WooCommerce Nedir?

WooCommerce, çevrimiçi ürün ve hizmet satmayı kolaylaştıran ücretsiz bir e-ticaret yazılımıdır. Yıllar geçtikçe, milyonlarca küçük ve büyük işletme (çevrimiçi mağaza) tarafından kullanılan, dünyanın en popüler e-ticaret platformu haline gelmiştir .

WooCommerce, piyasadaki en popüler web sitesi üreticisi olan WordPress’in bir uzantısı olarak geliştirilmiştir . Bu, kullanıcıların sıfırdan bir e-ticaret web sitesi oluşturmasına veya mevcut bir web sitesine alışveriş sepeti işlevi eklemesine olanak tanır.

Açık kaynak kodlu bir yazılım olarak WooCommerce’u indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Bununla birlikte, WooCommerce yazılımı ücretsiz olsa da, bir web sitesi kurmak için para alan bir etki alanı adı ve web barındırma hizmeti gerekir. Bu yazının ilerleyen kısımlarında WooCommerce fiyatlandırması hakkında daha fazla konuşacağız.

WooCommerce Review + Artıları ve Eksileri Karşılaştırma

WooCommerce dünyadaki en popüler e-ticaret yazılımı haline geldi, çünkü yeni başlayanlar için kullanımı kolay ve son derece güçlü özelliklerle birlikte geliyor.

WooCommerce açık kaynak olduğundan , yalnızca% 100 ücretsiz değil, aynı zamanda e-ticaret web siteniz üzerinde tam bir özgürlük ve kontrol elde edersiniz.

Diğer tescilli e-Ticaret platformlarının aksine, WooCommerce fiyatlandırma lisans ücretleri içermez. Bu, istediğiniz kadar çevrimiçi mağaza ve e-ticaret web sitesi oluşturmak için kullanabileceğiniz anlamına gelir.

WooCommerce, WordPress’in üzerine kurulu bir eklentidir; bu, WordPress’in tüm güçlü özelliklerinden de yararlanabileceğiniz anlamına gelir. WordPress hakkında daha fazla bilgi edinmek için tam WordPress incelememize bakın .

Çevrimiçi mağazanıza başlamak için seçebileceğiniz binlerce güzel WooCommerce tasarım ve şablonu var. Her biri, kullanımı kolay özelleştirme seçenekleriyle birlikte gelir ve çoğu ücretsiz olarak temin edilebilir.

İşletme sahiplerinin WooCommerce’ı sevmesinin ana sebeplerinden biri de esnek olmasıdır. WooCommerce’a çeşitli WooCommerce eklentileri (eklenti olarak da bilinir) kullanarak ek özellikler ekleyebilirsiniz. Rezervasyon, abonelik, nakliye platformu entegrasyonları, satış vergisi tahsilatı, vb. Gibi özellikleri eklemek için işlevselliğini genişletmek için kullanabileceğiniz binlerce WooCommerce’e özgü eklenti var.

Özellikle WooCommerce için yapılan eklentilerin yanı sıra, web sitenizdeki iletişim formları, şimdiki düğmeleri, galeriler, veri yedekleme, güvenlik duvarı vb. Gibi özellikler eklemek için binlerce WordPress eklentisi kullanabilirsiniz .

WooCommerce kullanmanın bir diğer avantajı, işinizi nasıl yürüttüğünüz konusunda hiçbir kısıtlama getirmemesidir.

Sınırsız ürün ekleyebilir, sınırsız satış yapabilir, ürün verilerini içe ve dışa aktarabilir, sınırsız ürün resmi, video, kategori ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Çevrimiçi ödemeleri kabul etmek birçok kullanıcı için büyük bir engel teşkil ediyor. Bu kullanıcılar için, WooCommerce kullanmanın en önemli yararı, onlarca ödeme hizmeti ve ağ geçidi ile sorunsuz bir şekilde bütünleşmesidir.

Varsayılan olarak, PayPal ve Stripe’i kutudan çıkarmayı destekler. Eklentiler aracılığıyla onlarca başka ödeme ağ geçidi kullanabilirsiniz. Daha az bilinen ve bölgesel ödeme ağ geçitleri için mevcut entegrasyonlar bile vardır.

WooCommerce’nin diğer popüler e-ticaret platformları ile karşılaştırmasını görmek ister misiniz? Rekabette nasıl yığıldığını kontrol etmek için aşağıdaki karşılaştırmalara bakın.

  • WooCommerce vs Shopify
  • WooCommerce vs BigCommerce
  • WooCommerce vs Magento

Olduğu söyleniyor, şimdi bir WooCommerce destekli çevrimiçi mağaza yapmak için neye ihtiyacınız olduğunu bir göz atalım.

WooCommerce Mağazası Yapmak İçin Neye ihtiyacınız var?

WooCommerce web sitesini sıfırdan yapmak için aşağıdaki üç maddeye ihtiyacınız olacak.

  • Bir WordPress barındırma hesabı. Burası tüm web sitesi dosyalarınızın saklanacağı yerdir.
  • Bir etki alanı adı . Bu, web sitenizin internetteki adresidir, örneğin furkansaglam.com
  • Çevrimiçi ödemeleri güvenli bir şekilde kabul eden bir SSL Sertifikası

Yukarıdaki ürünler ücretsiz değildir ve paralıdır. Genellikle yeni başlayanlar, WooCommerce’in serbest olup olmadığını soruyorlar, o zaman neden bu şeyler için para ödemem gerekiyor?

Herhangi bir web sitesi oluşturmak için bu üç şey için ödeme yapmanız gerekir (yalnızca WooCommerce değil).

Çevrimiçi mağazanızın genel maliyeti (WooCommerce fiyatlandırması), web siteniz için hangi hizmetleri satın almayı seçtiğinize bağlı olacaktır. Gereksinim duyduğunuz ürünleri yalnızca satın alarak maliyetleri kolayca kontrol edebilirsiniz.

Unutmayın, işiniz para kazanmaya başladığında başka şeyler de ekleyebilirsiniz.

Normalde, web barındırma bir başlangıç ​​sitesi için aylık 7.99 ABD Doları, alan adı yıllık 14.99 ABD Doları ve bir SSL sertifikası yıllık 69,99 ABD Doları civarındadır.

Şimdi, bu önemli bir yatırım ve yeni bir işe başladığınızda her kuruş önemli.

→ Bu Özel Bluehost Teklifini Almak İçin Tıklayın ←

Bluehost , dünyanın en büyük hosting firmalarından biridir. İnternette milyonlarca web sitesine ev sahipliği yapıyorlar.

Şimdi temel WooCommerce gerekliliklerini yerine getirdiğimize göre, WooCommerce’in adım adım talimatlarla nasıl ayarlanacağını görelim.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

destek

destek

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!