Woocommerce Ödeme Yöntemine Göre İndirim Tanımlama

Woocommerce ödeme yöntemine göre indirim tanımlama nasıl yapılır?

Merhabalar, bu yazımızda sizlere woocommerce ödeme yöntemine göre indirim tanımlama nasıl yapılır onu anlatacağım.

WooCommerce, WordPress tabanlı bir e-ticaret eklentisidir ve ödeme yöntemlerine özel indirimler tanımlama özelliğine sahiptir. Ödeme yöntemlerine özel indirimler, müşterilere belirli ödeme yöntemlerini kullanarak alışveriş yaptıklarında verilebilecek indirimlerdir. Bu indirimler, toplam sipariş tutarına veya belirli ürünlerin fiyatına uygulanabilir.

WooCommerce, WordPress tabanlı bir e-ticaret eklentisidir ve kullanıcıların kendi e-ticaret mağazalarını kurmalarına yardımcı olur. WooCommerce, ürünlerin tanıtımı ve satışı için gereken tüm özellikleri sunar ve çok sayıda ödeme yöntemini destekler.

WooCommerce’i kullanarak, kullanıcılar ürünlerini kolayca yükleyebilir, fiyatlandırabilir ve yönetebilirler. Ayrıca, WooCommerce, çeşitli ödeme yöntemlerini (kredi kartı, PayPal, banka havalesi vb.) ve ülkelere özel fiyatlandırma seçeneklerini destekler. Kullanıcılar ayrıca ürünler için özel indirimler tanımlayabilir ve ürünler için stok yönetimi yapabilirler.

WooCommerce, kullanımı kolay bir arayüze sahiptir ve kullanıcılar için WordPress’i zaten bildikleri için öğrenme eğrisi oldukça düşüktür. Ayrıca, WooCommerce, çok sayıda ücretsiz ve ücretli eklenti ve tema ile özelleştirilebilir, bu nedenle kullanıcılar kendi e-ticaret mağazalarını istedikleri gibi düzenleyebilirler.

WooCommerce Ödeme Yöntemine Göre İndirim Tanımlama Eklentisi

Eklentimizin adı Woo Payment Discounts eklentinin geliştiricisi  WPCodelibrary bu işlem için genelde tercih ettiğim ve önerdiğim eklentidir.

Kolay bir şekilde kurulumu ve kullanımı vardır.

Eklenti yüklenip etkinleştirildikten sonra sol menümüzde Woocommerce menüsünün altında Her ödeme için indirim linki gelecek oraya tıklıyoruz.

karşımıza direkt bu ekran gelecektir. Direkt anlaşıldığı gibi web sitemizde bulunu bütün ödeme yöntemleri listeleniyor.

Bu alanda sabit bir tutar veya yüzdesel bir değer girdiğimiz zaman müşteriler seçtikleri ödeme yöntemine ek indirimi kullanabilecektirler.

Benim önerim genellikle woocommerce havale/eft ile ödeme indirimi yapmanız. Neden derseniz?

Anlaşmalı olduğunu iyzico, paytr veya banka nın kredi kartı çekim oranları ve paranın sizin hesabınıza geçmesi için bir zaman geçmesi gerekiyor pos oranı 2-3% olarak veriliyor genelde buna ek olarak nakit e yönlendirmek için müşterileri siz üstüne %2 daha ekleyip havale/eft indirimini %5 olarak tanımlamanızı öneririm.

Yukarıda bu eklenti sayesinde bu indirimi tanımlayabilirsiniz. Dilerseniz bir sonraki yazım ve videomda işlemleri takip ederek siz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Not: Ödeme yöntemlerine özel indirimler sadece belirli ödeme yöntemleri için uygulanır. Örneğin, kredi kartı ödemesi yapılan siparişler için indirim uygulanırken, nakit ödemesi yapılan siparişler için uygulanmayabilir.

E-ticaret’te satış oranını arttırmak için sürekli kampanya ve etkinlik aksiyonları gerçekleştirmelisiniz. Unutmayın ki insanları en iyi kandırmanın ve ürün almaya teşvik etmenin en iyi yolu kampanyalardır.

Diğer E-ticaret aksiyonları ile ilgili içeriklerimizi wordpress ile e-ticaret kategorimizde inceleyebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalıma abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!