Ara
Close this search box.

En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

12+

Yılların Dijital Deneyimi

638

Yayınlanan İçerik

Uzak Ekipler için En İyi 7 Bulut Telefon Sistemi – Karşılaştırması (2021)

Bulut telefon sistemi, internet bağlantınız üzerinden iş telefon görüşmeleri yapmanızı ve almanızı sağlayan bir iş VoIP (İnternet Protokolü üzerinden Ses) telefon sistemidir.

Telefon görüşmeleriniz internet üzerinden bulutta yönetildiğinden, siz ve çalışanlarınız her yerden aramaları yanıtlayabilir. Geleneksel bir telefon sisteminde olduğu gibi, bir sabit hat üzerinden fiziksel olarak bağlanmanıza gerek yoktur.

Bulut telefon sistemi uzak ekipler için mükemmeldir. Çalışanlar, iş aramaları için kişisel cep telefonu numaralarını vermek yerine, cep telefonlarındaki sanal iş telefonu numarası uygulamasını kullanarak iş telefon görüşmeleri alabilirler .

Bununla birlikte, uzak ekipler için en iyi bulut telefon sistemleri burada.

1. Nextiva

Nextiva

Nextiva , uzaktaki ekipler için ideal olan, kullanımı kolay mükemmel bir bulut telefon sistemi sunar. Sınırsız ücretsiz yurt içi aramalar, gelişmiş arama yönlendirme, e-postaya ve metne sesli posta, SMS mesajları, otomatik operatör ve çevrimiçi faks gibi iş iletişiminiz için ihtiyacınız olan tüm özellik ve işlevlerle birlikte gelir.

Web tabanlı yönetici panelinin kullanımı ve yönetimi kolaydır. Ücretsiz yerel veya ücretsiz bir numara , ücretsiz numara taşıma ve beklediğiniz tüm çağrı yönetimi özelliklerine sahip olursunuz. Bunlar arasında arayan kimliği, çağrı yönlendirme, özel karşılama, otomatik görevli, gelişmiş IVR (etkileşimli sesli yanıt) sistemi ve daha fazlası bulunur.

ABD ve Kanada’da, Nextiva ile sınırsız VoIP görüşmeniz var. Uluslararası aramalar için çok uygun fiyatları var.

Nextiva iletişim platformu, telefon sisteminizle bütünleşen ek güçlü özellikler sunar. Bunlar, tam özellikli bir CRM ve canlı sohbeti içerir ve Nextiva’yı tam bir bulut platformu olarak da adlandırılan Birleşik İletişim sistemi yapar.

Nextiva ayrıca çevrimiçi anketler ve arama analizi sunar. Ses analizi yazılımı, kuruluşunuzdaki telefon etkinliğine ilişkin gerçek zamanlı bilgiler sağlar. Bu, çağrı hacimlerini izlemenize ve olası sorunları belirlemenize olanak tanır.

Daha büyük şirketler, iletişim merkezleri ve çağrı merkezleri, mevcut özel şube değişim (PBX) sistemlerini güçlü bir bulut telefon sistemine dönüştürmek için genellikle Nextiva’yı kullanır.

Nextiva ile mevcut masa telefonlarınızı kullanabilir veya bunun yerine uzak ekibinizin kullanması için IP telefonlar satın alabilirsiniz. Netiva ayrıca, ekibinizin bilgisayarları aracılığıyla sesli arama yapabilmesi için bir ‘softphone’ olarak çalışan bilgisayar uygulamaları da sunar.

Nextiva ayrıca iPhone’larda (iOS) ve Android akıllı telefonlarda çalışan bir iş telefonu uygulamasına sahiptir.

En önemlisi, Nextiva size inanılmaz derecede güvenilir veri merkezleri aracılığıyla mükemmel arama kalitesi ve bağlantı sağlar. Son iki yıldır hiç kesinti olmadı.

İş telefonu hizmetinizle ilgili herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa , müşteri hizmetleri ekibi her zaman yardımsever ve duyarlıdır.

Fiyat: Nextiva ayda 19.95 $ ‘dan başlar. Kullanıcı başına fiyat, kaç kullanıcınız olduğuna bağlı olarak değişir.

