En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

WordPress İçin En İyi 7 Bağış Eklentisi

WordPress web sitenizden bağış toplamak ister misiniz? İpucu bağış eklentileri, hem kâr amacı gütmeyen kuruluşlar hem de içerik oluşturucuların sitelerinden para kazanmaları için kolay bir yoldur.

İçeriğinizi veya sunduklarınızı beğenirlerse, kullanıcılarınızın size bağış yapmasını kolaylaştırırlar.

Bu makalede, WordPress için en iyi ipucu kavanoz eklentilerini paylaşacağız (artıları ve eksileri ile).

Web Sitenizde Neden Bir İpucu Kavanozu Kullanmalısınız?

Sanal bir uç kavanozu gerçek bir uç kavanoza oldukça benzer. Hedef kitlenizin, çalışmanız için “teşekkür” olarak size birkaç dolar vermesinin bir yolu.

Birini kullanmanızın birçok nedeni vardır. Belki:

  • Sen bir müzisyen, sanatçı ya da yazarsın. Çalışmanızı çevrimiçi olarak özgürce paylaşıyorsunuz, ancak fazladan finansman almak istiyorsunuz.
  • Özgür yazılım oluşturuyorsunuz. Kullanıcılarınıza sizi destekleme şansı vermek istersiniz, böylece yazılımı ücretsiz olarak sunmaya devam edebilirsiniz.
  • Sen çevrimiçi sanal bir sınıf çalıştırmak için ücret kalmamasıdır. Bağışlar devam etmenize yardımcı olur.
  • Blogunuzdan çevrimiçi para kazanmanın bir yolu olarak bir ipucu kavanozu denemek istiyorsunuz.

Uç kavanozları mini bağış formlarıdır. Genellikle bir web sitesinin kenar çubuğuna yerleştirilir ve kolayca görünür hale gelirler.

Uç kavanozunuzun mümkün olduğunca basit olmasını istiyorsunuz. Bu şekilde, insanların bunu kullanması daha olasıdır.

İhtiyaçlarınız için doğru uçlu kavanoz eklentisini kullanmak çok önemlidir, çünkü bu eklentilerin bazıları ihtiyaçlarınıza göre başka yararlı işlevler sunabilir.

Not: Bazı ipucu bağış eklentileri bir SSL sertifikası kullanmanızı gerektirir . Gerekip gerekmediğine bakılmaksızın bunu şiddetle tavsiye ediyoruz. Henüz bir SSL sertifikanız yoksa, ücretsiz bir SSL sertifikası alma konusunda eğiticimiz sizi adım adım bir sertifika alma sürecine götürür.

Bununla birlikte, WordPress için en iyi ipucu kavanoz eklentilerine bir göz atalım.

1. WPForms

WPForms eklentisinin web sitesi

WPForms , WordPress için en iyi form eklentisidir. Bir uç kavanozu oluşturmak ve formunuzu marka gereksinimlerinize uyacak şekilde özelleştirmek için kullanabilirsiniz.

WPForms çok başlangıç ​​dostu bir arayüze sahiptir. Ayrıca, hızlı bir şekilde kavanozunuzu oluşturmak için WPForms Bağış Formu şablonunu kullanabilirsiniz.

Web sitenizdeki bağışları kabul etmek için Stripe ve PayPal’ı destekler. Bir kerelik veya yinelenen bağışları kabul etmek için kullanabilirsiniz. İpucu kavanozunu web sitenizde bağımsız sayfalar, kenar çubukları, altbilgi alanı ve daha fazlası dahil olmak üzere herhangi bir yere ekleyebilirsiniz.

WPForms kullanılarak oluşturulan bir uç kavanozu örneği

WPForms, bağışlar karşılığında da bir şeyler sunmayı kolaylaştırır. Müzisyenseniz, herkese açık olmayan özel bir kayıt sunabilirsiniz. Bir yazılım tasarımcısıysanız, yeni bir yazılımın beta sürümüne erişebilirsiniz.

Freebie’nizi sunmak için bağış formunuzu e-posta pazarlama hizmetinize entegre edebilirsiniz . Bu, insanlara bağışları için teşekkür etmek ve onlara bir freebie sağlamak için bir otomatik yanıtlayıcı kurmanızı sağlar.

