Ara
Close this search box.

En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

12+

Yılların Dijital Deneyimi

638

Yayınlanan İçerik

Karşılaştırıldığında 2021’in En İyi 6 Video Düzenleme Yazılımı (Kolay ve Güçlü)

En İyi Video Düzenleme Yazılımını Seçmek Neden Önemli?

Video içeriğinin dünyayı ele geçirdiği bir sır değil.

Hepimiz Netflix gibi akış hizmetlerini, TikTok, IGTV ve Snapchat gibi video odaklı sosyal medya ağlarını kullanıyoruz. Ayrıca dünyanın en büyük ikinci arama motoru olan YouTube var.

Doğru video düzenleme yazılımı size birçok yönden yardımcı olabilir:

  • Bir YouTube kanalı başlatın ve çevrimiçi para kazanın
  • Videoları WordPress’e yerleştirin ve okuyucu etkileşiminizi geliştirin
  • Sosyal takiplerinizi büyütmek için çarpıcı sosyal medya videoları oluşturun
  • İlgi çekici video sosyal medya reklamları oluşturun

Doğru video düzenleme yazılımını seçmek ve aracın giriş ve çıkışlarını öğrenmek, WordPress web sitenizi ve çevrimiçi varlığınızı dönüştürebilir.

YouTube kanalınız, Facebook reklamlarınız, Instagram profiliniz ve daha fazlası için profesyonel kalitede videolar oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Son 10 yılda, YouTube kanallarımızı büyütme arayışımızda tüm popüler video yazılımlarını denedik. WPBeginner kanalı YouTube’da 233,000 üzerinde abonesi bulunuyor.

2018’de satmadan önce 2,5 milyon aboneye ve 500 milyon görüntülemeye yükselttiğimiz bir kanalımız daha vardı .

Video profesyonelleri olmasak da, yıllar içinde birkaç şey öğrendik.

En iyi video düzenleme yazılımını seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şeyler şunlardır:

  • Oluşturacağınız video türleri
  • Kullandığınız bilgisayar türü (Apple veya Windows)
  • Düzenleyeceğiniz video dosyası türleri
  • Uygulamak istediğiniz geçişler ve efektler
  • Video düzenleme ile mevcut becerileriniz

Bunu söyledikten sonra, bugün piyasadaki en iyi video düzenleme yazılımlarından bazılarına bir göz atalım.

1. Adobe Premiere Pro

Adobe Premiere Pro

Adobe Premiere Pro , her yönüyle en iyi video düzenleme yazılımıdır. Hollywood, televizyondaki profesyoneller için endüstri standardıdır ve hatta popüler YouTuber’lar tarafından kullanılmaktadır.

Çapraz platform uyumludur ve hem Mac hem de Windows’ta çalışır.

Zaten bir Adobe kullanıcısıysanız ve Photoshop, After Effects veya Adobe Stock gibi başka ürünler kullanıyorsanız, diğer ürünlerle sorunsuz bir şekilde entegre olduğu için Premiere Pro’yu kullanmak mantıklıdır.

En yeni 4K, 8K ve VR video formatlarını destekler ve çok açılı çekimler yapabilir. Ayrıca size yüksek düzeyde kontrol sağlamak için gelişmiş kırpma ve düzenleme araçlarına sahiptir.

Sağlam renk derecelendirme, renk düzeltme ve birleştirme özellikleri vardır. Ayrıca, yeşil ekranlı videolar için arka planı kaldırmaya yönelik renk anahtarı seçenekleri vardır.

Hemen hemen her kaynaktan veya formattan içe aktarabilirsiniz ve yaratıcılığınızı geliştirmek için sınırsız sayıda video parçanız vardır.

Düzenleme sürecini hızlandırmaya yardımcı olan Adobe Sensei teknolojisine sahip otomatik araçlar bile bulacaksınız.

Son olarak, bir ton dışa aktarma seçeneği var. Doğrudan YouTube, Vimeo ve daha fazlasına kolayca aktarabilirsiniz .

Not: Daha uygun fiyatlı ve başlangıç ​​dostu bir araç istiyorsanız, Adobe Premiere Elements harika bir seçimdir.

Video düzenleme araçlarının ötesinde, çok sayıda ses düzenleme aracı da var. Ses paneli, yankı, sıkıştırma, amplifikasyon, stereo dengesi ve daha fazlası gibi özellik ve efektlerle donatılmıştır.

Adobe Premiere Pro’ya yıllık 239,88 ABD doları karşılığında tek başına abone olabilirsiniz. Veya Premiere Pro, Photoshop, Illustrator, XD, tüm Adobe Pro fontları ve işbirliği araçları dahil 20’den fazla Adobe uygulamasının tamamına erişim sağlayan Creative Cloud paketinin tamamını (aylık 52,99 ABD Doları) satın alabilirsiniz.

