WooCommerce Affiliate Sistemi Nasıl Eklenir

WordPress WooCommerce Affiliate Sistemi nasıl eklenir? Merhabalar, bu yazımda WordPress WooCommerce web sitenize affiliate sistemi kurarak nasıl satışlarınızı arttırabileceğinizi göstereceğim.

WooCommerce’de bir ortaklık programı eklemek ister misiniz?

E-Ticaret mağazanıza bir satış ortağı programı eklemek, müşterileri ve diğer pazarlamacıları ürünlerinizi tanıtmaya teşvik etmenin harika bir yoludur.

Zor olan, WooCommerce’ın yerleşik bir bağlı şirket yönetim sistemi ile gelmemesidir. Neyse ki, kullanabileceğiniz birkaç bağlı kuruluş eklentisi var. Bu makalede, WooCommerce’de nasıl bir satış ortağı programı kolayca ekleyeceğinizi göstereceğiz.

WooCommerce’a Neden Bir Ortak Programı Eklemelisiniz?

Bir bağlı kuruluş programı eklemek, müşterilerinize, hayranlarınıza ve diğer pazarlamacılara, satış başına küçük bir komisyon karşılığında ürünlerinizi tanıtmak için bir teşvik sağlar.

Bir kullanıcı satış ortağınız olmak için kaydolduğunda mağazanıza özel bir bağlantı alır. Bu bağlantının içinde bağlı kuruluş izleme kodu var.

Birisi bu bağlantıyı satın aldığında satış ortağı satış fiyatının bir yüzdesini kazanır. Dijital ürünler için bu genellikle% 30’dur. Fiziksel ürünler için yaklaşık% 5 ila% 10 normaldir.

Bu komisyon, bağlı kuruluşlarınızı (marka elçileri) ürünlerinizi tanıtmaya teşvik eder ve ekstra bir iş yapmadan çevrimiçi olarak daha fazla para kazanmanıza yardımcı olur.

Yeni çevrimiçi mağaza sahipleri için zorluk, WooCommerce’ın yerleşik bir satış ortağı veya yönlendirme izleme özelliğine sahip olmamasıdır, bu nedenle genellikle nasıl ekleyecekleri konusunda kafaları karışır.

Neyse ki, ortaklık programınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz birkaç WooCommerce bağlı kuruluş eklentisi vardır. Sizi bu makalede üç farklı yöntemle ele alacağız.

1. Satış Ortaklığı Royale

Affiliate Royale

Affiliate Royale, premium bir WordPress eklentisidir. WooCommerce mağazanıza kolayca entegre edilebilir.

Eğer sonra yüklenmiş ve WordPress eklentisi devreye, bunu WordPress gösterge tablosunda yeni bir Ortaklık Royale sekmesini göreceksiniz.

Bu sekmeyi tıklarsanız, aşağıdaki gibi bir ekran görürsünüz:

Affiliate Royale kontrol paneli

Affiliate Royale ile komisyon seviyelerinizi ayarlayabilir, karşılama ve satış bildirim mesajlarınızı özelleştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Satış Ortaklığı Royale »Seçenekler altında satış ortaklarınız için önemli sayfalar ayarlayabilirsiniz.

Ortaklık ödemelerini WooCommerce aracılığıyla yapmak istiyorsanız, bu gerçekten basittir. Affiliate Royale »Seçenekler’e gidin ve ‘Entegrasyonlar’ sekmesini seçin.

Affiliate Royale ile WooCommerceng Entegrasyonu Affiliate Royale ile WooCommerce

‘WooCommerce’ öğesinin yanındaki kutuyu işaretleyin, Affiliate Royale otomatik olarak WooCommerce’a bağlanacaktır.

Ardından, bağlı kuruluş komisyonlarınızı ayarlamak istersiniz. Affiliate Royale, isterseniz farklı komisyon katmanları ayarlamanızı sağlar.

Bunu ‘Komisyonlar’ sekmesi altında yapabilirsiniz. Her seviye için sunmak istediğiniz yüzdeyi yazmanız yeterlidir.

