En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

+12

Yılların Dijital Deneyimi

635

Yayınlanan İçerik

17 En İyi Pazar Yeri WordPress Teması 2021

WordPress ile bir çevrimiçi mağaza oluşturmak yıllar içinde çok daha kolay hale geldi. Peki ThemeForest veya Etsy gibi çok satıcılı bir pazaryeri oluşturmaya ne dersiniz? Pazar yeri WordPress temalarının varlığı sayesinde, kendi çok yazarlı çevrimiçi mağazanızı başlatmak artık çok daha kolay.

Bu temalardan birini ve doğru WordPress eklentilerini kullanarak, satıcıların ve içerik oluşturucuların kaydolabilecekleri, ürünlerini satılık listeleyebilecekleri ve kendi hesaplarını yönetebilecekleri bir mağaza oluşturabilirsiniz.

Bu koleksiyondaki en iyi pazar yeri temaları, yüksek dönüşüm oranları için oluşturulmuş ve mağazanız için daha fazla satış sağlayan tasarımlara sahiptir. Ayrıca kayıt, hesap ve raporlama sayfalarınız için ön uç formları ve şablonları içerir ve çok satıcılı e-ticaret mağazanıza baştan sona profesyonel bir görünüm ve his kazandırmanıza yardımcı olur.

Satıcıların fiziksel veya dijital ürünlerini çevrimiçi olarak listeleyip satabilecekleri bir yer oluşturmak isteseniz de, bu temalar sayesinde pazar yerinize profesyonel bir tasarım vermekte sorun yaşamayacaksınız. Başarılı bir pazar yeri yaratmak, doğru satıcıları ve müşterileri çekmekle ilgilidir ve bu temalar kesinlikle tam da bunu yapmanıza yardımcı olabilir.

1. Meup

Meup , etkinlikleri tanıtmak ve WordPress ile diğer liste türlerini yayınlamak için bir pazar yeri temasıdır.

Etkinlik web siteleri ve genel amaçlı çevrimiçi liste dizinleri oluşturmaya odaklanması sayesinde Meup, çok yönlü bir temadır. Tek satıcı modunda kullanılabilse de, birden fazla kullanıcının kaydolabileceği ve etkinliklerini veya diğer türdeki listeleri web sitenizde yayınlamaya başlayabileceği pazar yerleri oluşturmada mükemmeldir.

Adından da anlaşılacağı gibi, Meup özellikle yüz yüze buluşmaların ve çevrimiçi etkinliklerin ayrıntılarını yayınlamak için iyi çalışıyor. Bu temanın esnekliği sayesinde, buluşmanızı ve diğer etkinliklerinizi yalnızca tek bir yerel alanla sınırlayabilir veya erişiminizi dünyanın istediğiniz kadarını kapsayacak şekilde genişletebilirsiniz. Google Haritalar için iyi düzeyde destekle, ziyaretçilerinize metin kontrollerini veya etkileşimli bir haritayı kullanarak etkinliklerinizi ve listelerinizi filtreleme seçeneği sunabilirsiniz.

Demoyu ve etkileşimli haritalardan yararlanan şablonları kullanmaya karar verirseniz, her liste kendi işaretçisi ve yerel bir cazibe veya planlanmış bir etkinlik olsun, ayrıntılarını gösteren tıklamayla etkinleştirilen açılır panel ile görüntülenebilir.

Bir pazar yeri etkinlikleri temasından beklediğiniz gibi, Meup, web sitenizde ücret alma ve ödeme tahsilatını tam olarak destekler. Bu tema ile pazaryerinizi birçok farklı şekilde yapılandırabilirsiniz. Etkinlikleriniz için bilet satmak, ilanlarınıza erişim karşılığında ödeme toplamak veya sitenizdeki belirli ayrıcalıklar için ücret almak istiyorsanız, bunu Meup ve önerilen eklentileri ile yapabilirsiniz.

Meup’un ilginizi çekebilecek diğer özellikleri arasında, akıllı telefonlar tarafından taranabilen ve etkinliklerde biletleri kontrol etmek için kullanılabilen kodları görüntülemek için QR desteği, bir etkinlik için mevcut bilet sayısını sınırlandırma yeteneği ve ziyaretçilere yardımcı olacak güçlü bir arama aracı sayılabilir. tam olarak aradıklarını bulun.

Etkinlikleri destekleyen bir pazaryeri oluşturmak istiyorsanız, Meup ihtiyacınız olan her şeye sahip olmalıdır.

2. FlashMart

FlashMart , çok amaçlı bir e-ticaret ve pazar yeri WordPress temasıdır.

