Ara
Close this search box.

En çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenilir WordPress eğitimleri.

Yeni Başlayanlar İçin WordPress Kılavuzu

12+

Yılların Dijital Deneyimi

638

Yayınlanan İçerik

11 Olması Gereken WordPress Eklentisi + Neden Onlara Gerçekten İhtiyacınız Var?

1. WPForms

wpforms

Her web sitesinin bir iletişim formu gerekir, çünkü ziyaretçilerinizin sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırır. WPForms, WordPress için en kullanıcı dostu iletişim formu eklentisidir.

Bu sürükle ve bırak çevrimiçi form oluşturucu, iletişim formlarını, e-posta abonelik formlarını, çevrimiçi sipariş formlarını, ödeme formlarını,
anketleri, anketleri ve temelde tüm diğer çevrimiçi form türlerini birkaç tıklamayla kolayca oluşturmanıza olanak tanır .

WPForms tüm popüler pazarlama ve ödeme platformlarıyla bütünleşir, böylece 5 dakikadan daha kısa sürede güçlü formlar oluşturabilirsiniz.

Hatta özel bir WordPress kullanıcı kayıt formu ve giriş sayfası oluşturmanıza yardımcı olacak seçeneklerle birlikte gelir.

2. MonsterInsights

monsterinsights

MonsterInsights, WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir. Web sitenizi Google Analytics ile “düzgün bir şekilde” bağlamanıza olanak tanır. Böylece, kullanıcıların web sitenizi tam olarak nasıl bulduğunu ve kullandığını görebilirsiniz.

En iyi yanı, WordPress panonuzun içinde önemli olan tüm önemli istatistikleri göstermesidir.

MonsterInsights 2 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanılıyor.

MonsterInsights’ın ücretsiz bir sürümü var, ancak gerçek gücü sadece premium sürüme yükselttiğinizde açılıyor.

3. Yoast SEO

yoast seo

SEO, arama motorlarından web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenize yardımcı olur. WordPress SEO dostu olsa da, SEO en iyi uygulamalarını kullanarak web sitenizin trafiğini artırmak için yapabileceğiniz çok daha fazla şey var.

Yoast SEO, tüm zamanların en popüler WordPress eklentilerinden biridir. Tüm WordPress SEO eklentilerinden Yoast, sayfa içi SEO’nuzu geliştirmek için ihtiyacınız olan tüm özellikler ve araçlarla en kapsamlı çözümü sunar.

Meta etiketler eklemenize, site haritaları oluşturmanıza, sitenizi Google Search Console’a bağlamanıza, sosyal medya için optimize etmenize ve daha pek çok şey yapmanıza yardımcı olur .

Yoast, son derece yararlı olan 301 yönlendirmelerini kolayca oluşturmanızı sağlayan güçlü bir Yönlendirme özelliği ile birlikte gelir. Ayrıca URL’lerin değişimini algılar ve otomatik yönlendirmeler oluşturur, böylece web sitenizde herhangi bir kopuk bağlantı olmaz.

4. Constant Contact

constant contact

E-posta, işletme sahibi olarak emrinizde en etkili ve en güvenilir pazarlama aracıdır. Web sitenizden ayrıldıktan sonra bile kullanıcılarınızla iletişim halinde kalmanızı sağlar. Bu nedenle, her işletme sahibine bir e-posta listesi oluşturmaya başlamalarını öneririz .

Constant Contact , dünyanın en popüler e-posta pazarlama servis sağlayıcılarından biridir.

Platformları, bir e-posta listesi oluşturmanıza ve abonelerinize güzel e-posta bültenleri göndermenize olanak tanır.

Teknik olmayan kullanıcılar için hızlı ve kolay bir kurulum sunar. Ayrıca, WordPress için OptinMonster ve WPForms gibi popüler eklentilerle de iyi çalışır.

E-ticaret için gerekli eklentiler için bu yazıya bakmanız çok faydalı olacaktır.

5. OptinMonster

optinmonster

OptinMonster piyasadaki en popüler dönüşüm oranı optimizasyon yazılımıdır. Vazgeçen web sitesi ziyaretçilerini e-posta abonelerine ve müşterilere dönüştürmenize olanak tanır.

Bu WordPress eklentisi ve uygulaması, daha fazla e-posta abonesini hızlı bir şekilde almanıza yardımcı olur.

OptinMonster, sürükle ve bırak oluşturucularıyla kolayca özelleştirebileceğiniz, önceden hazırlanmış yüksek dönüşümlü katılım formlarıyla birlikte gelir. Güçlü görüntülü reklam hedefleme özellikleri, her kullanıcı için kampanyaları kişiselleştirmenize olanak tanır, böylece doğru mesajı doğru zamanda gösterebilirsiniz.

Blogcular, işletme web siteleri ve e-Ticaret web siteleri için mükemmel bir çözümdür. Temel olarak, web sitenizin trafiğinden daha fazla para kazanmak istiyorsanız, OptinMonster’a ihtiyacınız vardır.

