En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

Müşterilerinizin Sadakat ve Bağlılığı Arttıracak WooCommerce Yarışmaları Nasıl Oluşturulur

Müşterilerinizin web siteniz ile etkileşimlerini, etkinliklerinize, duyurularınıza ve yarışmalarınıza katılımlarını sağlayarak satışlarınızı artırmak için bir WooCommerce yarışması oluşturmak ister misiniz?

Yarışmalar WooCommerce mağazanızda yeni ziyaretçiler edinmenin, marka bilinirliğini artırmanın ve müşterileri meşgul etmenin kolay bir yoludur.

Ayrıca uzun vadede müşteri sadakatini artırmanıza, dönüşümleri artırmanıza ve satışları artırmanıza yardımcı olabilirler.

Bu yazıda, sadakati ve bağlılığı artırmak için size nasıl bir WooCommerce yarışmasını kolayca oluşturacağınızı göstereceğiz.

WooCommerce'da bir yarışma oluşturma

Neden bir WooCommerce Yarışması yapalım?

Bir çevrimiçi mağaza olarak, web sitenize yeni müşteriler getirmeniz gerekir. Buradaki zorluk, bu kullanıcıların çoğunun bir satın alma işlemi yapmadan ayrılmasıdır.

Alışveriş sepetine ürün ekleyen müşterilerin yalnızca %30’u ödemeyi tamamladı.

Bir kullanıcı web sitenizi terk ettikten sonra, bağlantıda kalmanın yollarını bulamazsanız onları geri getirmek zordur.

Yarışma ve hediye ekleme, kullanıcılara biraz daha uzun kalmak için eğlenceli bir neden sunmanıza olanak tanır. Ayrıca, e-posta adreslerini toplamanıza, kullanıcı yanıtlarını almanıza ve ardından sosyal medyanızı büyütmenize yardımcı olur.

Tüm bunlar sonuçta daha fazla satışa ve müşteri sadakatinin artmasına neden oluyor.

Olduğu söyleniyor, işinizi büyütmek için kolayca nasıl bir WooCommerce yarışması oluşturacağınıza bir göz atalım.

WooCommerce Yarışması Giveaway Oluşturma

Bu ders için RafflePress adlı bir eklenti kullanacağız. Viral yarışmaları ve hediye kampanyalarını web sitenizde kolayca yönetmenize izin veren en iyi WooCommerce yarışma / hediye eklentisidir.

Erişiminizi artırmanıza ve yeni müşteriler bulmanıza yardımcı olan sosyal eylemlerle birlikte gelir. Ayrıca , e-posta listenizi büyütmenize, sosyal medya izleyicilerini arttırmanıza ve müşteri sadakatini artırmanıza yardımcı olur.

Not: ekibimiz çevrimiçi varlığımızı büyütmemize yardımcı olmak için RafflePress’i kurdu. Kullanıcı isteğine göre, herkesin kullanması için bir eklenti olarak yayınladık.

Öncelikle RafflePress eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir . Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağı ile ilgili adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirmeden sonra, eklenti WordPress yönetici kenar çubuğunuzda ‘RafflePress’ etiketli yeni bir menü öğesi ekleyecektir. Üzerine tıkladığınızda eklentinin ayarlar sayfasına gidersiniz.

Lisans anahtarınızı ekleyin

İlk önce, lisans anahtarınızı girmeniz gerekecektir. Bu bilgiyi RafflePress web sitesinde hesabınızın altında bulabilirsiniz.

Lisans anahtarınızı girdikten sonra, şimdi ilk WooCommerce yarışmanızı oluşturmaya hazırsınız.

Başlamak için sadece RafflePress »Yeni sayfa ekle’yi ziyaret edin.

Yeni WooCommerce yarışması hediye ekle

Bu RafflePress yarışması kurucusunu başlatacak.