FlashMart ile herhangi bir kodlama gerektirmeden özel bir pazar yeri web sitesi oluşturmak kolaydır. Bununla birlikte, bu tema etkileyici bir e-ticaret mağazası demoları yelpazesiyle birlikte geldiğinden, çok satıcılı pazaryerinizi oluştururken herhangi bir özelleştirme çalışması yapmanız gerekmeyebilir. FlashMart paketinde, daha standart e-ticaret mağazaları için diğer birçok demonun yanı sıra WordPress ile pazar yerleri oluşturmak için özel olarak oluşturulmuş beş demo bulacaksınız.

FlashMart demoları, güzellik ürünleri, moda ürünleri, mobilya ve daha fazlasını satma seçenekleriyle birlikte genel ve özel tasarımların bir karışımıdır. Sattığınız ürünler belirli demolardan herhangi biri kapsamında değilse, daha tarafsız seçeneklerden birini kullanabilirsiniz.

Tüm demolar, mağazanızı istediğiniz şekilde kurmanıza yardımcı olacak birçok şablonla doludur. Bir dizi ızgara düzeni ve kenar çubuğu ve mevcut içerik alanı yapılandırmaları dahil, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı mağaza sayfası düzeni vardır. Mağazanıza profesyonel bir kullanıcı deneyimi sunmak için canlı arama, ürün görseli yakınlaştırma ve ürün sayfaları için video küçük resimleri gibi özelliklerin tümü etkinleştirilebilir.

FlashMart, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm pazar dostu şablonları sağlarken, gerekli e-ticaret işlevselliği, iyi desteklenen bir dizi eklenti tarafından gerçekleştirilir. Bu eklenti listesi Dokan, WC Satıcıları ve WC Marketplace’i içerir. Bu sayede, mağazanız için çok satıcılı pazar işlevselliğini nasıl etkinleştireceğinize karar verirken çok çeşitli seçenekler elde edersiniz. FlashMart web sitesinde aslında bu eklentilerin her biri ile oluşturulmuş çevrimiçi demolar ve ayrıca bu araçlardan hangisini kullandığınıza bağlı olarak mağazanızın nasıl göründüğünü ve hissedildiğini görmenizi sağlayan WCFM Marketplace eklentisi bulunur.

Yukarıda listelenen tüm harika özelliklerin yanı sıra FlashMart da son derece özelleştirilebilir.

3. Mayosis

Mayosis , çevrimiçi olarak her tür ürünü satan bir dijital pazar oluşturmanıza yardımcı olacak yeterli özelliklere sahiptir.

Gerekli Easy Digital Downloads e-ticaret eklentisi ve gerekli eklentilerinin yanı sıra bu temayı web sitenize yükledikten sonra, birden fazla satıcının kaydolabileceği ve ürünlerini çevrimiçi satmaya başlayabileceği şık bir dijital pazar açabileceksiniz.

Mayosis’in yalnızca iki web sitesi demosu olmasına rağmen, ikisi de dijital pazarınız için doğru ana sayfayı oluşturabilmenizi sağlamak üzere kolayca etkinleştirilebilen veya devre dışı bırakılabilen özelliklerle doludur. Ana demo, bu dijital ürün e-ticaret temasının tam olarak neler yapabileceğini sergileme konusunda harika bir iş çıkarırken, diğer demo, herkesin fotoğraf ve video satan bir web sitesi başlatmasına yardımcı olmak için kuruldu. Bu tema ile herhangi bir ürün türünü listeleyebilmenize rağmen, WordPress ile birden fazla satıcıyı destekleyen bir stok fotoğraf web sitesi oluşturmak istiyorsanız, Mayosis’in tam olarak bu amaç için oluşturulmuş önceden oluşturulmuş bir demo sitesi vardır.

Mayosis demolarına göz atarsanız, önceden oluşturulmuş ana sayfa düzenlerinin pazarınızı ve dijital ürünlerini tanıtmanıza yardımcı olacak birçok öğe içerdiğini göreceksiniz. Arama aracı, alışveriş yapanların aradıklarını bulmasını kolaylaştırırken, kategori sayfaları size ilgili ürünlerinizi listelemenin hızlı bir yolunu sunar. Müşterilerden gelen incelemeleri ve referansları eklemek, dijital pazar yerinizin daha güvenilir görünmesini sağlarken, müşteri logosu ekranı size diğer müşterilerinizden veya birlikte çalıştığınız şirketlerden bazılarını sergileme fırsatı verir.

Sürükle ve bırak sayfa oluşturucunun yanı sıra çoklu şablonlarla Mayosis, WordPress ile her tür dijital pazar yeri oluşturmak için idealdir.

4. Rigid

Rigit ,normal e-ticaret mağazalarının ve çok satıcılı pazaryerlerinin ihtiyaç duyacağı her şeye sahiptir.

