En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

WordPress Sitenizin Trafiğini Artırmak İçin 5 Yöntem

Herkes e-postaya, Facebook’a, LinkedIn’e, Twitter’a ve Instagram’a bağlıyken, bu kanalların aşırı kalabalıklaştığını hissetmeye başlayabilirsiniz. Sonuçlarınızı değiştirmek için bazen farklı bir şey yapmanız gerekir. Popüler ancak yeni bir kanal kullanırsanız, başarı şansınız daha yüksek olabilir. Aşağıda, WordPress siteniz için trafik artışını başlatmaya çalışmanız gereken nispeten yeni beş kanal bulunmaktadır.

1. TikTok

Bazıları bunun sadece gençler için olduğunu düşünüyor, ancak her yaştan çocuk bu uygulamayı kullanıyor. Temmuz 2020 itibariyle , TikTok 150’den fazla ülkede 800 milyonun üzerinde aylık aktif kullanıcıya sahip! İşte TikTok’un sitenize çok sayıda yeni trafik çekmesinin iki iyi nedeni.

Birincisi, yeni, taze ve diğer sosyal ağlardan daha rahat. Washington Post, platformu en erken benimseyen markalardan biriydi ve şimdi haberlere daha hafif bir yön vermek için kullandıkları otantik bir okuyucu katılımı yuvası. Karşılığını aldı : Washington Post’un TikTok’u artık 24 milyondan fazla beğeni aldı.

Washington Post TikTok

İkincisi, keşif için benzersiz bir motordur. TikTok’un benzersiz algoritması, kullanıcılara uygulamadaki etkinliklerine göre tam olarak görmek istedikleri şeyi verir, bu da sıfır takipçisi olan hesapların bile milyonlarca görüntüleme alabileceği anlamına gelir. Belirli bir demografiye göre uyarlanmış içerik oluşturur ve doğru hashtagleri kullanırsanız, videolarınızı görme ve sizinle etkileşime girme ihtimali yüksektir.

Fikir arıyorsanız, TikTok’un Keşfet bölümüne gidin ve insanların neler gönderdiğini görün. Bir kitap inceleme serisine, bir yemek pişirme mini şovuna başlayabilir veya seyahat ipuçlarını paylaşabilirsiniz. Hedef kitlenize en çok ne uyuyor? Ardından, web sitenizin bağlantısını TikTok profilinize koyduğunuzdan emin olun, böylece insanlar daha sonra nereye gideceklerini bilirler.

TikTok Feed Free Eklentisi

Artı, yeni videolarınız sadece TikTok’ta durmayacak. Bunları ayrıca TikTok Feed eklentisi ile WordPress sitenizde sergileyebilirsiniz. Bu eklenti, TikTok videolarını web sitenizde görüntülemenize izin verme konusunda uzmanlaşmıştır. Sınırsız TikTok hesaplarından videolar görüntüleyebilir, ekranı ve düğmeleri özelleştirebilir ve hatta insanların sitenizi terk etmek zorunda kalmaması için bir açılır pencerede video izlemelerine izin verebilirsiniz.

TikTok, sitenize trafik çekmek için harikadır, ancak bunun ötesine de geçebilir. TikTok Feed eklentisi ile, bu bağımlılık yaratan bu video ortamını kullanarak web sitenizde sitede geçirilen süreyi ve dönüşümü artırabilirsiniz.

2. Pinterest

Pinterest o kadar yeni olmayabilir, ancak birçok WordPress kullanıcısı için yenidir. Yine de doğru kullanıldığında, trafiği büyütmenin güçlü bir yolu olabilir .

Pinterest, Facebook’tan sonra en büyük ikinci trafik yönlendiricisi – Twitter ve Reddit’in toplamından daha fazla. Dolayısıyla, Pinterest’te değilseniz, siteniz çok daha fazla trafik alıyor olmalı! Neyse ki, insanların sitenizi keşfetmesini sağlamak için Pinterest’ten yararlanmaya başlamanın birkaç kolay yolu var.

