fbpx

Türkiye’nin En Güncel WordPress Bloğu

Yazar Nedir?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

WordPress’de yazar terimi, önceden tanımlanmış bir kullanıcı rolünü ifade eder. Yazar rolüne sahip bir kullanıcı, kendi makalelerini yazabilir, düzenleyebilir, yayınlayabilir ve silebilir. Ayrıca profillerini düzenleyebilir ve şifrelerini değiştirebilirler.

Yazar rolüne sahip bir kullanıcı kendi yayınlanmış gönderilerini silme ve kendi yayınlanan makalelerini düzenleme yeteneğine sahip olduğundan, birden çok yazarlı web siteleri genellikle yazarlara katkıda bulunan rolünü atar veya özelleştirilmiş yeteneklere sahip bir kullanıcı rolü oluşturmak için bir eklenti kullanır. Bu, işe alınan yazarların işten çıkarıldıkları takdirde çalışmalarını silme riskini ortadan kaldırır.

Birçok web sitesi de yazarlara kendileri hakkında biyografik bilgi vermeleri için yazar sayfaları sağlar. Bu genellikle, kendileri tarafından yazılan tüm gönderilerin bir listesini görüntüleyen yerleşik yazar arşiv sayfaları aracılığıyla yapılır.

Hatta bazı siteler kenar çubuklarında veya kendi hakkında sayfalarında fotoğrafları olan yazarların bir listesini bile görüntüler .

Sayfaları bu tür bilgileri görüntüleyecek şekilde yapılandırarak onlar hakkında özel bilgiler de görüntülenebilir. Bu, ad, doğum tarihi, yer, sosyal profiller ve daha fazlası gibi şeyleri içerebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ücretsiz WordPress Eklenti Rehberi

Her blogger ve wordpress geliştiricilerin sahip olması gereken
Wordpress eklenti rehberine ücretsiz erişin!

* En son yazıları ve güncellemeleri takip etmek için abone olun!