Ara
Close this search box.

En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

12+

Yılların Dijital Deneyimi

638

Yayınlanan İçerik

WordPress için 7 En İyi Müşteri Yorumları Eklentisi (2021)

Neden WordPress için Müşteri Yorumları Eklentisi Kullanmalı?

Müşteri incelemeleri eklentisi, WordPress’e farklı türde incelemeler eklemeyi kolaylaştırır.

Örneğin, sosyal medyadan incelemeler ekleyebilir, müşterilerin kendi incelemelerini göndermesine izin verebilir, ilgi çekici ürün incelemeleri ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Alternatif, tüm bu görevleri manuel olarak yapmaktır.

Ancak, toplama, yönetme ve biçimlendirme için harcanan zaman başka yerlerde daha iyi harcanır. Ayrıca, bir WordPress geliştiricisi değilseniz, bir eklenti ile aynı işlevsellik düzeyine ulaşmak zor olacaktır.

Kişisel WordPress teması yerleşik olabilirdi yorumu özellikleri gibi Divi veya Elementor . Ancak, çoğu temada bunu kutudan çıkarmaz.

Müşteri incelemeleri neden önemlidir?

  • Yorumlar, ürünleriniz ve hizmetleriniz için ücretsiz reklam görevi görür
  • Arama Motoru Sonuç Sayfalarında (SERPS) sitenizin görünümünü geliştirebilir
  • Ürün ve hizmetlerinizi iyileştirmek için geri bildirim toplamanıza olanak tanır
  • Ürün kopyanızda kaçırdığınız özellikleri veya avantajları vurgulayabilir
  • Olumlu incelemeler sosyal kanıt görevi görür

Bununla birlikte, deneyebileceğiniz en iyi WordPress müşteri inceleme eklentilerine bir göz atalım.

1. Smash Ballon

Smash Balloon

Smash Balloon , 1,3 milyondan fazla WordPress sitesi tarafından kullanılan WordPress için en iyi sosyal medya eklentisidir . WordPress’e sosyal medya beslemeleri eklemenin ve sosyal medya incelemelerinizi görüntülemenin bir yolunu sunar .

Smash Balloon, WordPress’e hangi sosyal medya ağlarını eklemek istediğinize karar verebilmeniz için bir sosyal medya eklentileri koleksiyonudur.

Örneğin, Facebook sayfanızdan müşteri incelemelerini eklemek için Özel Facebook Akışı İnceleme Uzantısı’nı kullanabilirsiniz.

Smash Balloon Facebook müşteri yorumları

Veya Twitter’da etkileşimli bir hedef kitleniz varsa, incelemeleri ve referansları yerleştirmek için Custom Twitter Feeds Pro eklentisini kullanabilirsiniz.

Twitter yayınınızı, belirli hashtag’leri görüntüleyerek veya yalnızca şirketinizle ilgili yorumları göstermek için gelişmiş arama özelliğini kullanarak kolayca filtreleyebilirsiniz.

2. WPForms

WPForms

WPForms , 4 milyondan fazla WordPress sitesi tarafından kullanılan, piyasadaki en iyi WordPress form eklentisidir .

WPForms ile, müşterilerinizin incelemelerini doğrudan size göndermesine olanak tanıyan basit bir müşteri inceleme formu oluşturabilirsiniz.

Ücretsiz sürümü Eklentinin sadece ön uç sürükle ve bırak editörü kullanarak bir müşteri inceleme formu oluşturmanızı sağlar.

WP Forms sürükle ve bırak düzenleyicisi

Daha fazla işleve ihtiyacınız varsa, referans işlevselliği gibi özellikler ekleyecek gelişmiş eklentiler mevcuttur.

Form Şablonları Paketi eklentisi, Testimonial Form Şablonu içerir.

WP Forms referans şablonu

Bununla kolayca bir referans formu oluşturabilir ve form şablonunu istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

WPForms’u, kullanıcıların inceleme girişleriyle birlikte ek göndermelerine izin vermek için de kullanabilirsiniz. Örneğin, incelemelerine bir ürün resmi veya referanslarına bir vesikalık fotoğraf ekleyebilirler.

Diğer bir seçenek de Anket ve Anketler eklentisini kullanarak kullanıcı yorumlarını ve verilerini toplamaktır. Bununla, kullanıcı verilerinizin ayrıntılı raporlarını içeren anket formlarını kolayca oluşturabilirsiniz.

3. WP Business Reviews

WP Business Yorumları

WP Business Reviews , WordPress’e Yelp, Facebook ve Google incelemeleri eklemenizi sağlayan hepsi bir arada bir WordPress eklentisidir.

Bu eklenti ile yorumlarınızı birden fazla platformdan kolayca sergileyebilirsiniz. Tüm platformlarınızdaki incelemeleri birlikte veya yalnızca bir tanesini görüntülemeyi seçebilirsiniz.

Bu, yerel işletme sahiplerinin Google My Business (eski adıyla Google Rehber) gibi platformlardan yorumları bir araya getirerek sosyal kanıtı geliştirmesine yardımcı olur.

Eklentiyi, diğer platformlarda yayınlandıklarında otomatik olarak yeni yorumlar ekleyecek şekilde bile ayarlayabilirsiniz.

WP Business Reviews atlı karınca

Ek filtreleme seçenekleri, olumsuz yorumları gizlemenize, sitenizden topladığınız özel incelemeleri eklemenize ve düzeni ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde değiştirmenize olanak tanır.

4. AIOSEO

AIOSEO

AIOSEO , 2 milyondan fazla WordPress web sitesi tarafından kullanılan, piyasadaki WordPress için en iyi SEO eklentisidir .

