Ara
Close this search box.

En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

12+

Yılların Dijital Deneyimi

638

Yayınlanan İçerik

WooCommerce 4.9 Beta 1

WooCommerce 4.9 beta testi yayınlandı artık kullanılabilir! WordPress.org'dan indirebilir ya da WooCommerce Beta Test yükleyebilirsiniz

WooCommerce 4.9 beta testi yayınlandı artık kullanılabilir! Ya doğrudan WordPress.org’dan indirebilir ya  da WooCommerce Beta Test Eklentisini yükleyebilirsiniz.

WooCommerce 4.9 Beta Yenilikleri Neler?

Bu, hata düzeltmelerine ve performans iyileştirmelerine odaklanan küçük bir sürümdür. Diğer küçük sürümler gibi, bu sürüm de önceki WooCommerce sürümleriyle geriye dönük uyumlu olmayı hedefliyor.

Ayrıca WooCommerce Blocks’u 4.0.0’a ve WooCommerce Admin’i 1.8.1’e güncelledik ve çeşitli hata düzeltmeleri ve geliştirmeler içeriyor.

Bu Sürümde Öne Çıkanlar

  1. WooCommerce Blocks 4.0.0 : Bloklar paketi, özellik eklenti sürümüyle aynı seviyede olacak şekilde 4.0.0’a güncellendi. 
  2. WooCommerce Admin 1.8.1: WooCommerce Admin paketi de WooCommerce’in bu sürümüyle 1.8.1’e güncellendi. Bu yeni paket, çok sayıda hata düzeltmesi ve kararlılık iyileştirmeleri içerir.
  3. API performans iyileştirmeleri : WooCommerce REST API yanıtları, ürün ve sipariş listesi uç noktaları için 4 kata kadar daha hızlı yapılmıştır. Artan hızdan yararlanmak için, _fields yalnızca ihtiyacınız olanı belirtmek için parametreyi API çağrısına eklediğinizden emin olun; WooCommerce, veritabanı üzerindeki yükü azaltmak için dahili SQL sorgularını optimize edecektir. İyi sonuçlar varsa, bu iyileştirmeyi diğer uç noktalara da yaymayı planlıyoruz. 
  4. İngiltere ve Man Adası , AB KDV bölgelerinden çıkarıldı : Brexit çabasının yanı sıra, İngiltere ve IM’yi AB KDV bölgelerinden çıkardık, ancak bunlar hala Avrupa Birliği ülkelerinin bir parçası. Siz veya müşterinizin mağazası AB vergileriyle ilgileniyorsanız, muhasebecinize danıştığınızdan emin olun çünkü bu değişiklik yeterli olmayabilir.
  5. Stok yönetimi düzeltmeleri : Stok yönetimini daha sağlam hale getirmek ve mükerrer stok azalmasını önlemek için düzeltmeler yapıldı. 
  6. Ürün inceleme sayısı : Yanlış inceleme sayısıyla ilgili bir sorun da düzeltildi. Bu hatadan etkilendiyseniz, inceleme sayısını düzeltmek için manuel olarak bir ürün incelemesi ekleyin / kaldırın. Ayrıca, kolaylık sağlamak amacıyla ürün inceleme sayısını geriye dönük olarak güncellemek için başka bir düzeltme üzerinde çalışıyorlar. 
  7. Daha iyi kupon hata mesajları : Kuponun kullanıldığı eksik veya başarısız bir ödemeden sonra kupon kullanım limitine ulaşıldığında, daha iyi hata mesajları göstereceğiz. Kullanıcılar oturum açtıysa, siparişleri iptal etmek veya ödemek ve kuponu kurtarmak / kullanmak için MyAccount sayfasına (etkinleştirilmişse) gitmelerini isteyeceğiz.

Filtreler ve eylemler

AksiyonAçıklama
woocommerce_variation_before_set_stockBir varyasyon için “stok_quantity” değerinin değişmek üzere olduğunu belirten eylem. # 27558
woocommerce_product_before_set_stockBir ürün için “stock_quantity” değerinin değişmek üzere olduğunu belirten eylem. # 27558

Veritabanı Değişiklikleri

Bu sürüm, veritabanına herhangi bir değişiklik getirmez.

Şablon değişiklikleri

Bu sürüm, şablonlara herhangi bir değişiklik getirmez.

Yayın Planı

WooCommerce’in bu sürümünün aşağıdaki gibi piyasaya sürülmesi planlanıyor:

SürümSerbest bırakmak
Beta22 Aralık 2020
Sürüm adayı29 Aralık 2020
4.9 Son Sürüm12 Ocak 2021

4.9 için yayın planı

Yama Testi

Merhaba, yoğunluğumdan dolayı yama testini bir iki gün geciktireceğim. Yama incelemesi gelir gelmez inceleyebilmeniz için sosyal medya hesaplarımı takip etmenizi öneririm.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!