6. Sucuri

sucuri

Güvenlik, tüm çevrimiçi işletme sahipleri için en önemli öncelik olmalıdır. Sucuri , muhtemelen siteniz için alabileceğiniz en iyi korumanın biri olan bir WordPress güvenlik eklentisi ve web uygulaması güvenlik duvarı sunar .

Sitenizi DDoS, kötü amaçlı yazılım tehditleri, XSS saldırıları, kaba kuvvet saldırıları ve temelde diğer tüm saldırı türlerinden izler ve korurlar. Web sitenizde bir güvenlik duvarınız yoksa, bugün bir tane eklemeniz gerekir.

Sucuri, WPBeginner’a her ay yüz binlerce saldırıyı engellememize yardımcı oluyor.

7. UpdraftPlus

updraft plus

UpdraftPlus piyasadaki en popüler WordPress yedekleme eklentisidir . Otomatik yedeklemeler ayarlamanıza ve bunları Google Drive, Dropbox, S3, Rackspace, FTP, e-posta ve daha fazlası gibi uzak bir yerde güvenle saklamanıza olanak tanır.

Ayrıca web sitenizi bir yedekten geri yüklemeyi çok kolaylaştırır. Temel eklentileri ücretsizdir, ancak ekstra özelliklere ve öncelik desteğine sahip ücretli bir planları vardır.

8. WP Rocket

wp rocket

WP Rocket piyasadaki en iyi WordPress önbellekleme eklentisidir . WordPress web sitenizin hızını ve performansını herhangi bir teknik beceri gerektirmeden anında iyileştirmenizi sağlar .

Gzip sıkıştırması, sayfa önbelleği ve önbellek önyüklemesi gibi önerilen WordPress önbellek ayarlarını otomatik olarak açar. Sayfa yükleme sürelerini daha da iyileştirmek için tembel yükleme görüntüleri, CDN desteği, DNS önokuma, küçültme ve daha fazlası gibi isteğe bağlı özellikleri de açabilirsiniz.

En önemlisi, WP Rocket, birinin sayfayı önbelleğe kaydetmesini istemesini beklemez. Web sitenizin önbelleğini otomatik olarak tarar ve anında performans artışı sağlar.

WP Rocket, web sitenizi daha da hızlandırmanıza yardımcı olacak ücretsiz bir görüntü optimizasyon hizmeti olan Imagify’ı da sunmaktadır.

Bu, en kolay ve en yeni başlayanlara uygun önbellekleme eklentisidir.

9. Beaver Builder

beaverbuilder

Beaver Builder , WordPress için en iyi sürükle ve bırak sayfa oluşturucusudur . Web sitesi tasarımınızı kolayca özelleştirmenizi ve herhangi bir kod yazmadan özel sayfa düzenleri oluşturmanızı sağlar.

İşletme sahipleri bunu seviyor çünkü bir geliştirici kiralamak zorunda kalmadan birkaç dakika içinde tamamen özel açılış sayfaları oluşturmalarına izin veriyor.

10. MemberPress

memberpress

MemberPress , WordPress kullanarak çevrimiçi topluluklar ve üyelik siteleri oluşturmanıza olanak tanır. Piyasadaki en iyi WordPress üyelik eklentisidir .

Abonelikler oluşturabilir ve kullanıcılara abonelik planlarına göre içerik kısıtlayabilirsiniz. Tüm popüler ödeme çözümleriyle ve WooCommerce kullanan çevrimiçi mağazalarla iyi çalışır.

11. RafflePress

rafflepress

RafflePress piyasadaki en iyi WordPress hediye eklentisidir. Web sitenizin trafiğini anında artırmanıza, daha fazla sosyal medya takipçisi almanıza ve viral hediye ve yarışmalarla e-posta abonelerine ulaşmanıza olanak tanır.

RafflePress, ziyaretçilerin dikkatini çeken bir hediye oluşturmak için kullanabileceğiniz kanıtlanmış hediye şablonları ile birlikte kolay bir sürükle ve bırak hediye oluşturucu ile birlikte gelir.

Hediye paketini girmek için web sitesi ziyaretçilerinin e-posta adreslerini kullanmaları gerekir. Bu, e-posta bülteniniz için daha fazla abone almanıza yardımcı olur .

RafflePress, yarışmaya daha fazla giriş almak için kullanıcıları sosyal profillerinizi takip etmeye ve hediyeleri arkadaşlarıyla paylaşmaya teşvik eder. Bu, sosyal medya katılımını artırmanıza yardımcı olur.

Sosyal profillerinizi, WordPress form eklentilerini ve tüm popüler pazarlama platformlarını ve CRM’lerini kolayca bağlayabilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress video eğiticileri için YouTube Kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

İlgilinizi çekebilecek diğer içerikler

Picture of Furkan Sağlam

Furkan Sağlam

Mavis Agency'de Dijital Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Marka yönetimi, e-ticaret çözümleri ve dijital pazarlama stratejileri konularında uzmandır. Blog yazılarında, güncel dijital trendler ve etkili pazarlama taktikleri üzerine değerli bilgiler sunmaktadır. Dijital dünyada markaların başarısına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.200'den fazla okuyucu

furkansaglam.com’u yeni içerikler için takip edin!