fbpx

Türkiye’nin En Güncel WordPress Bloğu

ThirstyAffiliates Eklentisi Nedir?

ThirstyAffiliates , blogculara, WordPress web sitelerinden satış ortaklığı ile para kazanmak için ihtiyaç duydukları araçları sunar.

Eklentiye genel bakış

  1. ThirstyAffiliates eklentisini yükleme ve etkinleştirme
  2. Üye Bağlantılarına Git-> Yeni Ekle
  3. Hedef URL’yi (satış ortağı bağlantınız) ve bir başlık girin
  4. Eklenti, kendi web sitesi URL’nizle güzel bir bağlantı kurarak uzun çirkin bağlı kuruluş bağlantınıza yeni bir kısa bağlantı / bağlantı yönlendirmesi oluşturur
  5. Daha sonra bağlı kuruluş bağlantınızı içeriğinize kolayca eklemek için düzenleyicinizin yeni “TA” düğmesini kullanabilirsiniz

Örneğin. http://example.com/recommends/some-product

Bir bakışta bazı özellikler:

BASİT

Karmaşık kurulum yok. Yöneticinizdeki başka bir yazı türü ve Görsel düzenleyicinizdeki başka bir düğme.

Blog gönderileri yazarken, bir kelimeyi vurgulayabilir ve “TA” düğmesini tıklayabilirsiniz. Bu, yerleşik bağlantı aracı gibi çalışır, daha önce adıyla oluşturduğunuz satış ortağı bağlantısını arayabilirsiniz.

Yazarken anında ThirstyAffiliates’e satış ortağı bağlantıları eklemek için Hızlı Ekle düğmesini bile kullanabilirsiniz.

DAHA İYİ BAĞLANTI YÖNETİMİ

Satış ortağı bağlantılarınızı hiyerarşik kategoriler halinde gruplandırabilirsiniz. Örneğin. tüm Amazon bağlantılarını “Amazon” kategorisine veya tüm yazılım bağlantılarını “Yazılım” kategorisine yerleştirme.

Bağlantılarınızı ThirstyAffiliates’te yönetmek, geri dönüp potansiyel olarak yüzlerce makaledeki bağlantıyı değiştirmek yerine, gerekirse hedef URL’yi değiştirmek için yalnızca bir yer olduğu anlamına gelir.

GÜVENLİ YÖNLENDİRMELER VE AKILLI BOŞALTMA

Hepsi güvenli bağlantı yönlendirmeleri olan 301 (varsayılan), 302 veya 307 yönlendirmeleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Bağlantı yönlendirmeleri, bağlı kuruluş bağlantılarınızın kazınmasını ve ziyaretçinizin tarayıcısında kötü amaçlı yazılımın yerini almasını önler.

Akıllı bir boşaltma özelliği de vardır, bu nedenle kullandığınız ortaklık programı (Amazon Associates gibi) bir yönlendirmenin arkasındaki bağlantılarınızı beğenmezse, ThirstyAffiliates’i kullanmaya devam edebilirsiniz. Bağlantılarınız ön uçta koşullu olarak açılabilir.

BAĞLANTI YOK VEYA VERİTABANI BLOAT YOK

Diğer çözümlerle ortaya çıkabilecek bağlantı çakışmalarını önlemek için uygun özel gönderi türlerini kullanır.

Veritabanınızı gereksiz bilgilerle şişirmemenizi sağlamak için veritabanı ayak izini küçük tutar.

BAĞLI BAĞLANTILARA GÖRÜNTÜ EKLE

Hatta satış ortağı bağlantılarınıza resim ve banner ekleyebilir ve içeriğinizi yazarken kolayca eklenmesi için bunları geri çağırabilirsiniz.

Düzenleyicinizdeki yeni “TA” satış ortağı bağlantı düğmesini tıklayın, Gelişmiş Bağlantı Seçici’yi açmak için dişli çarkı tıklayın ve eklemek istediğiniz görüntüyü arayın ve seçin, satış ortağı bağlantınıza önceden sarılmış olarak eklenecektir.

İSTATİSTİKLER VE RAPORLAR

Her tıklamayı izlemek için bağlantılarınıza tıklama izleme ekler.

Yerleşik raporlarla birlikte gelir, böylece zaman içinde, satış ortağı bağlantılarınızın ne kadar tıklandığını ve sitenizde nelerin popüler olduğunu keşfedebilirsiniz.

BİR BAKIŞTA ÖZELLİKLER

PRO ÖZELLİKLERİ

ThirstyAffiliates için, bağlı kuruluş pazarlamasının bazı bölümlerini otomatikleştirmek isteyen gelişmiş bağlı kuruluş pazarlamacıları ve blog yazarları için ilginç olabilecek ekstra işlevselliklere dayanan bir PRO eklentimiz var.

Popüler PRO özelliklerimizden bazıları şunlardır:

Tüm ThirstyAffiliates PRO özelliklerine buradan göz atın

Furkan Sağlam tarafından

Furkan Sağlam, dijital pazarlama alanında firmalara Dijital Yönetici hizmeti sunuyorum. Özel olarak web sitelerine arayüz tasarımları arkaplan da yazılımsal ve SEO teknikleri kısaca dijital ihtiyaçlarında yardımcı oluyorum.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.