En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

Site Aramanızı Geliştirmek için 12 WordPress Arama Eklentisi

Site aramanızı geliştirmek için en iyi WordPress arama eklentisini mi arıyorsunuz?

Hepimiz varsayılan WordPress arama özelliğinin oldukça sınırlı olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte, varsayılan arama deneyimini geliştirmenize yardımcı olabilecek birkaç WordPress arama eklentisi vardır.

Bu makalede, site aramanızı geliştirmek için en iyi WordPress arama eklentilerini vurgulayacağız.

Neden bir WordPress Arama Eklentisi Kullanmalı?

WordPress, oldukça sınırlı olan ve alakalı içeriği bulmakta pek iyi olmayan yerleşik bir arama özelliğiyle birlikte gelir.

Yeni bir WordPress web sitesi veya blogu oluşturuyorsanız, hemen daha iyi bir arama özelliğine ihtiyacınız olmayabilir.

Ancak, daha fazla içerik ekledikçe, kullanıcıların makaleleri veya ürünleri kolayca bulmalarına yardımcı olmak istersiniz. Pek çok insan, kullanıcıların arama motorları aracılığıyla bir şeyler bulacağını umarak esas olarak SEO’nun en iyi uygulamalarına güveniyor.

Bir site araması eklemek, zaten web sitenizde bulunan kullanıcılara yardımcı olur. Örneğin, yer işareti koymadıkları eski bir makaleyi veya WooCommerce mağazanızda belirli bir ürünü arıyor olabilirler.

Site araması, kullanıcıların web sitenizde kalmasına yardımcı olur, etkileşimi artırır ve sonuçta daha yüksek dönüşümler ve satışlar sağlar.

İyi haber şu ki, bunu yapmanıza yardımcı olabilecek birkaç WordPress arama eklentisi var. Bu eklentilerden bazıları, WooCommerce ürün araması gibi belirli amaçlar için oluşturulmuştur ve bazıları web sitenizdeki arama deneyimini iyileştirir.

Bununla birlikte, deneyebileceğiniz en iyi WordPress arama eklentilerinden bazılarına bir göz atalım.

1. SearchWP

SearchWP

SearchWP, WordPress için en iyi özel arama eklentilerinden biridir. Kullanımı çok kolaydır ve arama sonuçları nispeten daha doğrudur.

Anahtar kelimenizi yazı / sayfa başlığı, içerik, bilgi bilgisi, kategoriler, etiketler, sınıflandırmalar, alıntılar ve hatta yorumlarda aramaya izin verir. Algoritmayı, her içerik türüne 1’den 10’a kadar ağırlık atayarak kontrol edebilirsiniz; burada 10 en yüksek değerdir.

Etkinleştirmenin ardından eklenti, içeriğinizi otomatik olarak dizine ekler ve WordPress’teki varsayılan arama özelliğini değiştirir. Daha ayrıntılı talimatlar için WordPress aramasının SearchWP ile nasıl geliştirileceğine ilişkin makalemize bakın.

2. ElasticPress

ElasticPress

ElasticPress, ElasticSearch üzerine kurulu bir barındırılan WordPress arama hizmetidir.

WordPress sitenizde çalıştırmak yerine, arama sorgularını bulutta çalıştırır ve sonuçları ışık hızında gösterir. Herhangi bir WordPress sitesinde kullanımı ve entegrasyonu son derece kolaydır ve tüm en iyi WordPress barındırma sağlayıcılarıyla çalışır.

Kullanıcılar yazmaya başladığında anında sonuçları gösteren yerleşik Ajax araması vardır. Ayrıca WooCommerce ile iyi çalışır ve kullanıcılara aradıkları ürünleri çok daha hızlı gösterir.

Barındırılan bir hizmettir ve bu listedeki diğer arama çözümlerinden çok daha pahalıdır.

3. Ivory Search

Ivory Search

Ivory Search, varsayılan WordPress aramasının yerini alan başka bir mükemmel WordPress arama eklentisidir.

