En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

WordPress Kullanıcılarını Kolayca İçe ve Dışa Aktarma

WordPress kullanıcılarını bir web sitesinden diğerine aktarmak ve dışa aktarmak ister misiniz?

Bu, birden çok siteyi birleştirirken ve tüm kullanıcıları otomatik olarak yeni siteye geçirmek istediğinizde gerçekten yardımcı olabilir.

Bu yazıda, kullanıcıları WordPress’te nasıl kolayca içe ve dışa aktaracağınızı göstereceğiz. Ayrıca WooCommerce müşterilerini nasıl ithal edeceğinizi de göstereceğiz.

WordPress’teki Kullanıcıları Neden veya Ne Zaman İçe Aktarmanız Gerekebilir?

WordPress kullanıcılarını içe ve dışa aktarmak için birkaç kullanım durumu olsa da, kullanıcıları içe ve dışa aktarmanız gerektiğinde en yaygın senaryolar şunlardır:

  • Bir web sitesi satın aldığınızda ve içeriği ve kullanıcı tabanını birleştirmek istediğinizde.
  • İki siteyi birleştirmek ve içeriklerini ve kullanıcı tabanını birleştirmek istediğinizde.
  • Müşteri bilgilerini bir e-posta listesine veya CRM’nize aktarmak istediğinizde .

Kullanıcıları bir WordPress sitesinden diğerine nasıl kolayca içe ve dışa aktarabileceğinize veya WooCommerce müşterilerini bir mağazadan diğerine nasıl taşıyabileceğinize bir göz atalım.

Kullanıcıları WordPress’te Dışa Aktarma

Yapmanız gereken ilk şey, Kullanıcıları ve Müşterileri İçe ve Dışa Aktar eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir . Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına dair adım adım kılavuzumuza bakın .

Etkinleştirmeden sonra, Araçlar » WordPress yönetici alanında kullanıcıları ve müşterileri içe ve dışa aktar sayfasını ziyaret etmeniz ve Dışa Aktar sekmesine geçmeniz gerekir .

WordPress kullanıcılarını ve WooCommerce müşterilerini dışa aktarın

Buradan dışa aktarmak istediğiniz kullanıcıları seçebilirsiniz. Örneğin, kullanıcı rolüne göre seçim yapabilir ve WooCommerce müşterilerini, üyelik eklentinizden müşterileri veya tüm kullanıcıları dışa aktarmayı seçebilirsiniz .

Kullanıcıları tarihe göre de filtreleyebilirsiniz. Örneğin, belirli bir dönem arasında oluşturulan kullanıcıları seçebilirsiniz.

Seçeneklerin geri kalanını varsayılan değerlerinde bırakabilir ve İndir düğmesine tıklayabilirsiniz. Eklenti, bir CSV dosyası hazırlayacak ve bilgisayarınıza indirecektir.

CSV veya ‘Virgülle Ayrılmış Değerler’, verileri virgülle ayrılmış alanlarla saklamanıza izin veren bir dosya biçimidir. Bu dosyaları, Google Spreadsheets veya Microsoft Excel gibi herhangi bir elektronik tablo yazılımında açabilirsiniz.

WordPress Kullanıcılarını İçe Aktarma

Eklenti, kullanıcıları aynı web sitesine veya farklı bir web sitesine geri aktarmayı da kolaylaştırır.

Kullanıcıları farklı bir WordPress web sitesine aktarıyorsanız, eklentiyi o web sitesine de yüklemeniz gerekir.

Bundan sonra, Araçlar »Kullanıcıları ve müşterileri içe ve dışa aktar sayfasına gidebilir ve ‘İçe Aktar’ sekmesine geçebilirsiniz.

WordPress kullanıcılarını / WooCommerce müşterilerini içe aktarın

Daha önce indirdiğiniz CSV dosyasını seçmek için buradan ‘Dosya Seç’ düğmesine tıklayın.

Bunun altında, eklenti ayarlarını kendi gereksinimlerinize göre yapılandırabilirsiniz. Örneğin, yalnızca belirli kullanıcı rollerine sahip kullanıcıları içe aktarabilir , boş veri alanlarıyla ne yapılacağını seçebilir, oturum açma bağlantısı ve kimlik bilgileri ile kullanıcılara e-posta gönderebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Seçenekleri gözden geçirdikten sonra devam edin ve ‘İçe Aktarmayı Başlat’ düğmesine tıklayın.

Eklenti, WordPress kullanıcılarını içe aktarmaya başlayacak ve size içe aktarılan kullanıcıların bir listesini gösterecektir.

WordPress'e aktarılan kullanıcılar

Artık içe aktarılan kullanıcıları görmek için Kullanıcılar »Tüm Kullanıcılar sayfasına gidebilirsiniz .

İçe aktarılan kullanıcılara e-posta gönderme

Şimdi, kullanıcı hesaplarını taşıyorsanız, onlara bir e-posta göndererek değişiklik hakkında bilgi vermek isteyebilirsiniz. Eklenti, içe aktarma sırasında bunu sizin için yapabilir, ancak e-postayı kendi mesajınızla değiştirmek isteyebilirsiniz.

Basitçe sından Araçlar »İthalat ve ihracat kullanıcı ve müşterilerin Mail Seçenekler sekmesine sayfa ve anahtar.

Kullanıcı e-postası gönderin

Varsayılan olarak eklenti, oturum açma ayrıntılarını e-postadaki kullanıcılara gönderir. Kullanıcılara bu e-postayı neden gördükleri hakkında daha fazla ayrıntı sunan kendi mesajınızı buraya ekleyebilirsiniz.

İpucu : WordPress sitenizin e-posta bildirimleri gönderebildiğinden emin olun. Çok sayıda kullanıcınız / müşteriniz varsa eklenti bildirim gönderemeyebilir. Maksimum teslim edilebilirlik sağlamak için WP Mail SMTP eklentisini kullanmanızı öneririz . 

Bu makalenin, WordPress kullanıcılarını ve WooCommerce müşterilerini kolayca içe ve dışa aktarmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!