Bu eklenti, yazılarınıza ve sayfalarınıza ürün inceleme şeması eklemenizi sağlar . Şema işaretlemesi, arama motorlarının gönderilerinizi daha iyi anlamasına ve görüntülemesine ve içeriği incelemesine yardımcı olur.

Zengin snippet’lerin arama sonuçlarında tıklama alma olasılığı daha yüksektir:

AIOSEO şema arama sonuçları

AIOSEO, mevcut içeriğinize göre doğru şema türünü otomatik olarak algılayacaktır.

Ayrıca şema türünü değiştirebilir ve ilgili şema bilgilerini girebilirsiniz.

AIOSEO şema ayarları

Orada bir olan ücretsiz sürümü mevcut Eklentinin, ancak şema türünü seçmek için pro sürümü gerekir.

Doğru şema, web sitenizin arama motorlarında nasıl göründüğünü geliştirecektir, bu da WordPress blogunuz için daha fazla trafik anlamına gelir .

5. WP Product Review Lite

WP Ürün İncelemesi Lite

WP Product Review Lite , en iyi WordPress ürün inceleme eklentisidir. Kurulumu kolaydır ve ayrıntılı bir özelleştirme menüsü ile birlikte gelir, böylece ürün incelemelerinizi tam olarak istediğiniz gibi görüntüleyebilirsiniz.

Bu, blog yazarları ve inceleme web siteleri çalıştıranlar için mükemmel hale getirir.

Bu eklentiyi kullanarak bir ürün incelemesi eklemek çok basit. Bir blog yazısı yazarken, ‘Bu gönderi bir inceleme mi’ geçişini açmanız yeterlidir; eklenti, inceleme özel gönderi türünü etkinleştirecektir .

Bu, WordPress yayın düzenleyicinizden önemli ürün özelliklerini vurgulamanıza, artıları ve eksileri, kaydırıcıyı veya yıldız derecelendirmelerini, resimleri ve daha fazlasını eklemenizi sağlar.

Ayrıca, özel CSS eklemeye gerek kalmadan sınırsız renk ve tipografi seçenekleri gibi yerleşik stil seçenekleri vardır.

WP Ürün İnceleme ayarları

Kenar çubuğunuza önemli inceleme bilgileri eklemenizi sağlayan bir inceleme kutusu pencere öğesi de vardır. Hatta ziyaretçilerinizin yorumlarda kendi incelemelerini ve derecelendirmelerini göndermelerine izin verebilirsiniz.

Yerleşik derecelendirme sistemi, bir kullanıcı incelemesinin ürüne verdiğiniz derecelendirmeyi ne kadar etkileyeceğine karar vermenize olanak tanır.

Daha fazla ayrıntı için, WordPress ile bir inceleme sitesinin nasıl oluşturulacağına ilişkin adım adım kılavuzumuza bakın .

6. WooCommerce için Müşteri Yorumları

WooCommerce için Müşteri Yorumları

WooCommerce için Müşteri Yorumları eklentisi size e-ticaret mağazasına daha ayrıntılı müşteri yorumları eklemenizi sağlar.

Bu eklentinin amacı, çevrimiçi mağazanızın sosyal kanıtını iyileştirmektir, böylece ziyaretçiler ürün sayfalarınıza geldiklerinde satın alma olasılıkları daha yüksektir.

İncelemelerin gerçek alıcılardan geldiğini doğrulamak için yerleşik bir sisteme sahiptir. Ürünü satın alan kişilerin adlarının yanında bir güven rozeti olacaktır.

WooCommerce incelemeleri için müşteri yorumları

Bu eklenti ile müşteriler resimler ekleyebilir, incelemelere oy verebilir ve ürünlerinize bir soru ve cevap bölümü ekleyebilir (tıpkı Amazon gibi).

Ürünlerinizdeki inceleme sayısını iyileştirmek için otomatik inceleme hatırlatıcılarını da etkinleştirebilirsiniz.

Prim versiyonu Eklentinin siz, yorum bölümü özelleştirin kendi markasını kaldırın ve varsayılan e-posta adresini değiştirmek sağlayan iş e-posta adresi .

7. Easy Testimonials

Kolay Görüşler

Easy Testimonials , WordPress.org’dan ücretsiz bir eklentidir ve WordPress web sitenizde çevrimiçi incelemeleri ve referansları sergilemenizi sağlar .

WPForms gibi bir eklentiyle referansları ve incelemeleri topladıktan sonra, bunları WordPress’e eklemenin kolay bir yolunu isteyeceksiniz.

Bu kullanıcı dostu eklenti tam da bunu yapmanıza izin verir. Yorumlarınızı yayınlara ve sayfalara eklemek için kenar çubuğunuza, pencere öğesi bölümünüze yorum ekleyebilir veya kısa kodu kullanabilirsiniz.

Kolay referanslar eklentisi inceleme örneği

İncelemelerinizin nasıl görüntüleneceği ve öne çıkarmak istediğiniz inceleme türleri üzerinde tam kontrole sahip olursunuz. Örneğin, listenizin tamamını ekleyebilir, birini rastgele görüntüleyebilir veya hatta hepsini bir slayt gösterisinde sergileyebilirsiniz.

İncelemelerinizi sitenizde görüntülemek için 25 farklı şablondan oluşan bir koleksiyon var.

MyThemeShop, Taqyeem ve WP Customer Reviews tarafından WP Review Pro gibi diğer müşteri yorum eklentileriyle karşılaşmış olabilirsiniz. Ancak, eklenti kararınızı çok daha kolay hale getirmek için listeyi kısa tuttuk.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!