E-ticaret mağazanızı en baştan pazaryeri modunda başlatmak veya gelecekte çevrimiçi mağazanıza birden fazla satıcı ekleme olanağına sahip olmak istiyorsanız, Rigid uygun bir seçenektir. Yakın zamanda yapılan bir güncellemeden sonra, Rigid yenilenmiş bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra eskisinden daha fazla özellik ve şablona sahiptir.

Çevrimiçi olarak ne tür ürünler satmak istediğinizden bağımsız olarak, Rigid projeniz için iyi çalışmalıdır. Tema paketinde, moda ve koşu ayakkabısı mağazası demoları gibi odaklanmış seçeneklerin yanı sıra çeşitli işletmelere uygun birçok nötr tasarım da dahil olmak üzere birden fazla demo bulacaksınız. Sert paketteki tüm demolar, mağazanızın veya pazar yerinizin nasıl görüneceğine dair size birçok seçenek sunmak için farklı düzen ve stillere sahiptir.

Sert paketteki tüm e-ticaret şablonlarına ek olarak, mağazanıza bir tartışma forumu eklemek için müşteri destek alanınız için kullanışlı olabilecek bazı şablonlara da erişebilirsiniz. Etkinlik takvimi aracıyla ürün lansmanları veya satışlar gibi yaklaşan etkinliklerin bir listesini yayınlama olanağı da vardır. Müşterilerinizi en son duyurulardan haberdar etmek için Rigid, eksiksiz bir blog şablonu seti ile birlikte gelir.

Mağazanıza pazar yeri işlevselliği eklemek söz konusu olduğunda, Rigid, WooCommerce için WC Marketplace ve WC Vendors eklentileriyle çalışmak üzere oluşturulmuştur. Bu sayede, platformunuzu tam olarak istediğiniz gibi, çok fazla sorun yaşamadan kurabileceksiniz.

Rigid ayrıca, birinci sınıf bir WooCommerce temasından bekleyeceğiniz tüm standart e-ticaret işlevlerine sahiptir.

5. Pixefy

Pixefy , WordPress ile bir stok fotoğraf pazarı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Sizin ve diğerlerinin stok fotoğraf yükleyebileceği ve satabileceği bir pazar yeri başlatmak istiyorsanız, Pixefy’nin tam olarak bu hedef göz önünde bulundurularak oluşturulduğunu öğrenmekten memnun olacaksınız. Dört web sitesi demosunun tümü, stok fotoğraf pazarları için çalışır ve mevcut görüntüleri kullanıcı dostu bir şekilde kataloglamanıza ve görüntülemenize yardımcı olmaya odaklanır.

Stok fotoğraflarınızın her tür cihazda kolayca görüntülenmesini sağlamak için Pixefy, kullanışlı bir uyarlanabilir görüntü özelliğine sahiptir. Bu sayede hedef kitleniz, akıllı telefonlar ve diğer büyük ekranlı cihazlarda görüntü kataloğunuza sorunsuz bir şekilde göz atabilir. Beğendikleri bir şey gördüklerinde, hangi cihazı kullanıyorlarsa kullansınlar sorunsuz bir şekilde kontrol edebilirler. Pixefy, güçlü WooCommerce eklentisi ile entegre olacak şekilde tasarlandığından, satın alma deneyimini neredeyse istediğiniz şekilde yapılandırabilirsiniz.

Pixefy, Elementor sayfa oluşturucu eklentisiyle de çalışacak şekilde tasarlanmıştır ve size bu temayla birlikte gelen tüm şablonları özelleştirme ve sıfırdan kendi benzersiz sayfa tasarımlarınızı oluşturma yeteneği verir. Tasarım konusunda bir gözünüz varsa ve stok fotoğraf pazarınızın belirli bir şekilde görünmesini istiyorsanız, Pixefy vizyonunuzu gerçekleştirmenize engel olmaz. Renkler, üstbilgi ve altbilgi düzenleri ve yazı tipleri gibi sitemizin diğer özelliklerini tema seçenekleri panelinden kişiselleştirebilirsiniz. Ancak, Pixefy demoları iyi görünüyor, bu yüzden onları varsayılan durumlarında kullanmaktan memnun olabilirsiniz.

Amacınız çevrimiçi stok fotoğraf satmaksa, bu pazar yeri teması kesinlikle yardımcı olabilir.

6. ThemePlace

ThemePlace , dijital ürünleri çevrimiçi satmak için yaratıcı bir çok satıcılı pazar yeri temasıdır.

WordPress web sitenizden satmayı planladığınız dijital ürün türü ne olursa olsun, ThemePlace uygun bir seçenek olmalıdır. Ayrıca, çevrimiçi mağazanızın çok satıcılı bir pazaryeri olmasını istiyorsanız ThemePlace’i incelemeye değer.

