En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

Natro WordPress SMTP Mail Ayarları

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere Natro Hosting firmasında bulunan bir wordpress alt yapılı web sitesinin iletişim formları yani mail gönderimi yapılabilmesi için SMTP Mail Ayarları’nın nasıl olması gerektiğini göstereceğim.

Öncelikle aracı bir mail hesabı açmanız gerekmektedir

Mail hesabı açmak için natro.com da kendi panelinize giriş yapmalısınız. Sonra web sitenizi oluşturduğunuz hosting’in yönetim paneline girip. E-posta Sitesi yönetiminden Yeni E-posta Hesabı eklemeniz gerekmektedir.

Bu mail hesabı örneğin;
[email protected] gibi olabilir.

Şimdi aracı mail hesabımızı açtık.

SMTP Mail Ayarları için wordress’imize bir eklenti yüklememiz gerekiyor.

Bu eklentinin adı SMTP Mailer eklentinin geliştiricisi naa986‘dır. bu eklentiyi geliştirerek bizim işimizi kolaylaştırdığı için ona teşekkür ediyoruz.

SMTP Mailer Eklenti
SMTP Mailer Eklenti

Eklenti yüklenip etkinleştirildikten sonra ayarların yapılması gerekmektedir.

SMTP Mail Ayarları

SMTP Host: Mail sunucunuzun adresini bu alanda belirtebilirsiniz. (Natro’da bulunan hizmetler için mail.furkansaglam.com şeklinde yazmanız gerekmektedir.)

SMTP Authentication: SMTP kimlik doğrulaması yapacağınız için bu bölüm “True” olarak kalmalıdır.

SMTP Username: Mail göndereceğiniz mail adresini yazmanız gerekmektedir. (örn: [email protected])

SMTP Password: Mail adresinizin şifresini yazmanız gerekmektedir.

Type of Encryption: Şifreleme methodu kullanmadığınız için bu alanı “No Encryption” olarak işaretleyebilirsiniz.

SMTP Port: Port numarasını 587 olarak kullanmanız gerekmektedir. (Farklı servis sağlayıcılar için port numarası değişkenlik gösterebilir.)

From Email Address: Mail gönderimlerinde gözükecek olan gönderici mail adresini yazmanız gerekmektedir. Bu alanın, SMTP Username ile aynı olması tavsiye edilmektedir.

From Name: Mail gönderimlerinde gözükecek olan gönderici isim alanıdır.

Disable SSL Certificate Verification: SSL kullanılmayacak olan sistemlerde işaretlenmesi gerekmektedir.

smtp mail ayarları örnek
smtp mail ayarları örnek

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra, WordPress SMTP mail ayarı tamamlanmış olacaktır. Test için, “Test Email” sekmesini kullanarak mail gönderim ayarlarını test edebilirsiniz. Her şey yolunda ise; sisteminizde yüklü olan iletişim formlarını başarılı şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

WordPress SMTP Mail Ayarları Videolu Anlatım

Bu ayarlar mail sisteminizi natro da barındırdığınız zaman sorunsuz şekilde çalışacaktır. Ama yandex ve gmail gibi mail sistemlerini kullandığınız zaman bu ayarlar hata verecektir ve çalışmayacaktır.

Bununla ilgili yazıyı da çok yakında sizlerle paylaşacağım. SMTP mail ayarlarıyla ilgili karşılaştığınız bir sorun olursa bu yazımın altına yorum olarak yazabilirseniz sizlere yardımcı olabilirim.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

7 yanıt

  1. Merhaba, öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim. Yapmış olduğunuz yöntemler sayesinde ben de harfiyen uyguladım fakat başarılı olmadı. Sorun nedir acaba benim taraftan yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  2. Merhaba bende aynen böyle yaptım olmadı natroya yazdım onlar resim yolladılar aynı ona görede yaptım yine olmadı 4 gündür uğraşıyorum kafayı yeme noktasına geldim yardımcı olma şansınız var mı acaba ?

  3. Merhaba, ben de natrodan mail adresimi ve wordpress sitemi oluşturmuştum. smtp eklentisi ile form başvuruları mail adresime düşmemeye başladı. Benim işimle alakalı olduğu için gerçekten çok önemli. Siteler konusunda hiçbir şey bilmiyorum en baştan haftalarca videolar izleyip uğraşarak her şeyi oluşturdum. O nedenle internette yazan çözümlerden bir şey anlamıyorum. Size whatsappdan yazmıştım ulaşamadım, yardımcı olursanız çok minnettar olurum günlerdir gece gündüz çözüm arıyorum. Natroya mail attığımda DNS kaynaklı bir sorun görülmemektedir yanıtını aldım.
    SMTP ERROR: Failed to connect to server: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known (0)
    SMTP connect() failed. https://github.com/PHPMailer/PHPMailer/wiki/Troubleshooting böyle hatalar alıyorum. Yanıtınız için şimdiden teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!