Birden çok özel arama formu oluşturmanıza olanak sağlar. Her form, web sitenizin farklı alanları için dinamik formlar oluşturmanıza olanak tanıyan kendi özel arama ayarlarına sahip olabilir.

Popüler WordPress çok dilli eklentileri ve WooCommerce ile çalışır. Ivory Search, arama sonuçlarını iyileştirmek için gönderi türlerine, görsel meta verilerine, özel alanlara ve daha fazlasına bakar.

Ajax’ı bir sayfayı yeniden yüklemeden canlı arama sonuçlarını göstermek için de kullanabilirsiniz. Web sitenizin herhangi bir yerinde arama formlarını kolayca görüntülemenizi sağlayan kısa kodlar ve bir arama widget’ı ile birlikte gelir.

4. WP Google Search

WP Google Search

WP Google Arama, varsayılan WordPress arama özelliğini Google Özel Arama ile kolayca değiştirmenize olanak tanır.

Kullanımı gerçekten çok basit, siteniz için bir Google Özel Arama oluşturmanız gerekecek. Bundan sonra, arama motoru kimliğini kopyalayıp eklenti ayarlarına yapıştırabilirsiniz.

Eklenti ayrıca, Google Özel Arama’yı WordPress kenar çubuğunuzda görüntülemenizi sağlayan bir widget ile birlikte gelir. Arama formunu görüntülemek için bir kısa kod da kullanabilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için, Google özel aramayı WordPress’e nasıl ekleyeceğinizle ilgili adım adım kılavuzumuza bakın.

5. SearchWP Ajax Live

SearchWP Ajax Live

SearchWP Ajax Live, SearchWP için bir eklenti eklentisidir, ancak arama formunu görüntülemek için yerleşik WordPress şablon etiketlerini kullanan herhangi bir WordPress arama formuyla çalışır.

Mevcut WordPress aramanızı, kullanıcı yazmaya başlar başlamaz canlı Ajax arama sonuçlarıyla geliştirir. Bu, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunar ve sayfanın yeniden yüklenmesini gerektirmez.

Eklenti ayrıca ileri düzey kullanıcılar için esnek özelleştirme seçeneği sunar. Sonuç şablonunu özelleştirmelerine ve Ajax işlevselliğini herhangi bir arama formuna entegre etmelerine olanak tanır.

6. YITH WooCommerce Ajax Search

YITH WooCommerce Ajax Search

YITH WooCommerce Ajax Search, müşterilerin mağazanızdaki ürünleri hızlı bir şekilde bulmasına yardımcı olan harika bir WooCommerce ürün arama eklentisidir. Müşterilerin SKU’ları aramasına, belirli ürün kategorileri içinde arama yapmasına ve bir sayfayı yeniden yüklemeden sonuçları filtrelemesine olanak tanır.

YITH WooCommerce Ajax araması son derece özelleştirilebilir. Canlı arama sonuçlarında küçük resimleri, rozetleri, fiyatları ve promosyonları gösterebilirsiniz. Farklı ürün kategorilerine veya mağaza sayfalarına da bir arama çubuğu ekleyebilirsiniz.

Eklenti, herhangi bir dilde WooCommerce mağazalarıyla çalışır ve çok dilli mağazalarla tamamen uyumludur.

7. Ajax Search for WooCommerce

Ajax Search for WooCommerce

WooCommerce için Ajax Search, bir başka mükemmel WooCommerce arama eklentisidir. Bir sayfayı yeniden yüklemeden Ajax kullanarak arama sonuçlarını anında getirmenize olanak tanır.

Güçlü bir ürün SKU araması, kategori ve etiket filtreleri ve gezinme menüsünde, kenar çubuğunda veya kısa kodda kolay uygulama ile birlikte gelir.

Herhangi bir ürün kategorisine veya mağaza sayfasına kolayca ürün araması ekleyebilirsiniz. Eklenti, kutudan çıkar çıkmaz çok dilli mağazalarda da çalışır.

