En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

WordPress PHP Sürümü Yükseltme

WordPress PHP açık kaynaklı programlama dili kullanılarak geliştirilmiştir . Bu makaleyi yazarken, WordPress en az PHP 5.6.20 veya daha yeni bir sürüm gerektirir. PHP için mevcut kararlı sürüm 7.3.8.

Çoğu paylaşılan barındırma hizmeti sağlayıcısı şu anda kendi sunucularında kurulu PHP 7.0 sürümünü sunmaktadır.

Bazı web barındıranları PHP sürümünüzü kontrol panelinden değiştirmenize bile izin verebilir. Kanama kenarını ve PHP’nin en yeni kararlı sürümlerini web ana bilgisayarları tarafından kullanmamak için çeşitli nedenler vardır, ancak en yaygın neden, en son sürümlerin bazen bazı PHP uygulamalarını kırabilmesidir.

Ancak, onlar da geride kalmak istemiyorlar. Şu anda PHP 5.6. + Gerekli asgari sürümdür ve php 7.0+ genellikle önerilir.

WordPress güncellemelerinde site sağlığı için php sürümünüzün güncellenmesi ile ilgili yukarı fotoğraftaki gibi bir uyarı aldığınız zaman yapmanız gereken işlemler çok basittir.

Öncellikle web sitenizi barındırdığınız hosting panelinize giriş yapınız ve cpanel’i açınız.

Cpanel de Yazılım Bloğunun altında Selcet Php Versiyon bölümü var o bölüme giriş yapınız.

Sisteminizde kullanılan php sürümü orada görüntülenmektedir.

Sürekli güncellenen yazılım dünyasında en güncel cms sistemlerinden wordpress te daha sağlıklı çalışabilmek için PHP 7 sürümünü istemektedir. Sizde bu aşamalar ile sürümü yükseltebilirsiniz.

Gelen ekranda PHP sürümünüzü yükseltiniz ve kaydediniz. 2-3 dk sonra sisteminiz güncellenmiş olacaktır.

WordPress te aldığınız güncelleme uyarısı anında kalkacaktır.

Bu kılavuzun, web sunucunuz tarafından yapılan PHP güncellemelerinin WordPress sitenizi nasıl etkilediğini anlamanıza yardımcı olacağını umarız. Geri bildirim ve sorularınız için lütfen aşağıya bir yorum bırakın.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

14 yanıt

  1. Merhaba, yazımdaki işlemleri yaptığınızda güncellemiş olursunuz. Güncelleyemediyseniz Whatsapp tan iletişime geçerseniz yardımcı olabilirim.

 1. hocam tema yükleyemiyorum, sayfa saçma sapan yarım yamalak bişe oluyor, yıllardır böyle kullanırdık , çözüm olmadı.

  1. yükseltiğiniz php sürümü ile temanızın uyumuna baktınızmı, bunun dışında temanın gereksinimlerini hostinginizin karşıladığını kontrol etmeniz lazım, bunlar doğru halde sorununuz devam ediyorsa hosting firmanız ile iletişime geçe bilirsiniz.

 2. Merhaba, php yükseltmesini cpanel de gösterdiğiniz gibi yaptım. Ancak wordpress içindeki güncelleme yap uyarısı gitmiyor. Neden olabilir.

  1. Merhaba, sürüm yükseltmesi yaptıysanız ilk başta cache v.b. eklentilerden dolayı uyarı gelebiliyor. Bu uyarıyı gidermek için Araçlar > Site Sağlığı na gidiniz orada site testi otomatik olarak tekrar yapılacaktır. Php sürümünü düzgün yükselttiyseniz bu sorun ortadan kalkacaktır.

 3. Merhaba Betheme için php yukeltmesi yapıldığında admin paneline ulaşılmıyor. PHP geri 7.0 cekince açılıyor 7.0 üzerine çıkınca amine girilmiyor.

  1. Merhaba temanız php sürümünü desteklemediğinden dolayı bu durumla karşılaşıyorsunuz. Temanızın dosyalarını güncelleyin yine desteklemiyorsa tema geliştiriciniz ile iletişime geçin ne zaman php +7.0 ı destekleyeceğini öğrenbilirsiniz.

 4. hocam cpanelden 7.0 a yükselttiğimde Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu hatası alıyorum bunu nasıl düzeltirim yardımcı olurmusunuzç

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!