En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

Google Adsense Manuel Olarak Reklam Ekleme

Google Adsense bildiğiniz üzere, google arama motorunun bir reklam servisi. Bu reklam servisi bir çok web sitesinde kullanılmakta. Yani bla bla bir web sitesine girdiğinizde bir reklam görüyor iseniz bu reklam google adsense reklamı olma olasılığı çok yüksek. Çünkü en kaliteli reklam servisini google barındırmakta. Google sitede boş yerleri bularak otomatik olarak reklamları koymaya başladı. Bu yüzden bazen istemediğiniz noktalarda reklamların çıkması üzücü olabilir. Bizde bu yüzden bu yazımızda Google Adsense Manuel Olarak Reklam Ekleme Nasıl Yapılır? Bunlardan bahsedeceğiz.

Google Adsense Manuel Olarak Reklam Ekleme Avantajları

Reklamların yönetimi tamamen elinizde olur. Bir nevi tam kontrol diyebilirsiniz. Kullanıcıların hangi reklamlara daha çok tıkladığını yöneterek reklamları oraya yoğunlaştırıp tık almayan noktalardan kaldırarak kullanıcı verimliliği ve gelir arttırma avantajlarınız olur. Bunlar başlıca sebepler ancak sitede reklam yoğunluğunu azaltmak site hızınızı arttırmak bir çok sebebi var sizi bunlarla sıkmak istemem ancak unutmayın ki otomatik reklam yerleşim uygulaması yeni yeni başladı ve ne kadar verimli olduğu tartışılır bir konu.

Şimdi asıl meseleye gelelim. Kullanıcılar bir çok siteyi geziyor ve hepsinde aynı konumlarda reklam görebiliyor. Hatta mobilde dolaşırken otomatik reklamlar kullanıyor iseniz eğer header de scroll çubuğu kaysa bile aşağı doğru kayan bir reklam var ve bu her sitede çıkıyor. Böyle her sitede aynı reklamı gören kullanıcı sizin sitenizde bunu görmeyince sizin siteninizin daha farklı ve özel olduğunu hissedecek.

Manuel Olarak Reklam Yerleşimi

1.Adım: Adsense hesabına giriş yapıyoruz. Linki ekliyorum hemen buraya.

2.Adım: Anasayfada menüde reklamlar yazan kısıma tıklıyoruz.

3.Adım: Açılan sayfada reklam birimine göre alanına tıklamanız gerekiyor.

4.Adım: Burada reklam türünüzü seçmeniz gerekiyor ben örnek olarak “Görüntülü Reklamlar” Seçeneği ile devam ediyorum.

5.Adım: Çıkan sayfada “Kare, Yatay ve Dikey” alanları mevcut. Eğer bir sidebar alanına ekleme yapmayı planlıyor iseniz kare olana tıklayıp, reklama sol üst köşeden isim veriyorsunuz. Ardından oluştur seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

6.Adım: Çıkan ekrandan kodu kopyalayıp sitenizde istediğiniz bir alana yapıştırmanız gerekmektedir.

Bunları yaptıktan sonra manuel olarak reklam istediğiniz konumda çıkacak ancak unutmayın otomatik reklam kodunu eklerseniz otomatik reklamlar çıkmaya devam edecektir. Manuel ekleme konusunda anlatacaklarım şimdilik bu kadar başka bir konuda görüşmek üzere arkadaşlar.

Sizin bu konudaki görüşlerinizi merak ediyorum yorumlar alanında paylaşmak ister misiniz sizce otomatik reklamlar gerçekten site kazancınızı arttırıyor mu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!