Yaratıcı paket çok değerli ve işimiz için kullandığımız şey bu.

Uzman Değerlendirmesi: Adobe Premiere Pro’nun en iyi genel video düzenleme yazılımı olduğuna inanıyoruz .

2. Camtasia

Camtasia

Camtasia , öncelikle ekran kayıt özellikleriyle bilinir, ancak aynı zamanda güçlü video düzenleme işlevi de bulacaksınız.

Ekran kaydetme ve düzenleme araçlarının kombinasyonu, onu YouTube eğitimleri, çevrimiçi kurs dersleri, nasıl yapılır videoları, ürün incelemeleri ve daha fazlasını oluşturmak için mükemmel hale getirir.

Tam olarak istediğiniz türde videoyu kolayca oluşturmak için kullanabileceğiniz bir video şablonu kitaplığı bulacaksınız.

Videoları düzenleme süreci çok basittir. Videonuzu düzenlemek ve hızlı bir şekilde animasyonlar ve geçiş efektleri eklemek için sürükle ve bırak düzenleyiciyi kullanın.

Büyüleyici sunumlar ve öğreticiler oluşturmanıza yardımcı olacak bir PowerPoint entegrasyonu da vardır. Videolarınıza ekleyebileceğiniz sınavlar gibi harika etkileşimli özellikler bile bulacaksınız.

Telefonunuza video kaydetmek ve yazılımı kullanarak düzenlemek için iPhone uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu, mobil eğitim videoları veya adım adım açıklamalı kılavuzlar oluşturuyorsanız harikadır.

Camtasia, tüm özelliklere erişmenizi sağlayan ve hem Windows hem de Mac ile uyumlu olan 249,99 ABD doları tutarında bireysel bir plan sunar.

Daha büyük ekipler işletme lisansını satın alabilir ve hem eğitim, hem devlet hem de kar amacı gütmeyen indirimler mevcuttur.

Uzman Değerlendirmesi: Camtasia’nın çevrimiçi kurs yaratıcıları ve nasıl yapılır video düzenleyicileri için en iyi video düzenleme yazılımı olduğuna inanıyoruz .

Ekip üyelerimizden birkaçı, ürünlerimiz için ekran video kaydı eğitim videoları oluşturmak için Camtasia’yı kullanıyor.

3. Promo

Promosyon

Promo , pazarlama videoları hazırlamak için mükemmel bir çevrimiçi video düzenleyicidir. Kullanımı inanılmaz derecede kolaydır. Teknoloji konusunda bilgili olmasanız bile, promosyon içeriğini hızlı ve basit bir şekilde bir araya getirebilirsiniz.

Facebook ve YouTube için Instagram video fikirleri veya video reklamları bulurken takılırsanız, bu araç tam size göre.

Çevrimiçi olarak yayınlanmaya hazır ilgi çekici bir video oluşturmak yalnızca birkaç tıklama alır. Bu çok kolay.

Tek yapmanız gereken, kampanya türünüzü veya sektörünüzü seçmek, 5 milyon şablondan birini seçmek, ardından özelleştirilebilir animasyonlar, video klipler ve metin eklemek. Değişikliklerinizi gerçek zamanlı olarak bile görebilirsiniz.

İşletme, emlak, pazarlama, seyahat, e-ticaret ve işe alma ve İK gibi sektörlerde şablonlar bulacaksınız.

Ayrıca promosyon videoları, Facebook reklamları, Instagram reklamları, YouTube Reklamları ve LinkedIn reklamları gibi pazarlama görevleri için özel şablonlar.

Daha yaratıcı kontrol isteyenler için boş bir şablonla sıfırdan başlayabilirsiniz.

Temel plan ayda 49 dolardan başlıyor.

Çok sayıda pazarlama videosu oluşturursanız, Standart plan size sınırsız premium kliplere ve video indirmelerine erişim sağlar, ayrıca aylık 99 $ karşılığında videolarınıza filigran ekleyebilirsiniz.

Premium planlar ayrıca, hareket halindeyken videolar oluşturmanıza olanak tanıyan bir iOS veya Android mobil uygulamasına erişim sağlar.

Uzman İncelemesi: Promo’nun pazarlama videoları oluşturmak ve düzenlemek için en iyi video düzenleyici olduğuna inanıyoruz . İşletme sahipleri, pazarlamacılar ve teknik bilgisi olmayan kullanıcılar için harikadır.

4. Wondershare Filmora

Filmora Wondershare tarafından

Filmora by Wondershare , çok basit ve kullanımı kolay bir video düzenleme yazılımıdır. Kısa bir öğrenme eğrisine sahiptir, bu nedenle video düzenlemeye yeni başlayanlar için mükemmeldir.

