WordPress için En İyi 10 Sosyal Medya Eklentisi (2019)

WordPress siteniz için en iyi sosyal medya eklentilerini mi arıyorsunuz? WordPress için o kadar çok sosyal medya eklentisi var ki, yeni başlayanlar için en iyi eklentiyi seçmeleri çok zor. Bu yazıda, hemen yükleyebileceğiniz WordPress için en iyi sosyal medya eklentilerinden bazılarını göstereceğiz.

WordPress için En İyi Sosyal Medya Eklentileri

WordPress Sosyal Medya Eklentisinde Nelere Bakılmalı?

WordPress’in çoğu sosyal medya eklentisi ile ilgili temel sorun performanstır. Bu eklentiler ek stil sayfaları ve komut dosyaları yüklemek zorunda olduğundan, genellikle web sitenizi yavaşlatır. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi için, WordPress eklentilerinin sitenizin yükleme süresini nasıl etkilediği ile ilgili makalemize bakın .

WordPress sitenizin özellikleri ve performansı arasında bir denge kurmanız gerekir . Çok sayıda özelliğe sahip bir sosyal medya eklentisi, web sitenizi yavaşlatıyorsa ve kullanıcı deneyimini etkiliyorsa daha az kullanışlı olabilir.

Daha sonra, web sitenizde hangi sosyal ağların daha belirgin bir şekilde gösterileceğine karar vermeniz gerekir. Daha az seçenek eklemek karışıklığı azaltabilir ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilir.

Birçok sosyal medya eklentisi, sosyal simgeleri ikonların kenar çubuğunda, makalenin alt kısmında, makaleden önce vb. Bunları sitenizde nasıl göstermek istediğinize ve eklentinin bu seçeneği destekleyip desteklemediğine karar vermeniz gerekir.

Bunu söyledikten sonra, WordPress için en iyi sosyal medya eklentilerine göz atalım.

1. Paylaşılan Sayımlar

Paylaşılan Sayımlar

Paylaşılan Sayımlar, WordPress için hızlı ve kullanımı kolay bir sosyal medya eklentisidir. En popüler sosyal ağlardan sınırlı sayıda geliyor: Facebook, Twitter, Google+, Stumbleupon, Pinterest, Yummly ve LinkedIn.

Birden çok düğme stili vardır ve düğmenin nerede gösterileceğini seçebilirsiniz (içerikten önce veya sonra veya el ile). Özel gönderi türleri için de etkinleştirebilirsiniz .

Eklenti, her ağ için sosyal paylaşım sayısını elde etmeye çalışır. Ayrıca, tüm ağlardaki toplam paylaşım sayısını göstermeyi de seçebilirsiniz.

2. Sassy Sosyal Paylaşımı

Sassy Sosyal Paylaş

Sassy Social Share, WordPress için birçok seçenekle birlikte kullanımı kolay bir sosyal medya eklentisidir. Pek çok farklı sosyal medya web sitesi desteği ile birlikte gelir ve yapışkan içerikli bir sosyal menünün yanı sıra posta içeriğine düğmeler ekleyebilirsiniz.

Sosyal paylaşım sayımı özelliğini de destekliyor. Ancak, diğer birçok sosyal medya eklentisi gibi, bu istatistikleri almak için üçüncü taraf bir servis kullanmanız gerekecektir.

Simge stillerine gelince, eklenti üç temel stille gelir: yuvarlak, kare veya dikdörtgen düğmeler. Konumlandırma seçeneklerini hem standart hem de hareketli sosyal çubuklar için eklenti ayarlarında yapabilirsiniz.

3. Ekleme

AddToAny

AddtoAny, WordPress eklentisi olarak da kullanılabilen bir sosyal paylaşım aracıdır. Birçok sosyal medya platformu, değişken ve standart sosyal paylaşım çubukları ve evrensel bir paylaşım menüsü sunar.

Bir hesap oluşturmadan sosyal paylaşım sayısını gösterebilir ve Google Analytics entegrasyonu sunar . AddtoAny, küresel sosyal paylaşım düğmeleri sunan benzer araçlarla karşılaştırıldığında performans konusunda daha az yer kaplar.