ThemePlace demosu, bu temanın neler yapabileceğini ve pazarınızın önceden oluşturulmuş şablonları kullanarak listeleyebileceği farklı ürün türlerini sergileme konusunda harika bir iş çıkarıyor. Demoda uygulamaların, şablonların, düzenlenebilir görüntü dosyalarının ve daha fazlasının sahte listelerini göreceksiniz. Bu temanın tasarımı, hedef kitlenizin listelediğiniz ürünleri filtrelemesini kolaylaştırarak, satın almak istedikleri bir şeyi bulma şanslarını artırır.

Fiyatlandırma planları veya farklı satın alma seçenekleri sunuyorsanız, bunları fiyatlandırma tablosu aracını kullanarak müşterilerinize görüntüleyebilirsiniz. Satıcılarınızın aralarından seçim yapabileceği farklı seçeneklere sahip bir dijital mal pazarı kuruyorsanız bu kullanışlı olabilir.

ThemePlace şablonlarında bulunan diğer özellikler arasında, müşterilerinizden ve tedarikçilerinizden gelen birden fazla incelemeyi slayt gösterisi biçiminde otomatik olarak görüntüleyen referanslar karusel, arama aracı ve ziyaretçilerinizin ürün sınıflandırmalarınızı bulmasını kolaylaştıran kategori simgeleri yer alır. ne arıyorlar.

Bu tema WooCommerce ile çalışacak olsa da, WordPress ile çevrimiçi dijital dosya satmak için oluşturulmuş bir araç olan Easy Digital Downloads eklentisinden tam olarak yararlanmak için oluşturulmuştur. Bu sayede, ThemePlace’i seçerseniz dijital envanterinizi yönetmek, ürünleri teslim etmek ve ödemeleri tahsil etmek çok kolaydır.

ThemePlace, her tür dijital ürünü işleyebilir ve birden fazla satıcı için iyi bir desteğe sahiptir.

7. Aora

Aora , çok satıcılı bir mağaza oluşturmanıza yardımcı olmak için WordPress için en iyi pazar eklentilerinin tümü ile birlikte çalışır.

Dokan, WCFM Marketplace ve WC Satıcıları dahil olmak üzere popüler çok satıcılı e-ticaret eklentileriyle uyumlu olacak şekilde tasarlanan Aora, mağazanızı istediğiniz şekilde oluşturmanıza olanak tanır. Mağazanıza güç sağlamak için hangi eklentileri kullanacağınızı seçmenin yanı sıra, pazar yeriniz için üç farklı demo arasından seçim yapabilirsiniz.

Aora demolarının tümü, belirli ürünler için tasarlanmış demolar olmaktan ziyade, hemen hemen her tür ürünü listelemek ve satmak için uygun olmalarını sağlamak için genel amaçlı tasarımlara sahiptir. Bu sayede sitenizde satmayı planladığınız her türlü ürün ve liste, Aora projeniz için iyi çalışmalıdır.

Mağazanızı alışveriş yapmak için kolay bir yer haline getirmek için Aora, kullanıcı deneyimini geliştirmek için birçok özellik ile birlikte gelir. Bazı örnekler, müşterilerinizin bir ürünün birden fazla örneğini sepetlerine hızlı bir şekilde eklemesine olanak tanıyan miktar alanlarını ve ürünleriniz için farklı renk ve boyutlar gibi renk örneklerini görüntüleme desteğini içerir.

Aora da son derece mobil yanıttır. Bu sayede mağazanızın tüm yönleri harika görünecek ve akıllı telefonlardan kolayca erişilebilir olacak ve uyumluluk sorunları nedeniyle hiçbir indirimi kaçırmamanızı sağlayacak. Mega menüler, sitenizin bu bölümünde ürün resimlerini görüntülemek de dahil olmak üzere, açılır menü alanlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan Aora’nın bir başka kullanışlı özelliğidir. Canlı arama, akıllı filtreler ve günlük flaş satışlar oluşturma yeteneği, Aora’yı pazar temaları alanında rekabetçi bir seçenek haline getirmeye yardımcı olur.

Aora, bunu geniş bir kitleye hitap etmesi gereken bir tema haline getirmek için kullanışlı özellikleri zamansız bir tasarımla birleştirir.

8. Olam

Olam , popüler Easy Digital Downloads eklentisi tarafından desteklenen bir dijital pazar yeri WordPress temasıdır.

Olam, dijital indirmeler satan bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için kullanılabilir. Ancak bu tema, WordPress ile çevrimiçi bir pazar yeri oluşturmak için kullanıldığında gerçekten kendine gelir. Easy Digital Downloads eklentisinin gücü ve eklentileri ve uzantıları paketi sayesinde, web siteniz tam özellikli bir profesyonel e-ticaret pazarı gibi çalışacak şekilde ayarlanabilir. Kullanıcılar kaydolabilir ve ürünlerini satılık olarak listelemeye başlayabilir. Özel komisyon oranları ve ücret yapıları belirleyebilir ve çevrimiçi pazaryerinizin ihtiyaç duyabileceği diğer tüm özelliklerle ilgilenebilirsiniz. Olam, gerektiğinde ekstra özellikleri etkinleştirebilmenizi sağlamak için tüm ana Easy Digital Downloads eklentileriyle test edilmiştir.

