En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

En İyi 10 WooCommerce Checkout Eklentisi

WooCommerce, şüphesiz WordPress web siteleri için en iyi e-ticaret platformlarından biridir. Eklenti, herhangi bir WordPress kurulumunu tam teşekküllü bir e-ticaret mağazasına dönüştürmenize yardımcı olacak birçok özellik sunar. Bunun da ötesinde, WooCommerce, çevrimiçi mağazanızı hayal edilemeyen şekillerde güçlendirmek için birçok resmi ve üçüncü taraf eklenti ile birlikte gelir.

Bugünün liste gönderisinde, ilk on WooCommerce ödeme eklentisini ele alıyoruz. Listemizdeki tüm eklentiler, daha fazla satış elde etmek için varsayılan WooCommerce ödeme sürecini optimize etmenize yardımcı olur. Genellikle, birçok web sitesindeki varsayılan ödeme süreci uzun ve müşteriler için kafa karıştırıcıdır; bu , terk edilen alışveriş sepetlerinin yaklaşık% 60 ila% 80’ini oluşturur .

Sepet terk oranlarınızı düşürmek ve daha iyi (ve daha hızlı) bir kullanıcı deneyimi sunmak için, ödeme sayfanızı optimize etme görevini üstlenmelisiniz. Ödeme formunuzdaki tüm alanlara ihtiyacınız var mı? Fatura ve gönderim bilgilerine ihtiyacınız var mı? Sanal ürünler ve dijital indirmeler satıyorsanız, muhtemelen sadece bir ada ve bir e-posta adresine ihtiyacınız vardır.

WooCommerce ödeme sayfalarınıza bazı alanları kaldırabilir veya ekleyebilir misiniz? Evet, elbette ve listemizdeki eklentiler hayal kırıklığına uğratmaz. Sosyal girişten tek sayfalık ödeme ve çok daha fazlasına kadar birçok ekstra işlevsellik sunarlar.

Ödeme sayfasında ödeme alırsınız, bu nedenle mümkün olan en iyi performans için onu optimize etmek çok önemlidir. Eklediğiniz WooCommerce ödeme eklentisinin dönüşüm oranlarınızı iyileştirip iyileştirmediğini öğrenmek için değişiklikleri uyguladıktan sonra A / B testleri yapın.

Daha fazla uzatmadan, en iyi 10 WooCommerce ödeme eklentisiyle tanışalım. Dahası var, ama en iyi on’u seçtik. Zevk almak!

Aşağıdaki WooCommerce ödeme eklentileri belirli bir sırada listelenmemiştir. Üstelik hem ücretsiz hem de ücretli e-ticaret eklentilerimiz var. Ücretsiz eklentilerin bazıları ekstra özelliklere sahip ücretli sürümlere sahiptir, bu yüzden buna dikkat edin. Hadi başlayalım.

1. WooCommerce Doğrudan Satın Alma

WooCommerce Doğrudan Satın Alma

Bir grup özel geliştirici ve pazarlamacı olan QuadLayers tarafından size sunulan Direct Checkout for WooCommerce, masada bırakmak istemeyeceğiniz bir eklentidir. Müşterilerin hızlıca alışveriş yapabilmeleri için alışveriş sepeti sayfasını atlamak harika bir eklentidir.

WordPress.org’da ücretsiz bir eklenti olan Direct Checkout for WooCommerce, gereksiz form alanlarını ortadan kaldırarak, kullanıcıları ürün sayfasından kasaya yönlendirerek, alışveriş sepetine ekleme metnini değiştirerek ve alışveriş sepetini özel bir bağlantıyla değiştirerek WooCommerce ödeme sürecini optimize etmenize olanak tanır. .

Hızlı satın alma işlevi eklemek ve ödeme sayfasını yeniden yüklemekten kaçınmak istiyor musunuz? Ödeme sayfanızdaki aşırı form alanlarını kaldırarak alışveriş sepetinden vazgeçme oranlarını düşürmeye ne dersiniz? Her iki soruya da evet cevabını verdiyseniz, Direct Checkout for WooCommerce harika bir WooCommerce ödeme eklentisidir.