4. Tampon için WordPress

Tampon için WordPress

Tampon Eğer vb Facebook, Twitter, LinkedIn, WordPress yayınlarınızı zamanlama sağlar popüler bir sosyal medya aracıdır Tampon eklentisi onlar sosyal medya profillerinde paylaşılan böylece otomatik olarak Tampon hesabınıza yeni mesajları eklemenize izin verir.

5. Basit Sosyal Simgeler

Basit Sosyal Simgeler

Adından da anlaşılacağı gibi, Basit Sosyal Simgeler bir sosyal medya simgeleri bir kenar çubuğu widget’ında görüntüler. Renkleri seçebilir ve daha sonra görüntülenmesini istediğiniz sosyal medya hesaplarının URL’lerini girebilirsiniz.

En önemli ve popüler tüm hizmetleri kapsayan sınırlı sayıda sosyal medya platformuna sahiptir. Kullanımı çok kolaydır ve performans üzerinde minimum etkiye sahiptir.

6. WPZoom tarafından Sosyal Simgeler Widget

Sosyal Simgeler Widget'ı

Social Icons Widget, WordPress kenar çubuğunuza kolayca sosyal medya simgeleri eklemenizi sağlar. Üç simge stili sunar: yuvarlatılmış kenarlıklar, yuvarlak ve kare. İsterseniz simgeler için özel renkler de kullanabilirsiniz.

Etkinleştirmeden sonra Görünüm »Widgets sayfasını ziyaret etmeniz ve kenar çubuğunuza Social Icons widget’ı eklemeniz gerekir. Varsayılan URL’leri kendi sosyal medya profillerinizle değiştirin veya yeni bir hizmet eklemek için daha fazla ekle’yi tıklayın.

7. WordPress Sosyal Giriş

WordPress Sosyal Giriş

Kullanıcıların sosyal medya hesaplarını kullanarak kayıt olma, giriş yapma ve yorum yapmalarına izin vermek ister misiniz? WordPress Sosyal Giriş size bunu yapmanızı sağlar.

Kullanımı çok kolaydır ve çok çeşitli sosyal ağları destekler. Ayrıca kullanıcı bilgilerini, kullanıcı yöneticisini, iletişim yöneticisini ve bir BuddyPress bileşenini göstermek için modüller içerir.

8. eski yazı canlandırmak

Eski yazı canlandırmak

Erişiminizi artırmak ve kullanıcıları sosyal medyaya bağlı tutmak için, tüm bu hesaplara daha düzenli olarak yayın yapmanız gerekir. Bu çok zaman alabilir.

Revive Old Post eklentisi, eski gönderileri sosyal medya hesaplarınızla otomatik olarak paylaşmanıza olanak tanır. Bu, sosyal medya hesaplarınızı aktif tutmanızı sağlar. Ayrıca, kullanıcılarınıza sitenizdeki popüler içeriği ilgi çekici bulma ve keşfetme fırsatı sunar.

9. Instagram Beslemesi

Instagram Beslemesi

Instagram fotoğraflarınızı WordPress’te görüntülemek ister misiniz? Instagram Feed, son Instagram fotoğraflarınızı WordPress’te güzel bir şekilde görüntülemenizi sağlar.

Bir Instagram erişim belirteci oluşturmanız gerekecek. Bundan sonra yayınları, sayfalar veya kenar çubuğu widget’ları dahil olmak üzere sitenizdeki herhangi bir yayını görüntülemek için mevcut kısa kodları kullanabilirsiniz.

Ayrıca, kısa kod parametrelerini özelleştirerek birden çok yayın oluşturmanıza olanak sağlar. Tek bir yayın oluşturmak için birden fazla Instagram hesabı bile alabilirsiniz.

10. Tweet daha iyi tıklayın

Bu kutuyu Tweetle

Kullanıcıların teklifi Twitter’da kolayca paylaşmalarını sağlayan birçok popüler blogda özelleştirilmiş fiyat teklifi kutuları görmüş olabilirsiniz. Daha iyi Tweet eklentisi için tıklayın, benzer kutuları WordPress yayınlarınıza tweet göndermek için benzer bir tıklama eklemenizi sağlar.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!