Olam paketine dahil olan dört web sitesi demosu sayesinde, bu temayla birden fazla türde pazar yeri başlatabilirsiniz. Dijital indirmeleri listelemenin yanı sıra, hizmetleri tanıtabilir ve rezervasyon ve randevular sunan bir site oluşturabilirsiniz. Bu sayede, kullanıcıların uzmanlarla oturum rezervasyonu yaptığı bir pazar yeri oluşturabilir veya satıcıların kendi profillerini oluşturmasına ve ürünlerini web sitenizde satışa sunmasına izin verebilirsiniz.

Dört Olam demosunun tümü ve ayrı içerik parçaları, entegre sürükle ve bırak sayfa oluşturucu aracı kullanılarak özelleştirilebilir. Bu, ürün listeleme sayfaları üzerinde tam kontrole sahip olduğunuz anlamına gelir ve mağazanızı istediğiniz ürün türlerini işlemek üzere yapılandırmayı kolaylaştırır. Ayrıca, kullanıcıların doğru ürünleri bulmasına yardımcı olmak için listelerinize video ve sesli önizlemeler ekleyebilir ve ayrıca web sitenizin kenar çubuğu alanlarında mağaza bilgilerini görüntülemek için özel widget’ları kullanabilirsiniz.

Olam, WordPress ve Easy Digital Downloads ile kendi dijital pazarınızı oluştururken ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklere sahiptir.

9. Dealsdot

Dealsdot , fırsatlara ve kuponlara odaklanan bir pazar yeri oluşturmanıza olanak tanır.

İnsanların kaydolabileceği ve en son fırsatlarını, tekliflerini ve kuponlarını paylaşmaya başlayabileceği bir yer oluşturmak istiyorsanız, Dealsdot sizin için tema olabilir. Dealsdot ayrıca, satıcıların kaydolup kendi ürünlerini, hizmetlerini ve satılık diğer öğelerini listelemeye başlayabilecekleri düzenli bir çok satıcılı pazar yeri oluşturmak için de iyi çalışır. Satıcılarınızın ürünlerini fırsatlar ve kuponlar kullanarak tanıtmalarını sağlamak için bu temanın her iki yönünü de birleştirebilirsiniz. Tek tıklamayla kupon kodu kopyalama eylemi sayesinde, ziyaretçileriniz en iyi fırsatları bulmayı çok kolay bulacaktır.

Web siteniz için e-ticaret işlevi, WooCommerce eklentisi aracılığıyla sağlanır. Dealsdot, WooCommerce ile sorunsuz bir şekilde entegre olacak şekilde oluşturulduğundan, bu eklentiyi, fiziksel ürünler ve dijital indirmeler dahil olmak üzere pazarınızdaki hemen hemen her şeyi satmak ve ayrıca hizmetler için ödeme almak için kullanabilirsiniz.

Dealsdot, bağlı kuruluş bağlantılarıyla web sitenizden para kazanma konusunda iyi bir desteğe sahiptir ve birisi, yönlendirme bağlantılarınızdan birini izledikten sonra üçüncü taraf bir web sitesinde her satın alma işlemi yaptığında size gelir elde etmenin bir yolunu sunar. Diğer çoğu pazar yeri temalarında olduğu gibi, kârlarının bir yüzdesini toplayarak veya platformunuza erişim karşılığında onlardan bir ücret alarak sitenizden para kazanabilirsiniz.

Dealsdot’un demo içeriği oldukça tarafsız olduğundan, bu tema özellikle geniş bir ürün yelpazesi satacak pazar yerleri oluşturmak için iyi çalışır. Platformunuzun tasarımının ne tür ürün veya hizmetleri etkili bir şekilde tanıtabileceğinizi belirlemesini istemiyorsanız, Dealsdot iyi bir seçenektir.

Web sitenizi kişiselleştirmek istiyorsanız Dealsdot ile birlikte gelen WPBakery Sayfa Oluşturucu eklentisini kullanabilirsiniz.

10. Workreap

Workreap , satıcılarınızın becerilerini çevrimiçi olarak sunabilecekleri bir serbest çalışan pazar yeri başlatmanıza yardımcı olmayı amaçlar.