2. WooCommerce Tek Sayfalık Ödeme

WooCommerce Tek Sayfalık Ödeme

WooCommerce One Page checkout, yazım sırasında yıllık 79,00 $ (30 günlük para iade garantisi ile) maliyeti olan resmi bir WooCommerce eklentisidir. Eklenti, tüm alışveriş sürecinizi tek bir sayfaya sıkıştırmanıza yardımcı olur. Bu şekilde müşterilerin sipariş ayrıntılarını güncellemek, faturalandırmayı girmek ve ödeme yapmak için sayfadan sayfaya geçmesi gerekmez.

Eklentinin kullanımı inanılmaz derecede kolaydır ve tek sayfalık ödeme oluşturmayı oldukça kolaylaştıran birkaç özellikle birlikte gelir. Tek sayfalık bir web siteniz varsa ve bir satın alma işlemini tamamlamak için kullanıcıları fazladan sayfalara göndermeniz gerekmiyorsa, bu mükemmel bir arkadaş olabilir . Çok sayfalı bir web siteniz varsa , yine  de ideal bir arkadaştır.

Özellikler arasında ürün seçimi + tek sayfada ödeme, kolay kullanıcı arayüzü, promosyonlar için özel açılış sayfaları, seçilmiş ürünler (her ödeme sayfasında hangi ürünlerin görüntüleneceğini siz seçersiniz), yerleşik özel şablonlar ve satın alma sürecinizi kolaylaştırmak için bazı akıllı seçenekler bulunur.

3. WooCommerce Ödeme Yöneticisi

WooCommerce Ödeme Yöneticisi

QuadLayers, vermeyi asla bırakmayan meşhur bir hediyedir. Ancak bunun nedeni muhtemelen WordPress kullanıcıları için hayatı daha iyi hale getirmeye kararlı olmaları ve tutkularının tüm kreasyonlarında görülebilmesidir. WooCommerce ödeme sayfanız üzerinde daha fazla kontrol istiyorsanız, Checkout Manager for WooCommerce eklentisi hayal kırıklığına uğratmaz.

Eklenti, size varsayılan WooCommerce’de bulunmayan birkaç ekstra işlev sunmak için el yapımıdır. Başlangıç ​​olarak, “Sipariş Notları” alanını kaldırabilir ve kullanıcıları bir hesap oluşturmaya zorlayabilirsiniz. Bunun da ötesinde, kullanıcıları kargo bilgilerini girmeye ve ödeme sayfalarınızdaki tüm verileri kurtarmaya zorlayabilirsiniz.

Bunun da ötesinde, WooCommerce ödeme sayfanıza özel alanlar ekleyebilir ve hatta ödeme işleminden önce bir mesaj ekleyebilirsiniz. WooCommerce için Ödeme Yöneticisi, ödeme sayfanıza yüklemeler ve koşullu alanlar eklemenize olanak tanır, böylece işinizi ileriye taşımak için tam olarak ihtiyacınız olan verileri düzene sokabilir ve yakalayabilirsiniz.

4. WooCommerce Sosyal Giriş

WooCommerce Sosyal Giriş

Benim gibiyseniz, çevrimiçi satın alırken muhtemelen uzun ödeme formlarını doldurmaktan hoşlanmıyorsunuzdur. Müşterilerinizin çoğu da bundan hoşlanmıyor, bu da daha yüksek alışveriş sepeti terk oranlarına yol açıyor. Şunları yapabilirsiniz sosyal giriş gücünü yükselten satışlarınızı artırır uzun ödeme sayfasını önlemek için.

İşte WooCommerce Social Login eklentisinin devreye girdiği yer burasıdır. Dokuz platforma kadar eklenti, müşterilerin sosyal medya hesaplarıyla web sitenize giriş yapmalarına izin vererek ödeme sürecini basitleştirir. Diğerlerinin yanı sıra Facebook, Twitter, Google, Amazon, PayPal ve LinkedIn’i kullanabilirler.

WooCommerce Sosyal Oturum Açma ayrıca, müşterilerin hesaplarını “Alınan Sipariş” sayfasında bağlamalarına olanak tanır, böylece gelecekte sorunsuz bir şekilde ödeme yapabilirler. Ayrıca, kullanıcılar her zaman sosyal medya hesaplarına giriş yaparlar, bu da gelecekte tek bir tıklama ile web sitenizde oturum açabilecekleri anlamına gelir.

