WordpressWordpress Eklentileri

WordPress Eklenti Nedir?

WordPress eklenti nedir? WordPress’e yeni başlayanlar bu solda panelde eklenti bölümünü görünce bu ne acaba diye merak edenler vardır. Bunu sizlere açıklamak istiyorum.

WordPress web sitenizi geliştirmek istiyorsanız eklentiler sayesinde yapabilirsiniz. Eklentiler ile galeri, slayt gösterisi, iletişim formları ve web sitesi istatistiklerini göstermeye ve sitenizi geliştirmeye yarayan program parçacıkları diyebiliriz.

Eklentiler ile yapabileceğinizin sınırları yoktur. Ufkunuz açık olsun eklentiler ücreti ve ücretsiz olarak mevcuttur. Ücretsiz eklentilere wordpress bulut sisteminden ulaşabilirsiniz.

Eklenti Kullanmanın Avantajları

WordPress Eklentileri ile herşeyi yapabilirsiniz!

Görsel olarak yönetim avantajı

Site istatistiklerinin yönetimi

Ziyaretçileriniz ile etkileşime geçme

Pazarlama da kolaylık

Affiliate ile para kazanma

Site hızlandırma

SEO optimizasyonu

Etkinlik oluşturma ..v.b. örneğin iletişim formu eklentileri ile neler yapabilirsiniz?

İletişim Formu Eklentileri İle Yapılabilecekler

Sizlere önerebileceğim WordPress iletişim formu eklentileri; Contact Form 7, WPForms, Formidable Forms ve Ninja Forms …v.b.

iletişim formu eklentisi, wordpress eklenti nedir

En çok bilinen ücretsiz iletişim formu eklentisi: Contact Form 7

İletişim Formu Eklentileri ile Neler Yapılabilir?

Dosya Yükleme, İletişim Alanları, Kullanıcı terk aksiyonları, Sınavlar, Mini Testler, Anketler, Ödeme Formları, kayıt formları, Kredi Hesaplayıcı, Ödeme Hesaplayıcı, Derecelendirme Sistemi …v.b. WordPress için en iyi 5 iletişim formu eklentisi yazımı inceleyerek daha fazla neler yapabileceğinizi keşfedebilirsiniz.

WordPress Eklenti Rehberleri Bir önceki sayfada bahsettiğim işlemleri yapan eklentiler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için WordPress Eklenti kategorime bir göz atın!

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Furkan Sağlam

Furkan Sağlam, dijital pazarlama alanında firmalara Dijital Yönetici hizmeti sunuyorum. Özel olarak web sitelerine arayüz tasarımları arkaplan da yazılımsal ve SEO teknikleri kısaca dijital ihtiyaçlarında yardımcı oluyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.