Öncelikle, yeni yarışma kampanyanıza bir ad vermeniz gerekir. Bundan sonra, başlangıç ​​noktası olarak kullanmak için bir şablon seçmeniz gerekir.

Yarışma başlığı ve şablonu

RafflePress, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli hedef tabanlı yarışma şablonları ile birlikte gelir. Bu şablonlar, e-posta listenizi büyütmek veya sosyal medya takip etmek gibi belirli hedefler için en iyi sonuçları almanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Hedeflerinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Emin değilseniz klasik şablonla başlayın.

RafflePress şimdi şablonu oluşturucuya yükleyecektir.

WooCommerce Yarışmasına Ödül Ekle

WooCommerce yarışmanız için bir ödül veya teşvik verelim. Ödül ünvanını ve tanımını girmek için Giveaway Ödül Detayları bölümünün altındaki kalem simgesine tıklamanız gerekir.

Ödül ünvanını ve detaylarını girin

Bundan sonra, yarışmanızla birlikte belirgin bir şekilde gösterilecek olan ödüllü resmi yüklemeyi unutmayın.

Daha sonra yarışmanız için başlangıç ​​ve bitiş tarihini seçmeniz gerekir. Düzgün bir şekilde tanıtmanız için başlangıç ​​/ bitiş tarihinden önce yeterli zaman bırakmanızı tavsiye ederiz.

Yarışmaya Katılmak için Kullanıcıların Yapması Gereken Eylemler Ekleyin

Eylemler, web sitesi ziyaretçilerinin yarışmaya katılmak için gerçekleştirmelerini istediğiniz görevlerdir. RafflePress, amaçlanan hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir dizi eylemle birlikte gelir.

Mevcut müşterilerin yanı sıra yeni kitlelere erişiminizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak eylemleri seçmeniz gerekir.

Örneğin, hızlı bir moda e-ticaret mağazası işletiyorsanız, Instagram hesabınızı artırmak istersiniz.

Yarışmaya eylemler eklemeye başlayalım.

Soldaki menüden ‘Eylemler’ sekmesine geçmeniz yeterlidir; bir eylem listesi göreceksiniz.

Yarışmaya eylem ekle

Yarışmaya eklemek için bir eylemi tıklayabilirsiniz. Ödül açıklama bölümünün altında görünecektir.

Daha sonra sol sütunda eylem ayarlarını görmek için bireysel eyleme tıklayabilirsiniz.

Eylem ayarları

Her eylem bazı temel ayarlarla gelir. Bir başlık, kullanıcıların bunu tamamlamak için kazanacağı girişlerin sayısını, günlük girişlere izin verilmesini veya bir eylem zorunlu kılmayı ayarlayabilirsiniz.

Bu ayarların yanı sıra, belirli işlemlerle ilgili ayarları da göreceksiniz.

Örneğin, kullanıcıların Instagram profilinizi ziyaret etmesini istiyorsanız, o zaman Instagram profil URL’nizi girmeniz gerekir.

İstediğiniz kadar eylem ekleyebilirsiniz. Daha fazla seçenek eklemek, kullanıcılarınıza katılmak için daha fazla yol sunar ve daha fazla pazarlama kanalına ulaşmanıza yardımcı olur.

RafflePress en iyi e-posta pazarlama hizmetleriyle sorunsuz bir şekilde bütünleşir , böylece e-posta listenizi büyütmek için kullanabilirsiniz.

Bonus İpucu: Kanallarınızı kampanya hedeflerinize göre önceliklendirin. Örneğin, e-posta listenizi büyütmek istiyorsanız, onu yukarı taşımanız ve zorunlu hale getirmeniz gerekir.

Eylemleri aşağı ve yukarı hareket ettirerek önceliklendirin

Müşterilerin katılmasını istediğiniz sırada düzenlemek için eylemleri basitçe sürükleyip bırakabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, ayarlarınızı kaydetmek için ‘Kaydet’ düğmesini tıklamayı unutmayın.