İpucu: WPForms sadece uç kavanozları için değildir. WPForms’u iletişim formunuz veya anket formu gibi her türlü form için kullanabilirsiniz.

Çok amaçlı olması nedeniyle, listede 1 numaralı sağlayıcı olarak WPForms var.

Fiyatlandırma

WPForms’un sınırlı bir ücretsiz sürümü var ve premium planları 39 $ ‘dan başlıyor. Bağış seçenekleri için, özel WPForms kuponumuzu kullanarak 199 $ ‘lık Pro planına ihtiyacınız olacak.

Kâr amacı gütmeyen biriyseniz, kar amacı gütmeyen kuruluşlar için WordPress formlarında özel fiyatlandırma sunan WPForms Care programı ile ek indirim alabilirsiniz.

2. GiveWP

GiveWP eklentisinin web sitesi

Give olarak da bilinen GiveWP , WordPress için harika, tam özellikli bir bağış eklentisidir. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için en iyi eklentilerden biridir, ancak bunu kendiniz veya kar amaçlı işiniz için de kullanabilirsiniz.

GiveWP ile birçok farklı seçenek var. Örneğin, bağışçıların kendi para birimlerinde bağış yapmalarına izin verebilirsiniz. Ayrıca yinelenen bağışları da kabul edebilirsiniz.

Belirli bir noktaya kadar para toplamak için hedefler de oluşturabilirsiniz. Hedefinize ulaştığınızda kitlenize yeni bir şey öneriyorsanız bu gerçekten işe yarayabilir.

GiveWP kullanılarak oluşturulan bir uç kavanozu örneği

Örneğin, kurgusal olmayan bir yazarsanız, bağışlarınızda 1000 dolara ulaştığınızda, yaklaşan kitabınızın bir bölümünü ücretsiz olarak yayınlamaya söz verebilirsiniz.

GiveWP bir dizi ödeme ağ geçidine bağlanabilir. Bunlar Stripe, Authorize.net, PayPal, 2Checkout, Braintree, Mollie, Paytm, PayFast, Square, AmeriCloud, Paymill ve daha pek çok şeyi içerir.

GiveWP ile size ekstra özellikler sunmak için birçok farklı eklenti yükleyebilirsiniz. Tüm temel eklentileri Temel planla alırsınız. Premium eklentiler Plus ve Pro planları ile kullanılabilir.

GiveWP’ye başlamak kolaydır. Yükler ve etkinleştirir etkinleştirmez, hızlı başlangıç ​​kılavuzuna yönlendirilirsiniz.

GiveWP bağış formlarınızı özelleştirmenizi sağlar. Bağış formunuz üzerinde tam kontrole sahip olmak sizin için önemli bir özellikse, WP Formları daha uygun olabilir. Bir anda bu eklentiye bir göz atacağız.

Fiyatlandırma

GiveWP’nin sınırlı bir ücretsiz sürümü vardır. Ücretli planlar 240 $ / yıl’dan başlar ve Plus sürümü 360 $ / yıl için tüm eklentilere erişmenizi sağlar.

3. PayPal Bağışları

WordPress sitesindeki PayPal Bağışları eklentisi

PayPal Bağışları, PayPal üzerinden bağış almanızı sağlayan basit bir eklentidir. Kurulumu çok kolay. PayPal Bağışları widget’ını kullanarak bir uç kavanozu oluşturabilir ve kenar çubuğunuza veya altbilginize ekleyebilirsiniz.

Hızla bir uç kavanozu eklemek istiyorsanız, bu sizin için bir eklenti olabilir. Ayrıca ücretsizdir, eğer çok sayıda bağış almayı beklemiyorsanız büyük bir avantaj olabilir.

İpuçları için kullanmak istediğiniz para birimini seçebilirsiniz. İsterseniz bağışlar için varsayılan bir tutar da belirleyebilirsiniz. Eklenti, bağış yaptığınız kişinin bağış yaptıktan sonra gitmesi için bir “teşekkür ederim” sayfa URL’si girmenize olanak tanır.

Özel bir düğme oluşturabilir veya yalnızca yerleşik PayPal düğmelerinden birini kullanabilirsiniz.