5. WooCommerce için Dijital İndirilen Ürünlerin Kontrolü

WooCommerce için Dijital İndirilen Ürünlerin Kontrolü

WooCommerce’in güzelliği, herhangi bir ürün veya hizmeti güneşin altında satabilmenizdir. İster fiziksel ister dijital ürünler satıyor olun, WooCommerce envanter oluşturma, ürünlerinizi sergileme ve ödeme alma özellikleriyle birlikte gelir.

Pekala, her şey mükemmel olurdu, yine, özellikle dijital ürünler için uygun olmayan uzun ödeme sayfası olmasaydı. İndirilebilir dijital ürünler satıyorsanız, müşterinin fatura ve teslimat adresine ihtiyacınız olmayabilir.

WooCommerce için Dijital İndirme Ürünleri Satın Alma, ödeme sayfanızdaki gereksiz alanları ortadan kaldırmanıza yardımcı olarak dijital ürünleri müşterilerinize teslim etmek için ihtiyacınız olanı bırakmanıza yardımcı olur. Bu genellikle ad ve e-posta alanlarıdır. Sonuç olarak, müşterilerinizin sanal ürünlerini hızlı bir şekilde alacağı anlamına gelen daha yalın bir ödeme sayfası elde edersiniz.

6. WooCommerce Para Birimi Değiştirici

WooCommerce Para Birimi Değiştirici

Dönüşüm oranlarınızı ve satışlarınızı artırmak, müşterilerinizi mutlu etmekle ilgilidir. Kısa ödeme sayfaları sunmak ve sosyal girişler eklemek, ödeme sürecinizi optimize etmenin yalnızca iki yoludur. Peki, alışveriş deneyimlerini kişiselleştirdiğinizde müşterilerin bunu sevdiğini biliyor muydunuz?

Fiyatları yerel para birimlerinde göstermek, müşterilere alışverişi onlar için kolaylaştırmayı düşündüğünüzü gösterir. Birden fazla ülkeye satış yapıyorsanız özellikle önemlidir. WooCommerce Currency Switcher eklentisinin yardımıyla, işlevselliği uygulamak için ter dökmenize gerek yok.

Eklenti, WooCommerce mağazanıza herhangi bir para birimi eklemenize izin verir. Para birimlerini ülkeye, GeoIP kurallarına, sabit fiyat kurallarına, kullanıcı rollerine, sipariş miktarına vb. Göre ayarlayabilirsiniz. Eklenti size kısa kodlar, widget’lar, açılır para birimi değiştirici, bayraklar, kaydırmalı panel, otomatik para birimi oranları ve çok daha fazlasını sunar.

7. Ödeme Alanı Düzenleyicisi

Ödeme Alanı Düzenleyicisi

Ödeme sayfalarınızda daha fazla bilgi mi toplamak istiyorsunuz? Bazı alanların görüntülenme sırasını değiştirmeye ne dersiniz? Ödeme sayfanıza temel ve özel alanlar eklemek, düzenlemek veya kaldırmak isteyebilirsiniz. Çoğu insan için, WooCommerce ödeme sayfasındaki alanlarla oynamanın kolay bir yolu yoktur.

Artık değil. Artık, Checkout Field Editor eklentisi sayesinde ödeme alanlarınız üzerinde tam kontrole sahipsiniz. Araç, ödeme formunuza özel alanlar eklemenize ve bunları düzenlemenize olanak tanır. Alan türleri arasında metin, şifre, e-posta, telefon, seçim, metin alanı ve radyo bulunur.

Tüm alanlar, diğerlerinin yanı sıra bir yer tutucu, ad, tür, etiket, sınıf, etiket sınıfı ve doğrulama kuralları için yeni değerler ekleme seçenekleriyle birlikte gelir. Ayrıca eklenti, alanların ödeme sayfasında, sipariş ayrıntıları sayfasında ve e-postalarda görüntülenmesini etkinleştirmenize / devre dışı bırakmanıza olanak tanır.

