fbpx

Türkiye’nin En Güncel WordPress Bloğu

Sitenizi hızlandırmak için Revizyonları Optimize Edin

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Post Revizyonları nedir?

WordPress’in değişiklikleri geri almanıza ve bir yayının önceki bir sürümüne geri dönmenize olanak sağlayan yerleşik bir özelliğe sahip olduğunu biliyor muydunuz. Bu özelliğe Post Revizyonlar veya sadece Revizyonlar denir .

Çoğumuz yazarken hata yaparız. Bazen daha önce yazdıklarını silmemeyi isteyebilirsin. Düzeltmeler, zaman içinde geriye gidip değişiklikleri geri alarak bu durumu gidermenizi sağlar.

WordPress, yazdığınız her yazı veya sayfa için gözden geçirme geçmişini saklamak için güçlü bir sistemle birlikte gelir.

Üzerinde çalıştığınız her taslak için, WordPress otomatik olarak geçici bir revizyon kaydeder. Bu revizyon türüne otomatik kaydetme adı verilir.

WordPress her 60 saniyede bir otomatik kaydetme saklar. Ayrıca otomatik olarak eski sürümü yeni otomatik kaydetme ile değiştirir.

Post revizyonlar WordPress veritabanınızda gereksiz yer kaplar. Bazı kullanıcılar, revizyonların eklentiler tarafından çalıştırılan bazı veritabanı sorgularını da etkileyebileceğine inanmaktadır. Eklenti özellikle posta revizyonlarını dışlamazsa, gereksiz yere arama yaparak sitenizi yavaşlatabilir.

WordPress’in her makale için tuttuğu revizyon sayısını kolayca sınırlayabilirsiniz. Basitçe bu kod satırını wp-config.php dosyasına ekleyin.

define( 'WP_POST_REVISIONS', 4 );

Bu kod WordPress’i, her yazı veya sayfanın yalnızca son 4 düzeltmesini kaydetmenizi ve eski düzeltmeleri otomatik olarak atmasını sınırlar.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ücretsiz WordPress Eklenti Rehberi

Her blogger ve wordpress geliştiricilerin sahip olması gereken
Wordpress eklenti rehberine ücretsiz erişin!

* En son yazıları ve güncellemeleri takip etmek için abone olun!