PayPal Bağışları eklentisi kullanılarak oluşturulan bir ipucu örneği

Adından beklediğiniz gibi, PayPal Bağışları eklentisi yalnızca PayPal aracılığıyla bağış alır. İpucu kavanozunuz için daha fazla seçenek istiyorsanız, farklı bir eklentiye ihtiyacınız olacak.

Buradaki en zengin özellikli eklenti değil. Ancak, işleri mümkün olduğunca basit tutmak istiyorsanız, PayPal bağışları bir göz atmaya değer.

Fiyatlandırma

PayPal Bağışları ücretsiz bir eklentidir.

4. Tip Jar WP

WordPress web sitesinde Tip Jar WP eklentisi

Tip Jar WP , ilk olarak Temmuz 2019’da piyasaya sürülen nispeten yeni bir eklentidir. GiveWP ve WPForms gibi premium eklentilerin tam işlevselliğine sahip olmasa da, uç kavanozları oluşturmak için çok iyi bir şekilde tasarlanmıştır.

Tip Jar WP bağış sürecini bağışçılarınız için olabildiğince sorunsuz hale getirmek için tasarlanmıştır. Basit bir rehberli kurulum işlemi olduğu için kullanımı da kolaydır.

Varsayılan form güzel tasarlanmış ve kullanımı kolaydır Kenar çubuğunuzda veya altbilginizde olduğu gibi herhangi bir yere koyabilirsiniz.

Formunuzu WordPress’in blok düzenleyicisini kullanarak bir sayfaya veya gönderiye ekleyebilir veya bir kısa kod kullanarak kenar çubuğunuza koyabilirsiniz. Ayrıca, tüm WordPress sayfa oluşturucularıyla da çalışır. Duyarlı tasarım, mobil cihazlarda da iyi görüneceği anlamına gelir.

Her hafta veya ayda bir bağış gibi tekrar eden ödemeler almak için Tip Jar WP’yi kullanabilirsiniz. Bağışçıların kendi para birimlerini kullanabilmeleri için birden fazla para birimi sunar.

Tip Jar WP'den varsayılan uç kavanozunu gösteren örnek bir ekran görüntüsü

Ödemeleri kredi kartı ile alabilirsiniz. Akıllıca, ipucu formu, kullanıcı cihazınızın Apple Pay, Google Pay veya Microsoft Pay’ı destekleyip desteklemediğini söyleyebilir. Varsa onlara uygun seçeneği gösterecektir.

Yine de bir dezavantajı, Tip Jar WP’nin PayPal ile entegre olmamasıdır. Bununla birlikte, kullanıcılarınızın kredi kartı veya desteklenen mobil cihaz yöntemleri ile ödeme yapmaktan mutluluk duyduğunu görebilirsiniz.

Fiyatlandırma

İpucu Jar WP ücretsiz bir eklentidir. Yine de bağışlarınızın% 1’ini işlem ücreti olarak alır. Çok sayıda bağış alırsanız, bu, farklı bir eklentinin daha uygun maliyetli olacağı anlamına gelebilir.

5. Buy Me A Coffee

WordPress web sitesinde Bana Bir Kahve Satın al kavanoz eklentisi

Buy Me A Coffee eklentisi çevrimiçi platformu Satın Me bir kahve tarafından sağlanmaktadır. Kullanmak için ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekecektir.

Hayranlarınız size bağış göndermek için PayPal, kredi kartı, Apple Pay, Google Pay veya diğer yöntemleri kullanabilir. Bana Bir Kahve Al, hem bir kerelik hem de yinelenen bağışlar almanızı sağlar. Ayrıca bağışçıları özel içerikle ödüllendirmek ve hatta dijital ürünler satmak için de kullanabilirsiniz.

Bana Bir Kahve Al widget’ı kutunun dışında harika görünüyor. Özelleştirmek de kolaydır: WordPress panonuzda tek bir tıklama ile rengi değiştirebilirsiniz. Metni de değiştirebilirsiniz.

Yine de bağış miktarını değiştiremezsiniz. Destekçileriniz 3 $ ‘ın katları olarak ödeme yapabilir.

Not: Biraz kafa karıştırıcı bir şekilde, Bana Bir Kahve Satın Al’ın “widget’ı” dediği şey, kenar çubuğunuza eklediğiniz bir WordPress widget’ı değildir. Bunun yerine, etkinleştirdikten sonra, web sitenizin tüm sayfalarının sağ alt kısmında, tıklandığında genişleyen küçük bir kahve fincanı olarak görünür.

