En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

Başlangıç ​​Kılavuzu: WordPress Teması Nasıl Yüklenir

Bir WordPress teması yüklemek mi istiyorsunuz? Başlangıç ​​olarak, muhtemelen tonlarca kullanılabilir ücretsiz ve ücretli WordPress teması duymuşsunuzdur. Başlarken, ihtiyaçlarınızı karşılayan doğru olanı bulana kadar sitenizdeki birkaç temayı denemek isteyebilirsiniz. Bu başlangıç ​​kılavuzunda, yeni başlayanlar için WordPress temasının nasıl kurulacağına ilişkin ayrıntılı adım adım talimatlar sunacağız. Bir WordPress temasını yüklemenin üç farklı yolunu ele alacağız.

Bir WordPress Teması Kurmadan Önce

Bir WordPress teması yüklemek kolaydır. Ancak, yeni bir temayı etkinleştirirseniz, web sitenizin görünümünü ve işlevini değiştireceğini unutmayın. 

WordPress Yönetici Tema Araması’nı kullanarak Tema Yükleme

WordPress.org temaları dizininden ücretsiz bir WordPress teması yüklemek istiyorsanız , en kolay yol WordPress yönetici teması arama işlevini kullanmaktır.

Yapmanız gereken ilk şey WordPress yönetici alanınıza giriş yapmaktır. Ardından Görünüm »Temalar’ı tıklayın .

Görünüm Temalarına Tıklayın

Temalar sayfasına girdikten sonra , üstteki Yeni Ekle düğmesini tıklayın.

WordPress'e Yeni Tema Ekleme

Bir sonraki ekranda seçim yapabileceksiniz: Öne çıkan WordPress temaları, Popüler WordPress temaları, En son WordPress temaları, belirli bir temayı arama veya belirli özelliklere sahip temaları arama.

WordPress Temasını Ara

Aramanıza dayalı olarak, ölçütlerinizi karşılayan tek bir tema veya temaların bir listesini görürsünüz. Bizim durumumuzda, Slipstream blog temasını aradık .

Yüklemek istediğiniz temayı gördüğünüzde, farenizi görüntünün üstüne getirmeniz yeterlidir. Bu, yükle düğmesini, önizleme düğmesini ve ayrıntılar düğmesini gösterir. Devam edin ve yükle düğmesine tıklayın.

Bir WordPress Teması Yükleme

WordPress şimdi temanızı yükleyecek ve önizleme etkinleştirme veya canlı önizleme bağlantısıyla birlikte size bir başarı mesajı gösterecektir.

WordPress Temasını Etkinleştirme

Etkinleştir düğmesine tıklayın, WordPress temanızı başarıyla yüklediniz ve etkinleştirdiniz.

Not: Temaya bağlı olarak, tema özelleştirici veya ayrı bir seçenekler paneli aracılığıyla yapılandırmanız gerekebilecek ek ayarlar seçenekleri ekleyebilir.

WordPress Yöneticisi’nden Yükleme Yöntemi’ni kullanarak Tema Yükleme

Kapsadığımız ilk yöntem yalnızca WordPress.org temasının dizininde bulunan ücretsiz temaları yüklemenize izin verir. Ama gibi şirketlerden ticari “prim” WordPress tema yüklemek isterseniz neyi ThemeLab , StudioPress , iThemes vb

Ya da özel bir tema yüklemek isterseniz? Bu durumda, temayı WordPress yöneticinizden yükleme yöntemini kullanarak yüklemeniz gerekir.

Bir pazardan veya ticari bir tema sağlayıcısından satın aldığınız temanın .zip dosyasını indirerek başlayın.

WordPress yönetici alanınıza giriş yapın ve Görünüm »Temalar’ı tıklayın .

Görünüm Temalarına Tıklayın

Temalar sayfasına girdikten sonra , üstteki Yeni Ekle düğmesini tıklayın.

WordPress'e Yeni Tema Ekleme

Bir sonraki ekranda, üstteki Temayı Yükle düğmesini tıklayın.

WordPress Teması Yükleme Teması

Daha önce indirdiğiniz zip dosyasını seçmeniz istenir. Dosyayı seçin ve Şimdi Yükle’yi tıklayın.

Tema Dosyasını WordPress'e Yükleme

Temanız yüklendikten sonra temayı etkinleştirmek ve önizlemek için bağlantıyla birlikte bir başarı mesajı görürsünüz.

WordPress Temasını Etkinleştirme

Etkinleştir düğmesine tıklayın, WordPress temanızı başarıyla yüklediniz ve etkinleştirdiniz. Temaya bağlı olarak, tema özelleştirici veya ayrı bir seçenekler paneli aracılığıyla yapılandırmanız gerekebilecek ek ayarlar seçenekleri ekleyebilir.

Not: Tema yükleme işlevi yalnızca kendi kendine barındırılan WordPress.org kullanıcıları tarafından kullanılabilir. WordPress.com kullanıyorsanız, sizi sınırlandırdığı için bu seçeneği göremezsiniz. Özel tema yükleme özelliğini kullanmak için, kendi kendine barındırılan WordPress.org’u kullanmanız gerekir (Kendi Kendine Barındırılan WordPress.org ile WordPress.com arasındaki farkı açıklayan bu makaleye bakın ).

FTP kullanarak bir WordPress Teması yükleme

Maceraperest hissediyorsanız ve bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, WordPress temalarını FTP kullanarak yükleme hakkında bilgi edinebilirsiniz. Unutmayın, bu gerçek yeni başlayanlar için değil, çünkü biraz daha gelişmiş.

Şimdi yukarıdaki makaleyi okuduğunuza ve FTP programınızı yükleyip kurduğunuza göre, FTP kullanarak ana makinenize bağlanın. Yola (/ wp-content / themes /) gitmeniz gerekir. Orada bulunduğunuzda, temanızın klasörünü oraya yükleyin.

FTP kullanarak bir tema yüklemeden önce klasörleri açmanız gerektiğini unutmayın. Temayı yükledikten sonra, yönetici bölgenize gitmeniz ve Görünüm »Temalar’ı tıklamanız gerekir .

Yüklediğiniz temayı burada listelemelisiniz. Farenizi bu temanın üzerine getirin ve etkinleştir düğmesine tıklayın.

Bu adım adım kılavuzun, sitenize bir WordPress teması yüklemenize yardımcı olduğunu umuyoruz. Bu makale WordPress 3.9 sürümünün ekran görüntüleri kullanılarak oluşturulmuştur. WordPress sürekli geliştiğinden, bu kılavuzu güncel tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Eksik bir şey olduğunu fark ederseniz, bize bildirmekten çekinmeyin.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğitimleri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!