Daha önce hiç video düzenleme yazılımı kullanmamış olsanız bile, ilk videonuzu oluşturmak için bu sezgisel ve gezinmesi kolay düzenleyiciyi kullanabilirsiniz.

Becerileriniz geliştikçe, bu aracın sunduğu gürültü giderme, hız kontrolü, renk ayarı ve daha fazlası gibi gelişmiş düzenleme özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca YouTuber’lar göz önünde bulundurularak tasarlanmış görsel efektler ve yerleşik başlıklardan oluşan bir kitaplık bulacaksınız. Videolarınızda kullanabileceğiniz telifsiz müzik ve ses efektlerinden oluşan bir kitaplık da var.

En son sürümde, zaman kazandıran kendi iş akışlarınızı oluşturmanıza yardımcı olmak için hareketli grafikler, renk eşleştirme ve klavye kısayolları düzenleyici gibi özellikler eklendi.

Ayrıca, hareket halindeyken videoları düzenlemek ve sadece Instagram veya YouTube’a yüklemek için ücretsiz bir mobil uygulama da var.

Premium sürüm, ömür boyu ödeme için 69,99 ABD dolarıdır veya yılda 44,99 ABD doları ödemeyi seçebilirsiniz.

Ücretli sürümle aynı özelliklere sahip ücretsiz bir sürüm mevcuttur. Ancak, videolarınızın şirket filigranı mevcut olacaktır.

Stok film kitaplığından sınırsız indirme istiyorsanız, yıllık 104,87 ABD doları tutarında bir Paket planı vardır.

Uzman Değerlendirmesi: Wondershare Filmora’nın en iyi başlangıç ​​dostu video düzenleme yazılımı olduğuna inanıyoruz .

5. Final Cut Pro

Final Cut Pro

Final Cut Pro , 2 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan macOS için en iyi video düzenleme yazılımıdır. Bu aracın çok güçlü olmasına rağmen kullanımı çok kolaydır.

Final Cut Pro ve Adobe Premiere Pro, neredeyse aynı özellikler sunar. En büyük fark, Final Cut Pro X’in Windows uyumlu olmamasıdır.

Smart Conform kırpma gibi videoları daha hızlı düzenlemenize yardımcı olmak için gelişmiş işlevlerle donatılmıştır, bu da hiçbir önemli sahnenin kesilmemesini sağlar.

Gruplama araçları, organizasyon özellikleri, animasyon şablonları, geçişler ve bir video efektleri kitaplığı vardır. Ayrıca, yerleşik ses düzenleme özellikleri.

Videoları Facebook veya YouTube’a gönderecekseniz, bu platformlar için doğru en boy oranını otomatik olarak optimize etmek ve ayarlamak için dışa aktarma özelliğini kullanabilirsiniz.

Final Cut Pro abonelik tabanlı olmadığından, size daha basit bir fiyatlandırma modeli sunar. Tek seferlik 299,99 ABD doları tutarında bir ücret ödeyin ve yazılıma sonsuza kadar erişin.

Uzman İncelemesi: Final Cut Pro’nun Mac kullanıcıları için en iyi video düzenleme programı olduğuna inanıyoruz .

6. CyberLink PowerDirector 365

CyberLink PowerDirector 365

CyberLink PowerDirector 365 , zengin özelliklere sahip, yüksek kaliteli bir video düzenleme yazılımıdır. Bununla birlikte, benzer özelliklere sahip yüksek fiyatlı alet etiketini taşımaz.

100 parçalık bir zaman çizelgesi, video düzeltme araçları, hareket izleme, çoklu kamera düzenleme desteği ve sabitleme özellikleri (GoPro çekimleri için harika) gibi işlevler bulacaksınız.

Ayrıca, 360 derece video düzenleme ve neredeyse tüm dosya formatları ve dosya türlerini destekler.

Standart profesyonel video düzenleme özelliklerinin ötesinde, slayt gösterileri, DVD menüleri ve hatta ekran kaydı oluşturmak için ek özellikler ve önceden hazırlanmış şablonlar vardır.

Şimdi, araç yeni başlayanlar için en sezgisel değil. Bununla birlikte, yazılımı kullanmanıza yardımcı olacak devasa bir video eğitim kitaplığı var.

Bu yazılım ayda 19,99 ABD dolarından başlar veya aylık 4,33 ABD doları olan yıllık 51,99 ABD doları ödeyebilirsiniz.

Uzman İncelemesi: CyberLink PowerDirector 365’in gelişmiş özelliklere ihtiyaç duyan ancak küçük bir bütçesi olan kullanıcılar için en iyisi olduğuna inanıyoruz .