2. RingCentral

RingCentral

RingCentral , uzak ekipler için bir başka popüler bulut telefon sistemidir. Zengin özelliklere sahip sistemleri, sınırsız arama, çağrı yönlendirme, arayan kimliği, çağrı bekletme, metinler, çevrimiçi faks, otomatik çağrı kaydı ve daha fazlası gibi beklediğiniz tüm standart seçenekleri içerir.

Ayrıca , ekran paylaşımlı video konferansın yanı sıra Google Workspace (eski adıyla G Suite), Dropbox, Microsoft Office365 , Salesforce ve diğer hizmetlerle entegrasyon elde edersiniz . Bu, RingCentral’ın iletişim platformunuzun kalbi olarak çalışmasını sağlayabilir.

Nextiva gibi RingCentral da, kaç arama yaparsanız yapın, ABD ve Kanada’daki aramalar için sizden ücret almaz. Ekip üyeleriniz, RingCentral mobil veya masaüstü uygulaması aracılığıyla aramaları yanıtlayabilir ve bu onlara bolca esneklik sağlar.

RingCentral ayrıca bir bulut PBX veya sanal PBX sistemi olarak da çalışır, yani gelen aramalar kolaylıkla doğru departmana veya dahili numaraya yönlendirilebilir. Gerektiğinde fazladan sanal telefon hatları da ekleyebilirsiniz.

RingCentral’ı 1-800-GoFedEX gibi özel telefon numaraları satın almak için de kullanabilirsiniz .

3. Ooma

Ooma

Ooma , uzak ekipler için harika bir bulut iletişim çözümü oluşturan popüler bir işletme VoIP sağlayıcısıdır. Size sanal bir resepsiyonist, dahili arama, müzik bekletme, mobil uygulama, masaüstü uygulaması ve daha fazlası gibi birçok kullanışlı özellik sunar.

Ücretsiz bir numara (1-800 numara) ekleyebilirsiniz . Ayrıca ücretsiz arama planları vardır, böylece ayda daha fazla dakika ücretsiz gelen arama alırsınız.

Bulut VoIP iş telefonu sisteminizi Ooma ile kurmak çok basit. Mevcut iş telefon numaranızı saklama veya Ooma’dan yeni bir numara alma seçeneğiniz vardır.

Ooma ayrıca bir bulut PBX veya barındırılan PBX sistemi olarak da çalışır. Bu, aramaları aktarmanın ve uzaktaki çalışanlar arasında ekip işbirliğini sağlamanın kolay olduğu anlamına gelir.

Ekip üyelerini, Ooma’dan veya üçüncü bir şahıstan satın aldıkları kendi telefonlarıyla kurabilirsiniz. Alternatif olarak, çalışanın mevcut Android veya iOS cihazına yönlendiren yeni bir hat oluşturarak ön maliyetleri azaltabilirsiniz.

Herhangi bir telefon sisteminde, ekip üyelerinizin yüksek kaliteli aramalar yapmak için makul miktarda bant genişliğine (yükleme hızına) ihtiyaç duyacağını unutmayın.

Fiyat: Ooma’nın maliyeti kullanıcı başına aylık 19,95 ABD dolarıdır.

4. Grasshopper

Çekirge

Grasshopper , küçük işletmeler için harika bir bulut telefon sistemidir. Size aramaları herhangi bir telefon numarasına veya mobil cihaza yönlendirebilen sanal bir telefon numarası verir.

Çağrı yönlendirme, yönlendirme, müzik bekletme, e-postaya sesli posta ve daha fazlası dahil olmak üzere beklediğiniz tüm özelliklere sahip olursunuz. Bir mobil uygulama ve bir masaüstü uygulaması vardır, bu nedenle ekibinizin uzaktan çalışırken kullanması kolaydır.

Grasshopper ile ABD veya Kanada yerel veya ücretsiz bir numara alabilirsiniz. Ayrıca özel selamlar ve uzantılar da ekleyebilirsiniz. Grasshopper’ın tüm planları sınırsız dakikayı da içeriyor.

Grasshopper’ın bir dezavantajı, giden aramalar yapmak için kullanamamanızdır. Bunun için hala normal telefon numaranıza ihtiyacınız var. Ayrıca, Grasshopper yalnızca ABD ve Kanada’da mevcuttur.