Pinterest

Sitenize sosyal paylaşım düğmeleri , hatta Pinterest’e özel olanlar ekleyerek başlayabilirsiniz . Ardından , indirme düğmesi, kişi bilgileri ve daha fazlası gibi ek işlevleri her bir resmin içine yerleştirmenize olanak tanıyan Zengin Pinleri etkinleştirin .

Pinterest, gönderilerinizi süslemek için resimleri otomatik olarak çekeceğinden, sitenizdeki resimleri Pinterest için de optimize ettiğinizden emin olun . Canva gibi bir tasarım aracını kullanarak uyumlu, Pin değerindeki görüntüleri kolayca oluşturabilirsiniz .

Her şey hazırlandıktan sonra, gönderme zamanı. Tipik olarak, en iyi sonuçları almak için günde 15-30 kez gönderi paylaşmanız gerekir. Ancak endişelenmeyin, bunu manuel olarak yapmanız gerekmez: Tüm gönderilerinizi önceden planlamak için SNAP (Sosyal Ağlar Otomatik Poster eklentisi) gibi bir araç kullanın.

NextScripts: Sosyal Ağlar Otomatik Posteri

SNAP ile blogunuzdan sosyal medya hesaplarınıza gönderileri otomatik olarak planlayabilirsiniz – sadece Pinterest değil, aynı zamanda Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Mailchimp, Medium ve daha fazlası da dahil. Yeni bir WordPress gönderisi yayınladığınızda, hatta daha önce yayınlanmış olanları yeniden paylaştığınızda tüm bu farklı ağlara aynı anda gönderi yaparak zamandan tasarruf edin.

Benzer fikirlere sahip içerik oluşturuculardan ilham mı arıyorsunuz? İlgi alanlarınızdaki diğer kişilerin pinlerini görmek için bir grup panosuna katılın ve pinlerinizi onlara da dağıtın. Bu, sitenize sürekli trafik getirebilecek bir takipçi oluşturmaya başlamanın harika bir yolu olabilir.

Mesajlaşma Uygulamaları

WhatsApp, Messenger, WeChat, Slack, Discord, Telegram ve daha fazlası , denenecek en iyi yeni trafik kaynakları listenizde olmalıdır . Hedef kitlenizin nerede iletişim kurmak istediğini öğrendikten sonra, bu bir ulaşılabilir olma meselesidir. Yararlı olduğunda içeriğinizle doğal bir şekilde etkileşim kurun ve paylaşın.

İnsanların% 66’sı , bir mesajlaşma uygulamasında mevcut ve aktif olan bir markadan satın alma konusunda daha güvende hissettiklerini söylüyor . Mesajlaşma uygulamalarında güçlü bir varlık, müşterilerin güvenini artırabilir ve insanları ürünlerinizi veya hizmetlerinizi keşfetmeye yönlendirebilir. Ve iyi haber şu ki, hepsini kendiniz yapmak zorunda değilsiniz – ilk teması ve takibi otomatikleştirmek için kolay kurulumlu botları kullanabilirsiniz.

Messenger için WP-Chatbot

Facebook Messenger ile, Facebook sayfanız üzerinden bir chatbot kurabilir veya özel sohbet asistanınızı oluşturmak için Messenger için WP-Chatbot gibi bir hizmeti kullanabilirsiniz. Tek bir tıklamayla kurabilir ve botunuzu soruları yanıtlayacak, sipariş alacak ve her türlü özel iletişim akışını ayarlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Doğrudan Facebook Business sayfanızla bütünleşir ve size gelen mesajları yönetmek için tek bir yer sağlar, Facebook Messenger’daki sohbetler ile web sitenizdeki yerel web sohbeti arasında sorunsuz bir bağlantı sağlar.

Mesajlaşma uygulamaları, belirli bir konuyla ilgilenen son derece aktif, ilgili kişileri bulmak için harika yerlerdir. WhatsApp’ta botlara izin verilmez, bu nedenle ilgi alanlarınız etrafında WhatsApp grupları oluşturmayı veya bunlara katılmayı deneyin.

