web sitenize geri gönderme fırsatına sahip olursunuz.

Bununla birlikte, Facebook grup gönderilerinizi WordPress’te nasıl kolayca tanıtacağınıza bir göz atalım.

WordPress’te Facebook Grup İçeriği Nasıl Eklenir

Facebook grubunuzdan bir WordPress sitesine içerik eklemek için Smash Balloon Custom Facebook Feed Pro eklentisini kullanacağız.

WordPress için en iyi Facebook eklentisidir ve gruplarınız ve Facebook sayfalarınız için etkileşimi artırmak için Facebook içeriğini web sitenizde paylaşmanıza olanak tanır.

Öncelikle Smash Balloon’un Facebook uygulamasını kullanmak istediğiniz Facebook grubuna eklemeniz gerekecek.

Smash Balloon Uygulamasını Facebook Grubunuza Eklemek

Facebook grubunuzu ziyaret etmeniz ve ardından sol taraftaki menüden ‘Ayarlar’ sekmesine tıklamanız gerekir.

Facebook grubunuz için Ayarlar sekmesine tıklayın

Not: Bir uygulamayı yüklemek için grup için yönetici ayrıcalıklarına ihtiyacınız olacaktır. Grubun sahibi veya yöneticisi değilseniz, lütfen bir yöneticiden bu talimatları uygulamasını isteyin.

Ardından, ‘Gelişmiş Ayarlar’ bölümünü göreceğiniz sayfanın altına gidin. Burada, ‘Uygulamalar’ kalem simgesine tıklamanız gerekir:

Uygulamalar'ın yanındaki kalem simgesine tıklayın

Bir sonraki ekranda, ‘Uygulama Ekle’ düğmesine tıklayın:

Facebook grubunuza yeni bir uygulama eklemek için Uygulama Ekle düğmesini tıklayın

Ardından, devam edin ve arama çubuğuna ‘Smash Balloon’ yazın. Smash Balloon uygulaması görünmelidir. Devam etmek için üzerine tıklamanız yeterlidir.

Smash Balloon uygulamasını arayın ve seçin

Daha sonra Smash Balloon uygulamasını Facebook grubunuza eklemek istediğinizi onaylamanızı isteyen bir açılır pencere göreceksiniz. Devam etmek için “Ekle” yi tıklamanız yeterlidir.

Şimdi Smash Balloon uygulamasını Facebook grubunuza eklediniz.

WordPress’i Facebook Grubunuza Bağlama

Ardından, Özel Facebook Feed Pro eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir . 

Etkinleştirdikten sonra, WordPress panonuzdaki Facebook Beslemesi »Ayarlar sayfasına gidin . Burada, ‘Bir Facebook hesabı bağla’ düğmesine tıklamanız yeterlidir.

Facebook hesabınızı Özel Facebook Akışı eklentisine bağlayın

Ardından, bir sayfayı mı yoksa bir grubu mu görüntülemek istediğinizi seçmenizi isteyen bir açılır pencere göreceksiniz. Açılır menüden ‘Facebook Grubu’nu seçin ve ardından’ Devam Et ‘düğmesini tıklayın.

Açılır menüden Facebook Grubu'nu seçin ve devam etmek için tıklayın

Birkaç Facebook istemine devam etmek için tıklamanız gerekiyor. Bundan sonra, kullanmak istediğiniz Facebook grubunu seçmenizi isteyen bir açılır pencere göreceksiniz.

Grubunuzun adına tıklayın ve ardından ‘Bu Grup için belirteç kullan’ düğmesine tıklayın.

Web sitenizde kullanmak istediğiniz grubu seçin

Daha sonra Smash Balloon uygulamasını Facebook grubunuza nasıl ekleyeceğinizi açıklayan bir açılır pencere göreceksiniz. Bunu zaten yaptınız, bu yüzden devam edin ve ‘Bitti’ düğmesini tıklayın.

Facebook grup beslemenizi ayarlamaya devam etmek için açılır pencerede Bitti düğmesini tıklayın

Devam etmeden önce ‘Ayarları Kaydet’ düğmesine tıklamayı unutmayın.