WooCommerce Yarışma Tasarımını Özelleştirme

Ardından, yarışma widget’ınızın görünümünü, öne çıkacak şekilde değiştirmek isteyeceksiniz.

Basitçe, sol sütundan ‘Tasarım’ bölümüne tıklayın ve ardından yarışma widget’ınız için bir düzen, yazı tipi ve düğme rengi seçin.

Tasarım yarışması

Ayrıca yarışmanız için bir açılış sayfası oluşturmak istiyorsanız arka plan rengini veya görüntüsünü ayarlayabilirsiniz (bu yazının ilerleyen bölümlerinde daha fazlası).

Tasarımdan memnun kaldığınızda, ilerlemenizi kaydetmek için ‘Kaydet’ düğmesine tıklayın.

Yarışma Ayarlarını Yapılandırma

RafflePress, yarışma kampanyanızı tam olarak kontrol etmenizi sağlayan bir dizi seçenek ile birlikte gelir.

Soldaki menüden ‘Ayarlar’ sekmesine geçin ve ‘Genel’ sekmesine tıklayın. Buradan, kazananı gösterme seçeneği, giriş sayısını, IP başına kayıt sınırlamayı ve daha fazlasını içeren hediye dahil olmak üzere temel seçenekleri belirleyebilirsiniz.

Hediye ayarlarını değiştir

Bundan sonra, ‘Hediye Verme Kuralları’ sekmesine geçin. RafflePress, kampanyanız için kolayca yarışma kuralları oluşturmanıza olanak sağlayan bir Kural Oluşturucu içerir.

Yarışma kuralları oluştur

Bundan sonra, ‘E-posta Doğrulama’ ayarlarına geçin. Buradan, yalnızca e-posta adreslerini doğrulayan kullanıcıların girişlerini kabul edecek olan e-posta doğrulamasını açabilirsiniz.

E-posta doğrulamasını aç

Ardından, ‘Başarı izleme’ seçeneğine tıklayın. Google Analytics’i veya Facebook pikseli gibi başka bir izleme kodu eklemek istiyorsanız, bu seçenek bu komut dosyalarını eklemenizi sağlar.

Başarı izleme

Ardından, ‘Başarı Yönlendirme’ sekmesine tıklayın. Buradan, kullanıcıları tüm işlemleri başarıyla tamamladıktan sonra herhangi bir sayfaya yönlendirebilirsiniz. Bu bir WooCommerce ürün sayfası, bir açılış sayfası veya yalnızca bir teşekkür sayfası olabilir.

Kurulum yönlendirmesi

Sonunda, sosyal girişler bölümüne ulaşacaksınız. Buradan sosyal girişleri açabilir ve kullanıcıların Facebook hesaplarıyla oturum açarak yarışmaya katılmalarına izin verebilirsiniz.

Sosyal girişler

Ayarları gözden geçirdikten sonra, değişikliklerinizi saklamak için Kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın.

WooCommerce Mağazanıza Yayınlayın ve Yarışma Ekleyin

Artık yarışmanız hazır olduğuna göre, onu WooCommerce mağazanıza eklemenin zamanı geldi.

RafflePress, hediyelarınızı herhangi bir yere eklemenizi çok kolaylaştırır. Bunu yapmanın üç yolu vardır.

  • Bir blog gönderisine veya bir sayfaya hediye eklemek için RafflePress bloğunu kullanıyorsunuz
  • Herhangi bir yere mesaj, sayfa, ürün sayfası, kenar çubuğu widget’ı eklemek için kısa kodu kullanabilirsiniz.
  • Giveaway açılış sayfası da oluşturabilirsiniz

Bu eşyaların her birini kontrol edelim.

1. Blog Yazılarına / Sayfalarına Yarışma Bloğu Ekleme

WordPress’te yeni bir yazı veya sayfa oluşturun veya mevcut bir yazıyı düzenleyin. Düzenleme ekranında, yeni blok ekle düğmesine tıklayın ve ardından RafflePress’i seçin.