Bu tema bir dizi farklı şekilde yapılandırılıp ayarlanabildiğinden, Workreap’i çok çeşitli serbest çalışan web siteleri için kullanabilirsiniz. Bu temanın en belirgin kullanımlarından biri, birden fazla hizmet sağlayıcının müşterilerle bağlantı kurmak için kaydolabileceği serbest bir pazar yeri oluşturmaktır. Bu temayı nasıl kullanmaya karar verdiğinize bağlı olarak, ziyaretçilerinizin tamamlamak istedikleri işleri yayınlamalarına izin verebilir veya alternatif olarak, birini işe almak isteyenlerin doğru kişiyi bulabilmesi için serbest çalışanların becerilerini listelemesine izin verebilirsiniz.

Serbest çalışanlarınızın ve ziyaretçilerinizin sözleşmeleri öncesinde ve sözleşmeleri sırasında güçlü bağlantılar kurmalarına yardımcı olmak için Workreap, kullanıcıların pazarınız aracılığıyla birbirleriyle iletişim kurmasını kolaylaştıran özel bire bir sohbet sistemi ile birlikte gelir. Güçlü arama aracı hem serbest çalışanların hem de ziyaretçilerin aradıkları içeriği bulmalarına yardımcı olurken, cüzdan sistemi ödeme sürecini basitleştirmelidir. Piyasadaki popüler ve köklü pazar yerlerinin çoğu gibi, Workreap de kullanıcılarınızın deneyimlerini paylaşabilmeleri ve başkalarının sitenizdeki en iyi kişileri bulmalarına yardımcı olabilmeleri için geri bildirim bırakmalarını sağlayan yerleşik bir derecelendirme sistemine sahiptir.

Workreap ve pazar yeri özellikleri, sabit ücretler alma, her işlem için komisyon alma ve web sitenize erişim karşılığında ödeme alma dahil olmak üzere web sitenizden para kazanmanız için birkaç farklı yol sunar. Ayrıca, web sitenizden gelir elde etmek için reklamlar ve birkaç başka yöntem de görüntüleyebilirsiniz. Bu tema için ayrı bir satın alma olarak sunulan ve kullanıcılarınıza pazarınıza erişmeleri için başka bir yol sağlayan Android ve iOS uygulamaları vardır.

Birden fazla demo ile Workreap, doğru türde serbest çalışma pazarını başlatmayı kolaylaştırır.

11. Marketo

Marketo , çok amaçlı bir WordPress pazar yeri temasının bir başka güzel örneğidir.

Marketo’nun e-ticaret demoları, otomobil parçaları mağazalarını, gözlük sitelerini, mobilya ürünlerini ve elektronik ürünleri sadece birkaçını kapsar. Nötr tasarımı sayesinde hemen hemen her tür ürünü satmak için işe yarayacak genel amaçlı bir mağaza demosu da var.

Bu, standart bir e-ticaret temasının yanı sıra bir pazar yeri teması olduğundan, sitenize çok satıcılı ilgili içeriği eklemek için ihtiyaç duyacağınız tüm şablonlara erişebilirsiniz. Bunun bazı örnekleri, satıcı kontrol paneli şablonlarını ve kullanıcı kayıtları ve mağazanıza ürün eklemek için ön uç gönderim formlarını içerir. Tek ürün sayfası düzenleri, ürün kategorisi tasarımları ve ödeme ve alışveriş sepeti alanları için şablonlar gibi tüm standart e-ticaret şablonları da dahildir.

Çok satıcılı pazar yeri işlevi, popüler Dokan eklentisi ile entegrasyon yoluyla sağlandığından, Marketo’yu kullanırken mağazanızı tam olarak istediğiniz şekilde kurabileceğinizi görmelisiniz. Bu temanın diğer öne çıkan özellikleri, içeriğinizi çok çeşitli dillerde yayınlamak için RTL metin desteği, üstbilgi ve altbilgi düzenlerinin seçimi ve açılır gezinme alanlarınızı geliştirmek için megamenu aracıdır.

Satıcılarınızın ve müşterilerinizin sitenize kaydolmasını kolaylaştırmak söz konusu olduğunda, sosyal oturum açma özelliği de kullanışlı olmalıdır. Marketo, Elementor sayfa oluşturucu eklentisiyle birlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır ve size pazar web sitenize sürükle ve bırak düzenlemesi eklemeniz için uygun bir yol sunar.

Pazar yerinizde ne satmak isterseniz isteyin, Marketo’nun tarafsız demosu iyi bir çözüm olabilir.

12. Stocky

Stocky , stok fotoğraf ve görsel satmaya güçlü bir şekilde odaklanan bir çevrimiçi pazar yeri oluşturmanıza olanak sağlamak için oluşturulmuştur.

Varsayılan yapılandırma sayesinde Stocky, tek bir kullanıcının en iyi görüntülerini çevrimiçi olarak sergilemesine ve ziyaretçilerine kolaylıkla satmasına izin vermek için idealdir. Bununla birlikte, bu tema aynı zamanda diğer kullanıcıların bir hesap açmasına ve mağazaya kendi fotoğraflarını yüklemesine izin vererek, tam olarak işleyen bir çok satıcılı pazar oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçları size sunar.