8. WooCommerce Çok Adımlı Ödeme Sihirbazı

WooCommerce Çok Adımlı Ödeme Sihirbazı

Ödeme sayfası, herhangi bir e-ticaret web sitesinin en hayati parçasıdır. Mağazanıza trafik çekmek için elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz. Alışveriş sepetine ürün ekleyen müşterileriniz bile olabilir, ancak ödeme sayfanız karmaşıksa (veya bakması can sıkıcıysa), iş kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Varsayılan WooCommerce ödeme sayfası, dönüşümler için mutlaka optimize edilmemiştir. Aynı zamanda, ödeme sayfanızda çok fazla bilgi toplamanız gerekebilir ve herhangi bir alanı ortadan kaldırmak istemeyebilirsiniz. Ancak uzun bir ödeme sayfasının müşterileri uzaklaştırdığını zaten biliyoruz.

woocommerce çok adımlı ödeme sihirbazı

Peki, dönüşümlerinizi artırmak, bilgi toplamak ve tüm süreci alıcılarınız için kolaylaştırmak için ne yaparsınız? Size söyleyeceğim: Premium WooCommerce Multistep Checkout eklentisini tercih ediyorsunuz. Eklenti, kullanımı inanılmaz derecede pürüzsüz, çok adımlı güzel ödeme sayfaları oluşturmanıza olanak tanır. Müşteriniz sipariş ver butonuna basmaktan çekinmeyecektir.

9. WooCommerce Ödeme Alanları ve Ücretleri

WooCommerce Ödeme Alanları ve Ücretleri

Düşündüğünüzü biliyorum: İşte ödeme sayfasındaki alanları eklemek, düzenlemek veya kaldırmak için başka bir eklenti. Bununla birlikte, WooCommerce Checkout Fields & Fees eklentisi, başka bir “özel alanlar” aracından daha fazlasıdır. Koşullu mantığın gücünü ödeme sayfanıza getirir.

Eklenti, tamamen dinamik ödeme sayfaları oluşturmanıza olanak tanır. Ödeme alanlarına koşullu ücretler eklemenizi sağlayacaktır. Bu, diğerlerinin yanı sıra kullanıcı rollerine, posta koduna, fatura / gönderim ülkesine, alışveriş sepetindeki ürünlere ve harcanan miktara göre koşullu mantık kuralları uygulayabileceğiniz anlamına gelir.

Ek olarak, eklenti, ödeme sayfalarına birkaç özel alan türü eklemenize ve koşullu mantıkla davranışlarını kontrol etmenize olanak tanır. Başka bir deyişle, eklenti ödeme sayfasında özel alanların gösterilip gösterilmeyeceğine ve toplam sipariş tutarına herhangi bir ücret uygulanıp uygulanmayacağına karar verir.

10. WooCommerce için Sepet Uyarıları

WooCommerce için Sepet Uyarıları

Bir satışı kapatmak için her şeyi yapmaya istekli olduğuna dair tüm paramla bahse girebilirim. Aksi takdirde, burada olmazdın. Heck, para kazanmayı planlamasaydın bir e-ticaret sitesi işletmezdin. Başından beri, alanları ortadan kaldırmanıza ve genel olarak ödeme sürecini kısaltmanıza yardımcı olan eklentileri ele aldık.

Ancak, zaten sahip olduğunuz müşterilerden gelen dönüşümleri artırmak için kanıtlanmış pazarlama taktiklerini kullanan bir eklentiden bahsetmedik. WooCommerce için Sepet Bildirimleri böyle bir eklentidir. Müşterilerinize teslim alırken dinamik ve eyleme geçirilebilir mesajlar göstermenize olanak tanır.

Örneğin, “Önümüzdeki 10 dakika içinde sipariş verin ve siparişiniz bugün kargoya verilir”, “Ücretsiz kargo almak için siparişinize xx $ ekleyin”, “Furkansaglam ziyaretçileri için özel teklif” gibi mesajlar görüntüleyebilirsiniz. Bununla nereye gittiğimi görüyor musun? Kurulumu ve kullanımı çok kolay.

WooCommerce Checkout Bonus Eklentileri

Aşağıda, WooCommerce ödeme sayfanızı optimize etmek için birkaç eklenti bulun:

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!