Bir web sitesinde eylem Bana Bir Kahve Al widget

Bununla birlikte, Görünüm »Widget’lar’da Bana Bir Kahve Al WordPress Al widget’ını kullanarak kenar çubuğunuza bir düğme ekleyebilirsiniz .

Tek dezavantajı, WordPress eklentisi için çok fazla belge olmamasıdır (çevrimiçi platformun aksine). Ayrıca, bazı kullanıcılar desteğe erişmekte zorlandıklarını bildirdi.

Fiyatlandırma

Bana bir Kahve Al ücretsizdir, ancak tüm bağışlarınız için% 5 işlem ücreti alır. Çevrimiçi platformun tüm özelliklerini kullanmaya hevesliyseniz buna değebilir.

6. Formidable

Formidable Forms eklentisinin web sitesi

Zorlu Formlar , bir uç kavanozu oluşturmak için iyi bir seçenektir.

Formidable Forms harika bir form eklentisi olsa da, WPForms kadar başlangıç ​​dostu değildir. Geliştiriciler ve deneyimli WordPress kullanıcıları için daha uygundur.

Yine de uç kavanozunuz için kullanabilirsiniz. Bunu yapmanın en kolay yolu, istediğiniz gibi özelleştirebileceğiniz önceden oluşturulmuş bir form olan “PayPal Bağış” şablonunu kullanmaktır.

Zorlu Formlar kullanılarak yapılan bir uç kavanozu örneği

Uç kavanozunuzla karmaşık veya olağandışı bir şey yapmak istiyorsanız, Müthiş Formlar sizin için en iyi seçenek olabilir. Çok fazla güç ve esneklik sunar. WPForms’da olduğu gibi, bunu başka birçok form türü oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

Fiyatlandırma

Zorlu Formların maliyeti 149 $ / yıl. Bununla birlikte, PayPal’ı kullanmak için bir İşletme lisansına ihtiyacınız olacak (yıllık 299 ABD dolarından). 14 günlük para iade garantisi sunuyorlar.

Ayrıca sınırlı bir ücretsiz sürümü var.

7. Kripto Para Bağış Kutusu

WordPress web sitesinde Cryptocurrency Bağış Kutusu uç kavanoz eklentisi

Cryptocurrency Bağış Kutusu özel bir uç kavanoz eklentisidir. Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve daha fazlası dahil olmak üzere 20’den fazla farklı kripto paradan bağış kabul etmenizi sağlar.

Kurulumu kolaydır: sadece kripto para birimi cüzdan adreslerinizi eklentinin içine girersiniz. Ayrıca, destekçilerinizin tercih ederse adresi kopyalamak yerine QR kodunu tarayabilmeleri için bir QR kodu seçeneği de vardır.

Cryptocurrency Bağış Kutusu uç kavanoz eklentisi kullanılarak oluşturulan bir uç kavanoz örneği

Kripto para biriminde bağış almak istiyorsanız, denemek için harika bir seçenek. Yine de sadece kripto para birimleri ile çalışır. Bu, bunun yerine dolar (veya kendi yerel para biriminiz) istiyorsanız çok yardımcı olmadığı anlamına gelir.

Fiyatlandırma

Cryptocurrency Bağış Kutusu ücretsiz bir eklentidir.

En İyi WordPress İpucu Kavanoz Eklentisi Hangisi?

Bu eklentilerden herhangi biri bahşiş kavanozunuz için mükemmel bir seçenek olabilir. Sizin için en iyisi ihtiyacınız olan şeye bağlı olacaktır.

Sitenizin herhangi bir yerine koyabileceğiniz kolay bir bağış formu için WPForms mükemmel bir seçimdir. Ayrıca bir iletişim formu oluşturmak veya sitenize anketler ve anketler eklemek istiyorsanız özellikle iyidir.

Bağışçıları yönetme ve iletişim kurma gibi gelişmiş özelliklere ihtiyacınız varsa, GiveWP çok sağlam bir seçenektir. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve hayır kurumları için de iyi bir şekilde hazırlanmıştır.

Bu makalenin, WordPress için en iyi ipucu kavanoz eklentileri hakkında bilgi edinmenize yardımcı olmasını umuyoruz. 

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!