RafflePress yarışması bloğu ekleme

RafflePress bloğunun editörde göründüğünü göreceksiniz. Buradan, blok ayarlarındaki açılır menüyü tıklamanız ve daha önce oluşturduğunuz yarışma paketini seçmeniz gerekir.

Yarışma kampanyası seç

2. Kısa Kod Kullanarak Yarışma Ekleyin

Yarışmayı bir ürün sayfasına, kenar çubuğu widget’ına veya bir sayfa oluşturucu eklentisiyle eklemek istediğinizde kısa kodlar kullanışlıdır.

Öncelikle, yarışma paketini düzenlemeniz ve ardından ‘Yayınla’ sekmesine geçmeniz gerekir. Buradan, kısa kod seçeneğine tıklayın ve ekranda gördüğünüz kısa kodu kopyalayın.

Kısa kodu kopyala

3. WooCommerce’da bir Yarışma Sayfası Oluşturun

RafflePress ayrıca yarışma widget’ınıza kendi açılış sayfasını vermenizi sağlar. Yarışma hediye düzenlemenizi düzenlerken seçeneği Yayınla sekmesinin altında bulabilirsiniz.

Açılış sayfası oluştur

Bağlantı sayfasını tıklayarak açılış sayfası ayarlarını başlatabilirsiniz. Oradan, açılış sayfanız için bir URL oluşturmanız gerekir. Bir kez yaptıktan sonra, açılış sayfanızı çalışır durumda görmek için görüntüleme düğmesini tıklayabilirsiniz.

Yarışma açılış sayfanızın URL’sini kopyalayın

RafflePress sizi yarışma açılış sayfanıza götürür. Artık URL’yi kopyalayabilir ve pazarlama kanallarınızda tanıtmaya başlayabilirsiniz.

Yarışma açılış sayfası

WooCommerce Yarışmanızı Tanıtın

Artık WooCommerce yarışmanızı oluşturup eklediğinize göre, onu tanıtmaya başlamanın zamanı geldi.

Yarışmaya başlamadan önce eklemenizi öneririz ve yarışma için beklenti ve heyecan oluşturmak için kendinize bol zaman ayırın.

E-posta bülteni abonelerinize bir hayranlık verebilir ve sözcüğü sosyal medya profillerinize dağıtabilirsiniz. Topu yuvarlamanıza yardımcı olmak için sektörünüzdeki, arkadaşlarınızdaki ve aile üyelerinizdeki etkileyicilere ulaşın.

Ayrıca, ilgili çevrimiçi topluluklar ve forumlarda da tanıtım yapabilirsiniz. Ziyaretçilerinizin farkında olması için OptinMonster gibi bir platform kullanarak web sitenizde tanıtmayı da unutmayın .

Yarışma Kazananlarını Seçme

RafflePress, yarışmalarınızı ayarlarda seçtiğiniz saatte otomatik olarak başlatacak ve seçtiğiniz zamanda da sonlandıracak.

Yarışma sona erdiğinde RafflePress ayrıca rastgele bir kazanan seçmenize yardımcı olabilir.

Git RafflePress »Eşantiyon sayfa ve yanındaki yarışmasına ‘İhtiyaç Galipleri bağlantısını tıklayın.

Kazananları seç

Eklenti şimdi kaç tane kazanan seçmek istediğinizi soracak. Bundan sonra, kazananlar rastgele seçecektir.

Daha sonra bu kullanıcılara, ödüllerini almaları için gerekli bilgileri bildirmeleri ve sağlamaları için e-posta gönderebilirsiniz.

Bu makalenin, nasıl bir WooCommerce yarışmasının kolayca oluşturulacağını ve müşteri sadakati oluşturulduğunu öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz. 

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun . Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz .

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!