Stocky harika tasarım ve vitrin arayüzü ile ilgilenirken, e-Ticaret işlevselliği ücretsiz Easy Digital Downloads eklentisi tarafından gerçekleştirilir. Bu eklenti yalnızca çevrimiçi dijital ürünler satanların tercihi bir araç olmakla kalmaz, aynı zamanda mevcut çok sayıda uzantı sayesinde temel işlevleri büyük ölçüde genişletilebilir. Mağazanızı veya pazar yerinizi nasıl yönetmek isterseniz isteyin, Easy Digital Downloads önünüze çıkmayacak.

Tek veya çok satıcılı bir satıcı mağazasında özellikle dijital fotoğrafları ve diğer görüntüleri satmak için oluşturulmuş bir pazar yeri teması istiyorsanız, Stocky ideal seçimdir.

13. Martfury

Martfury , maksimum esneklik için tüm ana e-ticaret pazar yeri araçlarını destekler.

Dokan, WC Satıcıları ve WC Marketplace desteğiyle övünen Martfury, çok satıcılı pazarınızı güçlendirmek için size çok çeşitli seçenekler sunar. Martfury, tercih ettiğiniz e-ticaret araçlarını seçmenize izin vermenin yanı sıra, üzerinde çalışabileceğiniz çeşitli mağaza demoları sunar. Demolardan bazıları mobilya, elektronik ve tıbbi malzeme gibi belirli ürünlere odaklanırken, diğerleri daha tarafsızdır ve hemen hemen her tür envanter için uygun olmalıdır.

Martfury şablonları da son derece mobil duyarlıdır. Demo sitesini akıllı telefonunuza yüklemek için Martfury web sitesindeki QR kodunu tarayarak bunu kendiniz görebilirsiniz. Bunu yapmak, sitenizin ve ürün listelemelerinizin daha küçük ekranlı cihazlarda nasıl görüneceğini gösterecektir.

Martfury sadece iyi görünmekle kalmaz, aynı zamanda pazar yerinizin başarılı olmasına yardımcı olacak bazı etkileyici e-ticaret özelliklerine de sahiptir. Bir örnek, ziyaretçilerinizi sizi en son tekliflerinizden haberdar etmeye teşvik etmek için kullanılabilecek ürün fırsatları geri sayımıdır. Martfury, WooCommerce için YITH Karşılaştırma eklentisiyle birlikte çalışarak size sitenizde ürün karşılaştırmalarını etkinleştirme seçeneği sunar. En çok satan ürünlerinizi tanıtmak ve umarız satışları ve kârları artırmak için trend ürünler widget’ını da kullanabilirsiniz. Yakın zamanda görüntülenen ürün panelleri, günlük fırsatlar ve megamenlerin tümü, bunu rekabetçi bir pazar yeri WordPress teması haline getirmeye yardımcı olur.

Bir demo seçtikten sonra, onu birkaç tıklamayla WordPress panonuza aktarabilirsiniz. Ardından, şablonları düzenlemek için güçlü Visual Composer sayfa oluşturucu eklentisini kullanabilir veya bunun yerine sitenizi kullanıma hazır hale getirmek için ürün açıklamalarınızı ekleyebilirsiniz.

Martfury, onu kullanan insanlardan çok olumlu eleştiriler alan popüler bir pazar yeri temasıdır.

14. Maker

Makery , profesyonel görünümlü bir e-ticaret pazarı oluşturmanıza yardımcı olacak birçok özellik içerir. Bununla birlikte, mağazanızın envanter yönetimi ve alışveriş sepeti özelliklerini yönetmek için kullanılan denenmiş ve test edilmiş WooCommerce eklentisiyle de bütünleşir.

Web sitenizin ziyaretçileri kaydolabilir ve bir hesap oluşturabilir, ardından mağazanızda satış için kendi ürünlerini listelemeye başlayabilirler. Her satıcı, kendi alt mağazasını yönetmek için kendi dahili panosuna sahiptir. Ayrıca, ürünlerine daha fazla trafik çekmek için tanıtabilecekleri kendi genel profillerini de alırlar. Ayrıca, daha fazla satış yapmak için potansiyel müşterileriyle bağlantı kurmak için satıcı profili bölümünü de kullanabilirler.

Kontrol paneli aracılığıyla web sitenizin görünümünün birçok yönünü özelleştirebilirsiniz. Bu, herhangi bir kodu düzenlemenize gerek kalmadan bu temayı kendiniz yapmanıza yardımcı olabilir. Makery’nin diğer özellikleri arasında içerik kaydırıcıları, tamamen duyarlı bir tasarım ve diğer satıcıları işe almak için ön uç kayıt ve gönderim formları bulunur.