Fiyat: Çekirge maliyeti 26 $ / ay’dan başlar, yıllık olarak faturalandırılır. Bu bir telefon numarası içindir, ancak dahili numaralar ekleyebilirsiniz.

5. Phone.com

Phone.com

Phone.com , bulut ofis telefon sisteminizi yönetmek için basit bir web arayüzü ve mobil uygulama sunar. Ele aldığımız diğer telefon sistemi sağlayıcıları gibi, beklediğiniz tüm standart özellikleri sunarlar. Bunlar arasında çağrı yönlendirme, çağrı yönlendirme, arayan kimliği, kısa mesaj, e-postaya sesli posta ve daha fazlası bulunur.

Phone.com, yerel arama dakikalarında Kanada ve bazı Avrupa ülkelerini içerir. Bu, bu ülkelere çağrı yapmayı çok daha ucuz hale getirir.

Phone.com ile, arama kaydı ve daha fazla telefon numarası gibi ekstra özellikler için de ödeme yapabilirsiniz.

En ucuz plan sizi 300 aylık dakika ve 2.000 kısa mesajla sınırlar. Küçük şirketiniz çok fazla arama yapmıyorsa, bu iş ihtiyaçlarınız için yeterli olabilir.

Kurulum konusunda yardıma ihtiyacınız olması durumunda 7/24 canlı müşteri desteği de vardır.

Fiyat: Phone.com’un maliyeti kullanıcı başına aylık 12,99 ABD dolarıdır.

6. Google Voice

Google sesi

Google Voice , Google’ın sunduğu bir bulut telefon sistemidir. ABD ve Kanada numaralarına ücretsiz arama, arama yönlendirme, sesli mesaj deşifre etme, metin mesajlaşma, arama görüntüleme ve daha fazlası gibi ihtiyacınız olan tüm özellikleri sunar.

Google Voice ile ayrıca Google Takvim, Google Fi ve Google Meet ile entegrasyon elde edersiniz.

Bir Google Voice numarası, çalışanlarınızın hareket halindeyken çalışmasına olanak tanıyacak şekilde, cep telefonları veya masaüstü uygulaması aracılığıyla bir tuş takımı aracılığıyla kullanılabilir. Ses numaralarını cep telefonlarına veya diğer cihazlarına iletecek şekilde ayarlayabilirler.

Fiyat: Google Voice kişisel kullanım için ücretsizdir. İş planları fiyatlandırması 10 $ / kullanıcı / ay’dır.

7. eVoice

eVoice

eVoice , bir başka popüler VoIP servis sağlayıcısıdır. Sınırsız çağrı, çağrı yönlendirme, özel karşılama, çağrı yönlendirme, konferans çağrısı, metin mesajları, metne sesli posta ve daha fazlasını sunar.

EVoice, Birleşik Krallık, AB ve Kanada’nın yanı sıra ABD’de de kapsama alanı sunduğundan, uzaktaki ekibiniz uluslararası veya Birleşik Krallık’ta yerleşikse bu iyi bir seçenektir.

Not: eVoice, Birleşik Krallık’ta eReceptionist olarak markalanmıştır.

Fiyat: $ 16,67 / kullanıcı / ay’dan itibaren (yıllık olarak faturalandırılır).

Ekibiniz İçin En İyi Bulut Telefon Sistemi Hangisi?

Nextiva’nın uzak ekipler için en iyi bulut telefon sistemi olduğuna inanıyoruz . Çok sayıda gelişmiş özelliğe ve mükemmel desteğe sahiptir. Uzak ekip üyelerini kolayca ekleyebilir ve çağrı yönlendirme kurallarını ayarlayabilirsiniz.

Nextiva’nın mobil ve masaüstü uygulamalarının kullanımı kolaydır. Bu, uygulamalı eğitimin zor olduğu uzak ekipler için harika bir seçenek haline getirir.

Ayrıca, Nextiva’nın birleşik iletişim platformu yerleşik CRM ve canlı sohbet özellikleriyle birlikte gelir.

Nextiva’ya bir alternatif istiyorsanız, RingCentral başka bir mükemmel seçenektir. Benzer özelliklere sahip ve listemizde hemen ikinci sırada geliyor.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!