SEO Data Transporter

Temaları değiştirirken veya SEO eklentilerini değiştirirken, en büyük risk meta başlığı, açıklama, anahtar kelimeler vb. Gibi SEO verilerini kaybetmektir. Bu yazıda, SEO ayarlarını SEO veri taşıyıcı ile nasıl düzgün şekilde aktaracağınızı göstereceğiz.

SEO ayarlarını WordPress'te aktarma

SEO Data Nedir ve Neden Taşınmanız Gerekiyor?

Bazı WordPress tema çerçeveleri ve hemen hemen tüm WordPress SEO eklentileri SEO verisi eklemenize izin verir. Özel site başlığı, açıklama, meta etiketler, anahtar kelimeler vb.

Yoast SEO ve All in one SEO gibi SEO eklentileri , tüm gönderilerinize, sayfalarınıza ve hatta özel yazı türlerine SEO verisi eklemenizi sağlar.

Bu eklentilerden birini veya temaları bir süredir kullanıyorsanız, mesajlarınız için birçok SEO verisi eklenmiş olabilirsiniz. Şimdi temanızı değiştirirseniz veya SEO eklentilerini değiştirirseniz, o zaman bu verileri kaybedersiniz. Bu, sitenizin SEO sıralamasını etkileyebilir.

Bu yüzden SEO verilerini taşımak çok önemlidir.

SEO Data Transporter ile SEO ayarlarını WordPress’te nasıl aktarabileceğinize bir göz atalım.

WordPress’te SEO Ayarlarını Aktarma

Yapmanız gereken ilk şey, SEO Data Transporter eklentisini yüklemek ve etkinleştirmek .

Etkinleştirmeden sonra, SEO ayarlarını aktarmak için Araçlar »SEO Veri Taşıma bölümünü ziyaret etmeniz gerekir .

SEO ayarlarının aktarılması

SEO veri taşıyıcı sayfasında iki açılır menü vardır. Öncelikle, aktardığınız platformu seçmeniz gerekir. İkincisi, aktarmakta olduğunuz platformu seçmeniz gerekir.

Yoast SEO eklentisinden All In One SEO paketine aktardığınızı varsayalım . Öncelikle alanından WordPress SEO’yu seçip alana giderken All in One SEO Pack’i seçmelisiniz.

Bundan sonra, iki platform arasında hangi kayıtların ve öğelerin uyumlu olduğunu görmek için analiz düğmesine tıklayın.

SEO veri aktarımı için uyumlu öğeleri analiz etme

SEO Veri Transporter eklentisi SEO verilerinizi analiz edecek ve size sonuçları gösterecektir. Özel başlık, meta açıklama ve meta anahtar kelimeler gibi uyumlu kayıtların ve öğelerin sayısını göreceksiniz.

Aktarımı başlatmak için şimdi ‘Dönüştür’ düğmesini tıklayabilirsiniz. SEO Veri taşıyıcı, SEO ayarlarınızı seçtiğiniz platforma taşıyacaktır.

SEO ayarlarınızın başarıyla aktarılmasından sonra, eski SEO eklentinizi veya temanızı güvenle kaldırabilirsiniz. Ayrıca SEO taşıyıcı eklentisini de silebilirsiniz.

SEO Veri Taşıyıcı tarafından Desteklenen Eklentiler ve Platformlar

SEO Veri Transporter eklentisi birçok popüler WordPress SEO eklentileri, tema çerçeveleri ve platformları destekler. İşte desteklenen platformların bir listesi:

Desteklenen Temalar

 • inşaatçı
 • katalizatör
 • Tutumlu
 • Yaratılış
 • gelişme
 • melez
 • Tez 1.x
 • WooFramework

Desteklenen SEO Eklentileri

 • Hepsi Bir SEO Paketinde
 • Yoast SEO
 • Headspace2
 • Meta Etiketleri Ekle
 • Meta SEO Paketi
 • Platin SEO
 • SEO Ultimate
 • Greg’in Yüksek Performanslı SEO

Temel olarak, Yoast SEO’dan All in One SEO paketine geçmek istiyorsanız veya All in One SEO paketinden Yoast SEO’ye geçmek istiyorsanız, SEO veri taşıyıcıları sizin için ideal bir araçtır.

SEO Ayarlarını Aktarmanın Diğer Yolları

Bazı SEO eklentileri, SEO ayarlarını almak ve vermek için kendi dahili araçlarıyla birlikte gelir. Yeni bir SEO eklentisine aktarıyorsanız, eski eklentinizden veya temanızdan ayarları içe aktarabiliyorsa her zaman kontrol etmelisiniz.

Örneğin, Yoast SEO eklentisi dahili bir ithalat özelliğine sahiptir. Yoast SEO eklentisini kurduktan sonra SEO »Araçlar sayfasına gidebilir , ithalat ve ihracat linkini tıklayabilirsiniz.

Yoast SEO’daki araçlar sayfasındaki bağlantıyı içe ve dışa aktarma

Yoast SEO ile, aynı Yoast SEO eklentisini kullanarak SEO ayarlarınızı iki site arasında taşıyabilirsiniz. Ayrıca SEO verilerini farklı SEO eklentilerinden Yoast SEO’ya aktarabilirsiniz.

Yoast SEO'da ihracat araçlarını içe aktarma

Umarız bu makale, WordPress SEO ayarlarının SEO Data Transporter ile nasıl aktarılacağını öğrenmenize yardımcı olmuştur.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve Facebookta da bulabilirsiniz .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!