Değişikliklerinizi kaydetmek için bağlı hesap ayrıntılarınızın altındaki Kaydet düğmesini tıklayın

Grubunuzun Facebook Beslemesini Sitenize Ekleme

Grubunuzun Facebook beslemesini hemen sitenize ekleyebilirsiniz. ‘Besleme’, Facebook grubunuzdan en yenisi ilk sırada gösterilen gönderileri içerir.

Özel Facebook Feed Pro, grup içerik yayınınızı gönderilere, sayfalara ve hatta kenar çubuğunuza yerleştirmenize olanak tanır .

Facebook beslemesini sitemizdeki yeni bir sayfaya ekleyeceğiz. Bunu yapmak için Sayfalar »Yeni Ekle’ye gidin , ardından yeni bir blok eklemek için (+) simgesine tıklayın:

Facebook besleme bloğunu bir sayfaya ekleme

Daha sonra Facebook grubunuzun beslemesini blok düzenleyicide göreceksiniz. Devam edin ve sitenizde canlı görmek için sayfanızı önizleyin veya yayınlayın.

Not: Sitemizde harika görünmesi için grubumuzun beslemesine bazı stil ekledik. Bunu nasıl yapacağımızı birazdan açıklayacağız.

İpucu: Özet akışınızda bazı fotoğraflar veya gönderiler eksik mi? Bu, söz konusu kullanıcıların gizlilik ayarlarını uygulamaların içeriklerinin bir kısmına veya tamamına erişmesini engelleyecek şekilde ayarladıkları anlamına gelir.

Klasik düzenleyiciyi kullanıyorsanız, özet akışınızı sayfanıza kısa kodu kullanarak ekleyebilirsiniz [custom-facebook-feed]. Bunu grubun yayınlarının sayfanızda görünmesini istediğiniz yere girmeniz yeterlidir:

WordPress'teki klasik düzenleyiciyi kullanarak grubunuzun yayınlarını bir sayfaya ekleme

Facebook grubunuzun beslemesini kenar çubuğunuza veya herhangi bir widget etkin alana eklemek için aynı kısa kodu kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak için , WordPress panonuzdaki Görünüm »Pencere Öğeleri’ne gidin. Ardından, kenar çubuğunuza bir metin widget’ı ekleyin, ardından Özel Facebook Akışı kısa kodunu kopyalayıp içine yapıştırın:

Bir widget'a özel bir Facebook beslemesi ekleme

Facebook Grubunuzun Akışını Özelleştirme ve Biçimlendirme

Facebook grubunuzun beslemesinin sitenizde nasıl göründüğünü özelleştirmek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için , WordPress yöneticinizde Facebook Beslemesi »Özelleştir’e gidin .

Burada, feed düzeninizin nasıl görüntüleneceği ile ilgili birçok ayarı değiştirebilirsiniz.

İlk önce ‘Yazı Düzeni’ne gidelim ve gönderileri’ Yarı genişlik ‘olarak ayarlayalım. Bu, her gönderi için metnin resmin yanında görüntülenmesini sağlar. Herhangi bir değişiklik yaptıktan sonra ‘Değişiklikleri Kaydet’ düğmesini tıklamayı unutmayın.

Gönderilerinizi grubunuzdaki Facebook beslemesinde yarım genişlik olacak şekilde ayarlama

Ayrıca ‘Stil Gönderileri’ sekmesine tıklayarak gönderilere stil uygulayacağız. Yazılarımız için ‘Kutulu’ stilini kullanacağız.

Ayrıca 10px’lik bir yuvarlak köşe boyutu ayarlamak ve bir kutu gölgesi eklemek isteyebilirsiniz:

Yuvarlak kutu gönderileri oluşturmak için Facebook yayınınıza stil ekleme

Bu, yukarıdaki ekran görüntülerinde Facebook grup beslememize uyguladığımız stildir. Devam edin ve sitenizde denemek istediğiniz diğer stilleri deneyin.

Bu makalenin, WordPress web sitenize bir Facebook grubu eklemeyi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

destek

destek

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!