WordPress E-Ticaret Woocommerce

WordPress E-Ticaret ( Woocommerce ), wordpress altyapısıyla Woocommerce eklentisi sayesinde internetten ürünlerinizi satışa sunabileceğiniz sistemdir.

Online satış yapmak isteyen küçük, orta ve büyük ölçekli firmaların e-ticaret dünyasına en az maliyetle başlamak isteyenler için  en iyi seçenek şuan wordpress e-ticaret’tir.

Sınırsız sayıda ücretli ve ücretsiz eklenti seçenekleri ile geliştirilebilir yapısı, açık kaynak kodları ile yine online mağazasını geliştirmek isteyenler için en uygun seçenek .

WordPress E-Ticaret için Uygun mu? Güvenilir mi?

Şuan dünya genelindeki e-ticaret sitelerinin %30 gibi büyük bir kısmı woocommerce altyapısını kullanıyor ve bu oran her geçen gün artıyor. Sanırım bu oran bile wordpress’in online satış için uygun olduğunu gösterir. WordPress woocommerce, güçlü e ticaret sitelerinin altyapısı olarak kullanılabilecek kapasitede.

woocommerce eticaret tasarımı

Bir E-ticaret sitesi kurmak mı istiyorsunuz? 

WordPress’ i denemelisiniz. İnsanlar genelde wordpress’ i e ticaret için yetersiz görüyor.

Bunun birinci sebebi wordpress in bir blog servisi olarak ortaya çıkması, ikinci sebebi güvenlik konusunda yetersiz kalacağının düşünülmesi ve üçüncü sebepte, binlerce ürünü kaldırabilecek bir altyapısının olmadığı kanaati.

Öncelikle wordpress, bir blog servisi olarak ortaya çıkmış olabilir ancak şuan wordpress ile yapılamayacak bir site yok, bunun en büyük sebebi wordpress in açık kaynak kod yapısı sayesinde her gün binlerce yazılımcı ve geliştirici tarafından geliştiriliyor olması, yine bu sayede güvenlik konusunda sık sık gelen güncelleştirmeler ile açıkların anında kapatılması sağlanıyor, tabi güncelleştirmeleri yapmayan kullanıcıların  daha sonra siteye virüs bulaştı diye sızlanmaları da wordpress de güvenlik konusundaki teredütlerin ana sebebi.

Son olarak, wordpress 10.000 lerce ürünü kaldırabilirmi?

Evet, kaldırabilir ama e-ticaret sitenizi kurduğunuz hosting’i çok iyi seçmelisiniz.

WordPress eticaret altyapısı için en çok kullanılan eklenti,  wordpress den ayrılan woocommerce ekibinin geliştirdiği wordpress ile son derece uyumlu bir eticaret eklentisidir.

Woocommerce ekibinin geliştirdiği e-ticaret eklentilerine göz atarak bile woocommerce ile wordpress eticarette neler  yapabileceğinizi görebilirsiniz. Çok kaliteli ücretli eklentileri sayesinde çok farklı konseptlerde eticaret siteleri tasarlanabiliyor.

E-Ticaret Projenizde Woocommerce Kullanmak İçin 5 Neden

1- Ücretsiz

Şuan e-ticaret hizmetini woocommerce dan daha uygun alabileceğiniz bir e-ticaret platformu yok. WordPress ücretsiz, woocommerce e ticaret eklentisi ücretsiz tek yapmanız gereken ücretli yada ücretsiz bir tema bulup içeriğinizi girip satışa başlamak.

2- Geniş Esneklik

WordPress in açık kaynak kodlu olmasının en büyük avantajı dilediğimiz gibi kodlara müdahale edebiliyor olmamız. Ancak sadece teknik bilgisi olanlar değil, hiçbir kodlama bilgisi olmayan kullanıcılar dahi kolaylıkla ürünlerini ekleyebilir, kategorize edebilir, indirimli ürünlerini, öne çıkan ürünlerini kolaylıkla ayarlayabilir, ürün seçeneklerini tanımlayabilir, online mağazasını eklentilerle geliştirebilir.

3- E-Ticaretten Fazlası

Kurumsal yada blog sitenizle tam entegre bir e ticaret sitesi için woocommerce en iyi seçenek. Dilediğiniz zaman kurumsal sitenize yada blog sitenize bir eticaret sayfası entegre edebilir aynı şekilde eticaret sitenize dilediğiniz zaman bir blog yada kurumsal site entegre edebilirsiniz. Tüm bunlar woocommerce ‘in wordpress ile olan sorunsuz entegresi sayesinde kolaylıkla yapılabiliyor.

4- Kullanıcı Dostu

WordPress şuan tüm dünyada ki tüm içerik yönetim sistemleri içerisinde en çok kullanılan CMS dir. Bu oran %51 gibi büyük bir farktır. Bunun sebebi tabiki wordpress ‘in kullanıcı dostu arayüzüdür.