Makery, WooCommerce ile çok satıcılı bir pazar oluşturma desteği içeren çekici bir e-ticaret temasıdır.

15. Marketika

Marketica , çok satıcılı bir pazaryerinde çalışanlara hitap etmek için sıfırdan inşa edilmiştir.

Tema sitenizde etkinleştirildiğinde, ücretsiz WooCommerce çevrimiçi mağaza oluşturucu eklentisi ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Bu, WooCommerce için mevcut birçok eklentiyle birlikte, çevrimiçi olarak satılık kendi ürünlerinizi listelemenize veya diğer satıcıların size katılmalarına izin vererek, onlara ürünlerini web sitenizde listeleme olanağı verir.

Web sitenizin kontrol paneli aracılığıyla, mevcut ürünleri yeni satıcılara atayabilir veya onlara kendi ürünlerini mağazanızda oluşturma ve yönetme olanağı verebilirsiniz. Mağazanızı nasıl yapılandırdığınıza bağlı olarak, satıcılarınızdan her satış yaptıklarında komisyonları otomatik olarak toplamanıza olanak tanıyan tamamen uygulamalı bir proje olabilir.

Bu temanın harika tasarımının ve e-ticaret pazarı özelliklerinin yanı sıra Marketica, premium Visual Composer ve Revolution Slider eklentilerini içerir. Bu, paradan tasarruf etmenize ek olarak, yalnızca kolayca özel sayfa düzenleri oluşturmanıza değil, aynı zamanda web sitenizin gönderilerinden ve sayfalarından herhangi birine animasyonlu ürün ve içerik slayt gösterileri eklemenize de olanak tanır.

Marketica, ürünlerinizi ve diğer satıcıların ürünlerini web sitenizde satışa sunmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi içeren modern, duyarlı bir WordPress temasıdır.

16. HireBee

HireArı

HireBee , AppThemes ekibi tarafından serbest çalışan bir pazar yeri kurmayı olabildiğince kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

HireBee teması, oldukça profesyonel bir görünüme sahip olmasının yanı sıra, freelance bir teklif sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan bir üründen bekleyeceğiniz tüm özellikleri içerir. WordPress sitenizde bu tema etkinleştirildiğinde, ziyaretçileriniz kaydolabilir, projeler gönderebilir ve ardından diğer kullanıcıların bu projeler için teklif vermesini sağlayabilir.

Serbest çalışan web sitenizden gelir elde etmek söz konusu olduğunda, HireBee destekli web sitenizden para kazanmanın en iyi yolu, proje fiyatının bir yüzde ücretini almaktır. Temanın ödeme özellikleri, kullanıcılardan bu ücreti tahsil etmeye özen gösterir ve size yeni ödemeler için PayPal hesabınızı kontrol etmekten başka yapacak bir şey kalmaz.

Elance, Freelancer veya 99designs gibi bir site oluşturmak istiyorsanız, HireBee bunu yapmanın hem zaman hem de maliyet açısından verimli bir yoludur.

17. Walleto

Walleto

Walleto , WordPress ile çok satıcılı bir pazaryeri web sitesi oluşturmak için anahtar teslim bir çözüm olarak faturalandırılır. Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra mağazadan indirilebilen dijital ürünleri tanıtmak ve satmak için tasarlanmıştır.

Satış yapmak söz konusu olduğunda, Cüzdan, kullanıcıların PayPal, Skrill Moneybookers ve Google Cüzdan dahil olmak üzere bir dizi ödeme ağ geçidi aracılığıyla ödeme yapmasına izin vererek yaygın engellerin çoğunu ortadan kaldırır.

Yazarların daha fazla ürün satmasına yardımcı olmak için, her satıcı sitede kendi mağazasını açarak sundukları tüm ürünleri tanıtmalarını kolaylaştırır. Kendi mağazalarını kurma, ödemeleri yönetme ve müşteri bulma konusunda endişelenmeleri gerekmediğinden, pazar yerinizde satıcı olarak kaydolmak, ürün yaratıcıları için de faydalıdır.

Site sahipleri, kullanıcılardan ürünlerini barındırmak ve kendi mağazalarına sahip olmak için aylık bir ücret alarak, her satıştan belirli bir yüzde ücreti alarak veya reklam alanı satarak yeni pazaryeri web sitelerinden para kazanabilirler.

Walleto ayrıca, hem satıcıların hem de alıcıların mevcut Facebook veya Twitter hesaplarını kullanarak oturum açmasına ve hesap oluşturmasına olanak tanıyan sosyal medya hesabı oturum açma entegrasyonunu kullanarak yeni kullanıcıları mümkün olduğunca kolaylaştırıyor.

SiteMile’dan Walleto, ihtiyacınız olan tüm özelliklere ve daha fazlasına sahip, WordPress için harika görünümlü bir pazar yeri temasıdır.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of destek

destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!