Bu tür ilgi gruplarını Slack ve Discord’da bulmak daha da kolay. Web siteniz pazarlamaya mı odaklanıyor? Sadece “[anahtar kelimeleriniz] gevşeklik” veya “[anahtar kelimeleriniz] uyumsuzluğu” için bir Google araması yapın – bahse girerim çalışanlarınızı çabucak bulacaksınız.

Bu gruplara katıldığınızda, hemen tam satış moduna geçmeyin! Önce yardımsever ve bilgili biri olarak itibarınızı kanıtlamanız önemlidir. Bir soru sorun, bazı soruları yanıtlayın ve genel olarak tartışmaya katılın. Sitenizi dürüstçe kapatmak ve trafik çekmek için bu fırsatların yakında ortaya çıkacağını göreceksiniz.

Podcast’ler

Podcasting son beş yılda çılgınca büyüdü. Bugün, Amerikalıların% 55’i bir podcast dinledi. 12-35 yaş arası Amerikalıların yarısı ayda bir dinliyor. Podcast’ler, dinleyicilerle güçlü bir ilişki kurma konusunda harikadır. İnsanlar podcast’inizden gerçekten keyif alıyor ve değer veriyorsa ağızdan ağza büyümeyi bile sağlayabilir.

Bununla birlikte, bir podcast üretmek için çok fazla çalışma olabilir. Görüşülen kişileri sıralamanız, programı yazmanız, kaydetmeniz, düzenlemeniz ve ardından yayınlayıp pazarlamanız gerekir. Neyse ki, barındırma kısmı Seriously Simple Podcasting WordPress eklentisi ile oldukça basittir.

Ciddi Şekilde Basit Podcasting

Bu eklentiyle, podcast ses dosyalarınızı doğrudan WordPress sitenizde barındırmayı veya ek özelliklerle birlikte gelen podcast barındırma sağlayıcısı Castos’u kullanmayı seçebilirsiniz. Bu şekilde, yeni podcast bölüm ayrıntılarınızı güncelleyerek haftada saatlerden tasarruf edebilir ve bunun yerine bölüm kaydetme ve planlama gibi önemli işlere odaklanabilirsiniz. Bir podcast yapmaya ayıracak zamanınız ve enerjiniz varsa, bunun büyük bir geri dönüş sağlayabileceği açıktır.

İyi haber: Ciddi trafik çekmek için bu kanalı kullanmak için kendi podcast’inizi kaydetmenize ve üretmenize gerek yok. Sadece ilgili podcast’lerde misafir olarak görünmek harika bir trafik kaynağı olabilir.

Bunu nasıl yaptın? Oldukça basit: Nişinizdeki podcast’leri bulmak için Google, Spotify, Google Podcasts veya Apple Podcasts’te arama yapın. Konuk olmayı ne kadar çok seveceğinizi söyleyen ev sahiplerine ulaşın. Şovları için misafirleri güvence altına almak için genellikle kendileri için bir sürü sosyal yardım yapmak zorunda kalıyorlar, bu yüzden eğer gerçekten uygunsanız, tüm bu işi atlamaktan mutlu olacaklardır. Kaç kişinin evet dediğine şaşıracaksınız!

Etki alanınızdaki ana podcast’lerin üç veya dördünde misafir olarak görünürseniz, marka tanınırlığınız büyük bir artış sağlayacaktır. Daha fazla insan ne yaptığınızı keşfettikçe organik trafikteki artışı hissedeceksiniz.

Sesli Asistanlar

Artık ABD’li yetişkinlerin üçte birinden fazlasının (veya neredeyse 90 milyon insanın) akıllı bir konuşmacıya sahip olması nedeniyle, ev içi yapay zeka robotları Amazon Alexa ve Google Assistant, etkileşimi artırmak için küçümsenen bir kanal.

Sesli Asistanlar

İlk olarak 2014 (Amazon Alexa) ve 2016’da (Google Assistant) piyasaya sürülen akıllı hoparlörler, ışıkları, ısıyı ve TV’yi kontrol etmek, müzik çalmak, haberleri dinlemek ve zamanlayıcıları ayarlamak için en iyi şekilde kullanılmaya başlandı.