5- Geniş Özelleştirme Seçenekleri

WordPress in sunduğu sınırsız tema ve eklenti seçenekleri ve bu temalarda bulunan tema ayarları ile teknik bilgiye ihtiyacı olmadan mağazanızı kolaylıkla kendinize özel düzenleyebilirsiniz.

WordPress E-Ticaret de Ödeme Seçenekleri

Woocommerce de banka havalesi, kapıda ödeme ve paypal ödeme seçenekleri hazır geliyor. Ancak kredi kartı ile paypal harici sanalpos ile ödeme almak için kullanabileceğiniz 3 farklı ödeme metodu mevcut.

Woocommerce Payu

payu eklentisi

Woocommerce Payu eklentisi ile payu den alacağınız API Key kullanılarak sitenize payu ödeme sistemini entegre edebilirsiniz. Ancak Payu eklentisi şuan site içerisinde ödeme almanıza olanak sağlamıyor malesef, kullanıcılar, payunun ortak ödeme sayfasına yönlenerek ödeme yapabiliyor. Payu ile tüm bankalara sahip olabiliyorsunuz, yıllık 900 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor artı her bir işlem için belirli bir komisyon oranı mevcut.

Payu eklentisini https://www.payu.com.tr/ adresinden satın alabilirsiniz.

Woocommerce İyzico

woocommerce iyzico eklentis

İyzico tıpkı Payu gibi tüm bankaları tek bir pakette size sunan yerli bir ödeme sistemi. İyzico woocommerce ile tam uyumlu ücretsiz sunulan bir eklentisi mevcut, iyziconun sitesinden indirebileceğiniz bu eklentiye yine iyzicodan aldığınız API Key’ i girerek hemen kullanabilirsiniz. İyzicoda Payu da olduğu gibi yıllık bir ücret yok, sadece işlem başına komisyon almakta ancak bu komisyon oranı Payu nun komisyon oranından biraz fazla. Bu iki ödeme yöntemini komisyon oranları ve payuda olan yıllık ücret ‘i göz önüne alarak kıyaslayabilirsiniz.

Woocommerce Sanal Pos Entegrasyonu

WordPress online mağazası için sadece bir yada iki bankanın sanal posunu kullanmak isteyenler genelde özel sanal pos entegrasyonu talep ediyorlar. Bankanın özel sanal pos’ u komisyon oranı olarak iyzico ve payu’nun komisyon oranlarından çok daha düşük olduğundan da çoğu kişi doğal olarak özel sanal pos’ u entegre etmek istiyor. Ancak şuan ülkemizde bu hizmeti profesyonel olarak sunan yok malesef. Genel olarak en büyük sorun güncelleme desteği sunuyor olmamaları.

Woocommerce Xml Entegrasyonu (woocommerce toplu ürün ekleme)

Woocommerce da xml ile toplu ürün aktarımı var ancak bu işlem basit bir içe ve dışa aktar işlemleri ile yapılmakta. Woocommerce da bir ürün girdikten sonra bunu xml olarak dışa aktarıp mevcut xml şablonunu bozmadan ilk satırdaki kodları çoğaltarak ürünler girilebilir

 Wordpress E-Ticaret Temaları

Özel bir tema kodlatabilirsiniz yada Themeforest gibi sitelerden alacağınız temalarla yada özel olarak yaptıracağınız tasarım ile işinizi e-ticarete en az maliyetle taşıyabilirsiniz.

WordPress E-Ticaret Eklentileri

WordPress woocommerce için yazılan binlerce kaliteli ücretli ve ücretsiz eklentiler ile alışveriş sitenizi dilediğiniz gibi geliştirebilir, analiz edebilir,  gelişmiş marketing çalışmaları yapabilirsiniz.

Woocommerce resmi sitesinde ve codecanyon sitesinden oldukça kaliteli eklentiler bulabilirsiniz, hatta ara sıra bu sitelere göz atarak online mağazanızı nasıl daha iyi geliştirebileceğinize dair yeni fikirler edinebilirsiniz.

Son olarak;

Küçük ve orta ölçekli bir firma yada e-ticarete yeni atılmak isteyenler için woocommerce fazlasıyla yeterlidir ve güvenilirdir.

Bir host, domain ve wordpress e-ticaret teması ile hemen bugün sizde online mağazanızı açabilir ürünlerinizi internet üzerinden satmaya başlayabilirsiniz.

Yazının ilk kısımlarında paylaştığım linkler ile yabancı ve türkçe tema yapımcılarından mobil uyumlu, hızlı arayüze sahip temiz kodlanmış temalar satın alabilir yada özel olarak benim gibi freelance web tasarımcılara wordpress e-ticaret sitesi için teklif isteyebilirsiniz..

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!