‘Bağlı Kuruluş’ sekmesi altında bağlı kuruluşlarınıza farklı komisyon seviyeleri atamanız gerekir:

Bağlı Kuruluş Royale bağlı kuruluşlarınız için komisyon oluşturma

Artıları:

 • Affiliate Royale başlamak hızlı ve kolaydır. Sadece eklentiyi yüklersiniz ve kullanıma hazırdır.
 • Bağlı kuruluşlarınızın, kazandıklarını görebilecekleri, geçmiş ödemelerini görüntüleyebilecekleri ve hesap ayrıntılarını düzenleyebilecekleri bir gösterge tablosuna erişimi olacaktır.
 • Satış ortaklarınız için bağlantılar oluşturmanın yanı sıra, kullanmaları için reklam banner’ları da oluşturabilirsiniz.
 • Eklenti yükledikten sonra otomatik olarak güncellenir. Giriş yapmanız ve tekrar indirmeniz gerekmez.
 • Bağlı kuruluşlarınızın kaç satış yaptığını, üst düzey bağlı kuruluşlarınızın bir listesini ve daha fazlasını görebilmeniz için bir dizi yerleşik rapor vardır.
 • 99 farklı komisyon seviyesi ayarlayabilirsiniz. Bu, isterseniz bazı bağlı kuruluşları daha yüksek komisyon oranıyla ödüllendirebileceğiniz anlamına gelir.
 • Affiliate Royale satışlarınızda herhangi bir ücret talep etmez. Eklentinin kendisi için yıllık ücreti ödersiniz.

Eksileri:

 • Satış ortaklarınız, yalnızca özellikle satış ortağı bağlantıları ayarladığınız sayfalara bağlantı verebilir. Bu sizin için çok fazla iş olabilir veya onlar için sinir bozucu olabilir.
 • 14 günlük para iade garantisi oldukça kısıtlayıcıdır. Paranızı sadece eklenti gerçekten onunla yapmak istediğiniz şey için işe yaramazsa geri alabilirsiniz.
 • Ücretsiz deneme sürümü veya lite sürümü yok.

Fiyatlandırma:

Affiliate Royale eklentileri için 85 $ / yıl ücret alıyor. Bu, bir web sitesi için sizi kapsar veya birden fazla web sitesinde kullanmak için yılda 165 $ ödeyebilirsiniz.

Yenilemeseniz bile kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak güncellemelere veya desteğe erişiminiz olmaz.

2. AffiliateWP

AffiliateWP

AffiliateWP başka bir premium WordPress eklentisidir. Eklenti için ödeme yaptıktan sonra indirmeniz ve yüklemeniz yeterlidir.

Daha sonra satış ortağı satışlarınıza genel bir bakış için gösterge tablonuzdaki ‘Satış Ortakları’ sekmesine gidebilirsiniz. Bu örnek, bir süredir çalışan bir satış ortağı programından alınmıştır:

AffiliateWP kontrol paneli

AffiliateWP’yi WooCommerce ile entegre etmek için Affiliates »Ayarlar’a gidin . Ardından, ekranın üst kısmındaki ‘Entegrasyonlar’ sekmesini tıklayın.

AffiliateWP'yi WooCommerce ile entegre etme

‘WooCommerce’ öğesinin yanındaki kutuyu işaretlemeniz ve ardından alttaki ‘Değişiklikleri Kaydet’ düğmesini tıklamanız yeterlidir. Şimdi, herhangi bir satış ortağı bağlantısı aracılığıyla WooCommerce mağazanıza geldiğinde, Satış Ortağı otomatik olarak satış ortağı referanslarını kaydedecektir .

İsterseniz, AffiliateWP’yi kullanarak her bir satış ortağı için farklı bir komisyon oranı belirleyebilirsiniz. WordPress kontrol panelinizde Satış Ortakları »Satış Ortakları’na gidin , ardından komisyon oranlarını ayarlamak için kayıtlı bir satış ortağı arayın.

AffiliateWP'de bir bağlı kuruluş komisyonu oluşturma

Belirli bir komisyon oranı olmayan satış ortaklarının varsayılan komisyon oranı olacaktır. Bunu, İştirakler »Ayarlar’a giderek ayarlayabilir veya değiştirebilirsiniz (‘Genel’ sekmesi altındaki ‘Tavsiye Oranı’nı ayarlayın).

Artıları

 • Farklı satış ortakları için özel kupon kodları oluşturabilirsiniz. Örneğin, bir satış ortağıyla ortaklık kurmak ve yalnızca kitleleri için özel bir teklif sunmak isteyebilirsiniz.
 • Satış ortakları kendi yönlendirme bağlantılarını oluşturabilir. Tüm bağlantı seçeneklerini manuel olarak ayarlamanız gerekmez.
 • Temel AffiliateWP işlevselliğini genişletmenize olanak tanıyan birçok ücretsiz ve premium eklenti var.
 • AffiliateWP arayüzünün kullanımı kolaydır. Güçlü seçenekler sunarken basit.
 • Geri ödeme süresi tam 30 gündür.
 • AffiliateWP her satış için sizden ücret almaz. Eklenti için yıllık ücreti ödersiniz.