8. WOOF Products Filter for WooCommerce

WOOF Products Filter for WooCommerce

WooCommerce için WOOF Ürünleri Filtresi, WooCommerce mağazaları için çok yararlı bir arama arkadaşıdır. Müşterilerinizin kategoriler, renkler, boyut ve daha fazlasını içeren bir dizi seçeneği kullanarak ürünleri filtrelemesine olanak tanır.

Arama ve filtreleme seçeneklerini görüntülemek için bir kenar çubuğu widget’ında bir kısa kod kullanabilirsiniz. Ayrıca, sayfadan ayrılmadan ürünleri sıralamak için Ajax’ı kullanmayı da seçebilirsiniz.

Yeni başlayanlar için kurulumu kolaydır ve bunu özel ürün şablonlarına uygulamak isteyebilecek geliştiriciler için tonlarca özelleştirme seçeneği sunar.

9. Relevanssi

Relevanssi

Relevanssi, daha alakalı sonuçlar getirerek WordPress aramasını geliştiren bir başka popüler WordPress arama eklentisidir.

PDF içeriğini, kısa kod çıktılarını, özel alanları, kullanıcı profillerini, kategorileri ve etiketleri, WooCommerce ürünlerini ve daha fazlasını arayabilir.

Aramanız gereken bir şey uyumluluk sorunlarıdır. Ralevanssi’nin popüler sayfa oluşturucu eklentileri, BuddyPress, NextGen Galerisi ve birkaç tane daha ile uyumluluk sorunları var.

10. WP Extended Search

WP Extended Search

WP Extended Search, varsayılan WordPress aramasının işlevselliğini kolayca genişletmenize izin veren hafif ve basit bir WordPress arama eklentisidir.

Eklenti ayarlarına gidebilir ve aramaya dahil etmek istediğiniz seçenekleri seçebilirsiniz. Yazar adı, taksonomiler, gönderi türleri, meta veriler ve daha fazlasını arayabilirsiniz.

Herhangi bir kısa kod veya widget eklemenize gerek yoktur. Eklenti, varsayılan WordPress aramasını genişletir, böylece zaten kullanıyorsanız, gitmekte fayda var.

11. Better Search

Better Search

Daha İyi Arama, varsayılan WordPress aramasını biraz daha iyi bir arama motoruyla değiştirmenin başka bir harika yoludur.

Tüm gönderi türlerinde arama yapmanızı ve daha alakalı sonuçlar bulmanızı sağlar. Ayrıca öğelere bir ağırlık atayabilir ve arama sonuçlarının kalitesini artırabilirsiniz.

Otomatik olarak varsayılan WordPress aramasının yerini alır. Temanız zaten bir arama formu eklemiyorsa, arama özelliğini web sitenize eklemek için varsayılan arama widget’ını kullanabilirsiniz.

12. Search Exclude

Search Exclude

Arama Hariç Tutma, WordPress aramasında görüntülenmesini istemediğiniz öğeleri hariç tutmanıza olanak tanır.

Arama sonuçlarından hariç tutmak isteyip istemediğinizi kontrol edebileceğiniz yayınlar, sayfalar ve WooCommerce ürünleri için basit bir onay kutusu ekler. Aramadan hariç tuttuğunuz tüm öğeleri görmek için eklentinin ayarlar sayfasına da gidebilirsiniz.

Hangi WordPress Arama Eklentisi En İyisidir?

SearchWP, çoğu web sitesi için en iyi WordPress arama eklentisidir.

Güzel bir özellik yelpazesi sunar, arama sonuçlarının kalitesi mükemmeldir ve küçük işletmeler için ekonomiktir. Bir WooCommerce eklentisine ve ücretsiz bir canlı arama eklentisine sahiptir, her ikisi de WooCommerce ürün aramanızı inanılmaz derecede güçlü kılar.

Bununla birlikte, ücretsiz ve daha güçlü bir arama arıyorsanız, WP Google Arama, Google Arama’yı WordPress sitenize eklemenize izin verir.

Bu makalenin, web siteniz için en iyi WordPress arama eklentisini bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!