Sizin İçin En İyi Video Düzenleme Yazılımı hangisi?

En iyi video düzenleme yazılımını dikkatlice araştırıp test ettikten sonra, Adobe Premiere Pro’nun piyasadaki en iyi video düzenleme yazılımı olduğuna inanıyoruz .

Hollywood prodüksiyonlarından YouTube videolarına ve aradaki her şeye kadar her şey için kullanılan sektör lideri yazılımdır.

İsteyebileceğiniz her özelliğe ve yazılımı kullanmaya yeni başlayanlar için çok sayıda öğreticiye sahiptir.

Kılavuzlu video eğitimleri ( ekran kayıtları + video) oluşturmak istiyorsanız, Camtasia ekran kaydı için en iyi platformlar arası video düzenleme yazılımıdır.

Sosyal medya reklamları veya pazarlama kampanyaları için promosyon videoları oluşturmak için kolay bir araç arıyorsanız, Promo.com birçok şablonla birlikte gelir. Pazarlamacılar ve teknoloji meraklıları için üretildi.

Listemizdeki en iyi video düzenleme yazılımının yanı sıra, Corel VideoStudio, DaVinci Resolve, Pinnacle Studio, Lightworks, VSDC, Shotcut ve HitFilm Express gibi diğer video düzenleme yazılımlarına da baktık.

Ancak, kararınızı kolaylaştırmak ve seçim felcini önlemek için bunları listelememeye karar verdik.

En İyi Video Düzenleme Yazılımı SSS’leri

Binlerce kullanıcının ihtiyaçları için en iyi video düzenleme yazılımını bulmalarına yardımcı olduktan sonra birçok soruyu yanıtladık.

Aşağıda, video düzenleme yazılımı sağlayıcıları hakkında aldığımız en yaygın sorulardan bazıları verilmiştir.

En iyi ücretsiz video düzenleme uygulaması nedir?

En iyi ücretsiz video düzenleme uygulaması, iMovie film yapımcısıdır. Ücretsiz yazılım, çoğu Mac makinesine önceden yüklenmiş olarak gelir.

Yeni başlayanlar için uygundur ve videolarınızı geliştirmek için birçok özel efekt içerir. Ayrıca iPad’lerde de çalışır.

MacOS kullanmıyorsanız, Wondershare Filmora’nın harika bir ücretsiz video düzenleme uygulaması vardır. Gelişmiş özellikler ve yeni başlayanlar için bir öğrenme eğrisi ile doludur.

Yeni başlayanlar için en iyi video düzenleme yazılımı hangisidir?

Yeni başlayanlar için en iyi video düzenleme yazılımı Filmora’dır . Sezgiseldir, kullanımı kolaydır ve filtreler, katmanlar, geçişler, hareket öğeleri ve daha fazlasıyla birlikte gelir.

Ayrıca, bir tema seçerek ve klipleri ve ön ayarları sürükleyip bırakarak basit düzenlemeler oluşturmanıza olanak tanıyan “Kolay Mod” adlı bir moda sahiptir.

Adobe Premiere Element ayrıca oldukça başlangıç ​​dostu.

Promosyon videoları oluşturmak istiyorsanız, Promo.com teknoloji meraklıları ve pazarlamacılar için en kolay video düzenleme yazılımıdır.

Çoğu YouTube kullanıcısı, videolarını düzenlemek için ne kullanır?

Çoğu YouTuber, Final Cut Pro, Adobe Premiere Pro ve iMovie gibi popüler video düzenleme yazılımlarını kullanır . Bununla birlikte, çoğu video düzenleme aracının genel olarak benzer özellikleri vardır.

Bir YouTube kanalı başlatıyorsanız, en iyi video düzenleme yazılımı, kullanabileceğiniz ve bütçenize uyan yazılımdır. Kanalınız büyüdükçe becerilerinizi geliştirebilir ve profesyonel video düzenleme yazılımlarına yatırım yapabilirsiniz.

Bu makalenin, WordPress sitenizde kullanabileceğiniz en iyi video düzenleme yazılımını bulmanıza yardımcı olacağını umduk. Çevrimiçi kurslar oluşturmak ve satmak için en iyi web semineri yazılımı ve en iyi çevrimiçi kurs platformlarının uzman listemizi de görmek isteyebilirsiniz .

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of Furkan Sağlam

Furkan Sağlam

Mavis Agency'de Dijital Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Marka yönetimi, e-ticaret çözümleri ve dijital pazarlama stratejileri konularında uzmandır. Blog yazılarında, güncel dijital trendler ve etkili pazarlama taktikleri üzerine değerli bilgiler sunmaktadır. Dijital dünyada markaların başarısına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!