Eksileri

 • Affiliate Royale’de olduğu gibi, fikrinizi değiştirdiyseniz geri ödeme alamazsınız. Eklentinin sizin için çalışmadığı gerçek bir sorun olması gerekir.
 • İsteyebileceğiniz özelliklerin bazıları, katmanlı bağlı kuruluş komisyon ücretleri gibi, profesyonel eklentilerdir. Bunları daha yüksek seviyeli paketlerden birinin parçası olarak ödemek zorundasınız.

Fiyatlandırma

AffiliateWP için birkaç farklı fiyatlandırma katmanı vardır. Ödeyebileceğiniz en düşük miktar, tek bir site için sizi kapsayan 99 ABD dolarıdır.

Yılda 249 ABD doları öderseniz, tüm “profesyonel” eklentileri alırsınız. Bunları ömür boyu üyelik ile 499 $ karşılığında alabilirsiniz.

3. ShareASale

ShareaSale diğer iki seçenekten biraz farklıdır, çünkü bir WordPress eklentisi değil bağlı bir ağdır.

Bir tüccar olarak ShareASale’e katıldığınızda, otomatik “sihirbaz” hesabınızı oluşturma işleminde size yol gösterir.

ShareASale WooCommerce Tracker gibi bir eklenti yüklerseniz, ShareASale WooCommerce ile kullanılabilir.

Eklentiyi yükledikten ve etkinleştirdikten sonra, WordPress kontrol panelinizdeki ‘ShareASale WC Tracker’ sekmesine gidin. Bu, ShareASale Satıcı Kimliğinizi girmeniz gereken ‘İzleme Ayarları’nı gösterir.

ShareASale WooCommerce Tracker eklentisini ShareASale hesabınıza bağlama

ShareASale’in ortaklık programını WooCommerce mağazanıza bağlamak için yapmanız gereken tek şey budur. Ancak, geri ödemelerin otomatik olarak iştiraklerin kazançlarından düşülmesini de isteyebilirsiniz.

Bunu, eklentinin ‘Otomatik Mutabakat’ sekmesi altında yapabilirsiniz. ‘Otomatikleştir’ kutusunu işaretleyin:

ShareASalev'de satış ortağı satışlarında WooCommerce geri ödemelerinizi izleme

Ayrıca ShareASale’ye giriş yapıp Araçlar »Satıcı API’sına giderek ‘API Jetonu’ ve ‘API Sırrı’ almanız gerekir . Eklentide sizi doğrudan doğru yere götürecek bir bağlantı var.

Bu değişiklikleri yaptıktan sonra ‘Ayarları Kaydet’i tıkladığınızdan emin olun.

Artıları

 • ShareASale, tanıtmak için yeni ürünler arayan çok sayıda bağlı kuruluş ile büyük bir bağlı kuruluş ağıdır.
 • Tüm yazılım ShareASale tarafından barındırılmaktadır. Sitenize ShareASale’i WooCommerce ile bağlayan eklenti dışında hiçbir şey yüklemenize gerek yoktur.
 • Yazılım için aylık veya yıllık bir ücret yoktur, sadece ön ücretlidir.
 • ShareASale, tüm ödemeleri iştiraklerinize otomatik olarak gönderecektir.
 • Satış ortakları ShareASale tarafından taranır, yani onaylama konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Eksileri

 • ShareASale’i kullanmaya başlamak ucuz değildir. Ömür boyu erişim için 550 dolar ve iade edilebilir 100 $ depozito tutar.
 • Tüm bağlı kuruluş komisyonları için% 20 ücret ödemeniz gerekir. Ödediğiniz her 1 ABD doları için, ShareASale’e 0,20 ABD doları daha ödersiniz.
 • WooCommerce ile ShareASale kurmak, Affiliate Royale veya AffiliateWP ile olduğundan biraz daha fazla çaba gerektirir.

Fiyatlandırma

ShareASale’nin ömür boyu maliyeti 550 $ ‘dır. Ayrıca tüm iştirak ödemeleriniz için% 20 ücret alırlar. Katıldığınızda, onlara da 100 $ depozito vermeniz gerekiyor.

Ödemelerinizdeki% 20 ücret belirli bir ayda 25 ABD dolarına ulaşmazsa, farkı ödemeniz gerekir. Yine de bir ilk ödemesiz dönem var.

Bu makalenin, WooCommerce’de nasıl bir satış ortağı programı kolayca ekleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!