Ama şimdi çok daha akıllı hale geldiler. Amazon Alexa’nın en popüler “becerilerinden” (veya uygulamalarından) bazıları ilham verici ve bilgilendirici günlük brifingler, kendi maceranızı seçin hikayeleri ve daha fazlasıdır. Starbucks’tan NPR’ye, Hasbro’nun klasik oyunu Twister’a kadar en büyük markaların çoğu bu platformlara akın etti. Neden? Çünkü milyonlarca evin içinde oturan akıllı bir chatbot’a sahip olmak, kaçırılamayacak kadar iyi bir etkileşim fırsatıdır.

Araştırmalar, Alexa veya Google Asistan aracılığıyla insanlarla etkileşim kurmanın büyük bir sadakat, güven ve katılım faktörü olabileceğini göstermiştir. Alexa veya Google’daki ses uygulamanız onları güldürürse, onlara ilham verirse veya konuşacakları bir şey verirse insanlar kelimeyi yayacaktır.

Shoutworks WordPress eklentisi ile, kodlamadan Alexa becerisi oluşturmak kolay (ve ücretsiz). Günlük veya haftalık bir haber özeti oluşturabilir, Alexa’nın blog yazılarınızı okumasını sağlayabilir, fırsatları ve promosyonları paylaşabilir ve hatta podcast’inizi Alexa’da yayınlayabilirsiniz .

Shoutworks WordPress eklentisi

Shoutworks eklentisi, mevcut blogunuzu Amazon Alexa’ya bağlamanıza olanak tanır; bu, yayınladığınız her blog yazısı için, söz konusu gönderi anında Alexa’da mevcut olacağı anlamına gelir. Dinleyiciler sadece “Alexa, [blogunu] aç” demeli ve bulaşıkları yıkarken, çamaşır yıkarken, koşarken vb. Blog gönderilerinizi anlatacak. Eğer zaten kitleniz için bir cevap kaynağıysanız, bu platform, içgörülerinizi daha da kullanışlı bir şekilde sunmanıza yardımcı olabilir.


WordPress sitenize trafik çekmek söz konusu olduğunda, çok sayıda farklı seçenek bazen çok zor görünebilir. Her biri farklı ümit verici özelliklere sahip bu kadar çok seçenekle felç hissetmek kolaydır. Bu yöntemlerden hangisini seçmelisiniz?

Hepsini bir kerede yapmayı deneyebilirsiniz, ancak muhtemelen hiçbirini pek iyi yapmazsınız. O zaman başarılı olmazsanız, bunun kanalın işe yaramadığı için mi yoksa yeterince yatırım yapmadığınız için mi olduğunu söyleyemezsiniz. Ayrıca bu kadar sıkı çalışmaktan muhtemelen tükenmiş olacaksınız!

Anahtar, durumunuza uygun akıllı bir eylem planı bulmak ve mümkün olan en kısa sürede yürütme moduna geçmektir. Dışarıdaki her bir trafik yönlendirme yöntemi, bir dönüşü görmeye başlamak için zaman ve enerji gerektirir. Sizin için ana soru şudur: Şu anda WordPress siteniz için trafik çekmek için bu yöntemlerden hangisi en iyisidir?

Bir ila üç kanala daralttıktan sonra, her birine yaklaşımınızı planlamaya başlayabilirsiniz. Bir kanalın çalışıp çalışmadığını belirleyebilecek bir dizi basit deney tasarlayın. Devam etme veya pes etme ve farklı bir kanalı deneme kararını vereceğiniz zaman için bir son tarih belirleyin. İki seçeneği dikkatlice tartın ve yeni bir kanalda başlamanın sıfırdan başlamak anlamına geldiğini ve sonuçları göstermenin daha fazla zaman alacağını unutmayın.

Denemelerinizi gerçekleştirir, enerjiyi yatırır ve başkalarının göremeyebileceği fırsatları belirlerseniz, trafikle patlayan ve sitenizi bir sonraki seviyeye taşıyan kanalı bulacaksınız.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!